Vapka netlakuje



host - 168.19 (?) 
4.12.2013 0:22, zobrazeno: 26874x

Dobrý den, sháním člověka, který ví, jak funguje vapka a umí ji opravit, případně poskytne radu, jak řešit tento problém:

Vapka pouze tlakuje ve dvou případech:

1) Když ji odpojím od zdroje vody a spotřebovává to co zbylo v hadici.

2) Po spuštění pistole cca 10s, potom náhle ztratí tlak - už jen vrčí a voda volně vytéká z trysky, případně "trká".

Co jsem zkontroloval:

- pístky těsní (jsou tři), těsnění pístků je v pořádku

- nikde není nic zacpáno, kanálky profoukaný a průchodný včetně filtru a 

  trysky

Regulační ventily 3ks (pružinka s pístkem), jsou vyčištěny. Zkusil jsem pružinky podložit (abych posílil jejich činnost), ale nepřineslo to žádné zlepšení.

Zdroj vody je stále stejný (vodárna), 3 roky na něj jela vapka bez problémů.

Nechci ji vyhodit, protože jela minimálně, má naběháno tak 15h nejvýše a není to nejlacinější šmejd. Hořejšek v kterým se pohybují písty je z hliníku.

Prosím poraďte...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 231.162 (?), 4.12.2013 7:50

měl jsem podobný problém a závada byla v pistoli, při rozborce jsem zjistil, že po delším nepoužívání se v trysce usadilo železo na nějaké nečistotě, přicpalo se to, když se snížil tlak tak nečistota pulsovala, po zapnutí chvíly jela pak zas ne jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.19 (?), 4.12.2013 20:24

Teď jsem sundal trysku z tyčky a je zcela čistá, ani z baňky před tryskou nevypadla špína, písek. Docházejí mi nápady, co s ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.12.2013 20:33

zkontroloval bych sací stranu, aby část průtoku nešla zpět na úkor tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.235 (?), 7.1.2014 12:17

Zkontrolujte všechna spojení. Bývají tam sítka (ta zahoďte). Mělo by to pomoci, na 90% je problém, dle toho, co popisujete, v ucpaném sítku. Vždycky když stroj elektricky vypnete, zmáčkněte ještě pistoli a nechte vytéct vodu. ideální je, když je stroj mimo provoz "suchý".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.66 (?), 26.7.2015 7:12

Dobrý den pánové,

mám asi ten samý nebo podobný problém. Vapku připojím na řád a nechám vytect z vapky všechen vzduch, který je v pripojovací hadici. Potom vapku zapnu a začne mi pulsovat tlakování, pokud nezmáčknu pistoli, špatně to stříká, voda z trysky nerotuje. Když nestříkám, tak vapka pulsuje jako když spína tlakování v pravidelných intervalech. Vyčistil jsem vapku, a teď se asi podívám na trysku, ale stále nevím co by to mohlo být. děkuji za každou radu, kdo už se s tím setkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.146 (?), 24.8.2015 14:38


stalo se mi ted to samé. po zapnuté pulsuje čerpadlo, když zmáčknu pistoli tak to normálně funguje, ale když zase vypnu hned pulsuje a celá wapka se chvěje a příde mi že dole z ní teče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 24.8.2015 18:36

ked vysokotlakový čistič pulzuje, uniká niekde z vysokotlakej vetvy voda. Nemusí íst o velký unik, stačí ked kvapká a potom vapka dotlakuje na potrebný tlak. Miesto uniku musíte nájst Vy, niekedy uniká pri hlave čerpadla-prasknuté čerpadlo alebo vadné tesnenie na čerpadle, netesné spoje na vysokotlakej hadici, netesný navíjač hadice, netesná pištol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.0 (?), 26.8.2015 22:55

Zdravím, na to hlavní jste zapoměl, laciné stroje i od renomovaných výrobců mají hlavu čerpadel z plastu a ten se časem deformuje. Tudy jsou potom úniky tlaku a oprava je nerentabilní. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.65 (?), 21.11.2015 14:40

Tak stejný problém řeším nyní.Přišel jsem na příčinu a tou je volný pastorek na hřídeli který pohání desku která ovládá pístky.Budu shánět nový pastorek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika