Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?



host - 116.115 (?)
26.2.2016 13:10

Měl jste pravdu, F8 by byly pravděpodobně zbytečně velké, dnes když držím F6 v ruce, tak rozhodně nemám pocit, že bych měla řešit velikost, drží se naprosto pohodlně


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 116.115 (?), 20.2.2016 0:44, zobrazeno: 44552x

Zdravím všechny zkušené,

jako nezkušená, ale hledající kvalitní nůžky vybírám podle recenzí (nejen zde) nůžky na zahrádku a potřebuji poradit.

Dosud jsem se spokojila s jednoduchým modelem fiskars, tehdy kupovaným na to, abych s nimi jednou ročně ustřihla barborku do vázy před vánocemi a během roku zastřihla darované květiny, nebo bylinky a popsané úkony splnily dokonale (mám je už aspoň  8 let a jsou s takovým nasazením jako nové)

Loni jsme začali navštěvovat zahrádku tchýně, která se o ni stará čím dál méně a na stromky už moje nůžky nestačí (chtěli jsme jen zastřihnout třešeň, jabloně, višeň, švestku). 

Když už budu nůžky pořizovat, jsou pravděpodobně i tak na doživotí, proto hledám z výše uvedených a doufám osvědčených.

Původně jsem vybrala na první pohled felco 2, v zápětí se mi zalíbily felco 8 a ty jsem srovnávala s modely od bahco PX-M2(3). Koukala jsem i na F7 s otočnou rukojetí a PXR, ale nakonec asi zůsanu u klasiky, protože to nakonec budou jediné nůžky, tak aby byly univerzální. Nepřišla jsem na to, jaký je rozdíl (kromě ergonomického) mezi F2 a F8 a taky přemýšlím, jestli jako univerzální nebudou vhodnější F6, a čím víc čtu a porovnávám, tím víc se ztrácím a nevím které vybrat... (a to pominu ftaláty na F2 z d-testu)

I když chápu, že ideální je vzít do ruky a zkusit každé, nemám je tady kde vyzkoušet (Šumperk), proto Vás prosím o názory, zkušenosti, postřehy.

Předem děkuji za Vaše odpovědi

Ma.

fiskars
fiskars
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 8:51

Na zastřižení čtyřech stromků není třeba kupovat profi nůžky za tisícovku. Poslouží Vám kterékoli. Jako žena hledejte spíš lehčí a menší. Mým favoritem vždy byly a zůstávají Wolf-garten RS-EN za tři stovky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 9:11

Tiež by som nekupoval kvôli pár stromom nožnice nad 1000 Kč. Ale keď už, tak:

BAHCO má na stránke supernaradie.sk veľkostnú tabuľku pre nožnice - zmeriate si šírku a dĺžku dlane a zistíte veľkosť. U bahca arabské číslo vyjadruje veľkosť noža, stačí vám dvojka. Pri malej ruke ani neexistuje S3. (S je malá veľkosť rukoväte, 3 je veľké ostrie). Bahco s označením L je pre ľavú ruku. Asi Vám postačí model PX M2 - je to taký stred. 

FELCO: na stránke felco.sk máte rozpísané veľkosti nožníc pre pravú alebo ľavú ruku. Cena závisí hĺavne na ergonómií - otočná rukoväť. Zase závisí od veľkosti ruky. Z felca by som zobral asi 8, je to ergonomický model za tie isté peniaze.

Pre moju dlaň pasuje podľa tabuľky PX M2. V obchode som si vyskúšal Felco na veľkú dlaň a sadla mi do ruky. Mám Bahco.

Skúste zájsť do záhr. obchodu, možno tam nájdete nejaký model z týchto a snaď ľahšie vyberiete, alebo sa spýtajte známych alebo suseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 20.2.2016 11:10

Pro ženskou ruku mi připadá Felco 8 velké. Spíš bych šel do Felco6.

Z výrobků od Bahca jsem si oblíbil Pg-m (velikostně srovnatelné s F8). Pro ženskou ruku by ale byly spíš Pg-s.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.115 (?), 26.2.2016 13:10

Měl jste pravdu, F8 by byly pravděpodobně zbytečně velké, dnes když držím F6 v ruce, tak rozhodně nemám pocit, že bych měla řešit velikost, drží se naprosto pohodlně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.115 (?), 20.2.2016 12:58

Děkuji za tip na Bahco PG-M, ty mě zaujaly svou váhou, taky si myslím, že lehčí budou lepší. Sice nenabízejí náhradní díly, ale u nás nebudou tak frekventované, tak by to neměl být problém, ještě nad nimi budu uvažovat. Velikost mých rukou na rukavice je 7 a 1/2, ale podle tabulky bahco spadám spíš už na velikost M, proto jsem o S neuvažovala. 

Rozumím tomu, že na tak malé množství stromů se Vám investice zdá zbytečná, ale jako se lip vrtá s Makitou, krájet s japonským nožem je radost, očekávám stejný pocit i u nůžek, které koupím, přesto že nebudou každý den v nasazení (aspoň mají co dědit děti...) a prostě si udělám radost, to mi líto peněz není.

Nyní tedy prosím o srovnání F6 a F8. Rozdíl je střih 20 a 25 mm, a ve velikosti rukojeti, jestli jsem to správně pochopila. Bude mi těch 5 mm ve střihu na stromě chybět, když vyloženě malou ruku nemám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 13:12

Nožnice by som nevyberal podľa veľkosti strihu (20 alebo 25), lebo na takú hrúbku mám pákové nožnice. Vyberal by som podľa veľkosti dlane: F6 je na malú ruku, F8 je na veľkú ruku. F6 je o 35 gr. ľahší. Ak máte veľkosť na hranici S-M (podľa Bahca), asi by som zobral F6. Lenže F8 je ergonomický model, takže môžete si vybrať. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.121 (?), 20.2.2016 13:15

Zabudol som ešte napísať, že ak stojíte pred takou dilemou (F6 alebo F8) a nemáte možnosť si vyskúšať, kúpte si cez e-shop obidva, do 14 dní môžete vrátiť tie, ktoré vám nesadli. Ja by som asi tak robil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.115 (?), 20.2.2016 13:27

Ano, taky jsem nad tím tak uvažovala. Vidím, že Bahco nebo Felco jsou prostě volba o osobním pocitu, někdo má raději jedny, někdo druhé, tak asi zkusím objednat F8 a PX-M2 a uvidím co mi líp padne do ruky, velikost střední asi nebude problém, to už by mi musely moc nesedět, abych zkoušela menší. Nechám si to chvíli uležet v hlavě. 

Děkuji všem za zkušené rady, klidně pokračujte, ráda si přečtu další názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.2.2016 13:42

Další názor:
Zvolte nejlevnější jednosečné Wolf-garteny. Jsou lehké, levné, stříhají snadno a vejdou se i do drobné ženské ruky Za ušetřené peníze si pak kupte něco pěkného na sebe. Každý, kdo tak učinil, mi děkoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika