Hobby ofukovací set s tlakovou nádobou



host - 119.79 (?) 
23.1.2016 10:51, zobrazeno: 4725x

Podělím se s Vámi o takové zařízení pro ofukování motorových pil, zaprášené obuvi, nářadí, klávesnice pořítače a čehokoli co je třeba ofouknout v domácích podmínkách, ale nemyslete, že s tím třeba nastříkáte auto. Je to zařízení pro sportovce místo fitness nářadí, ale komu tyto skutečnosti nevadí, ten ušetří za nákup kompresoru s tlakovou nádobou, který by mu po většinu roku jenom zabíral doma místo.Navíc součásti jsou převážně z věcí, které stejně doma máte a používáte.

Toto zařízení je složeno z ofukovací pistole  (jediná věc kterou musíte pro ten účel schválně koupit, to ostatní máte doma k jiným účelům) a tlakové hadice s koncovkou na autoventilek pneumatiky. 

Tlakovou hadici máte na hustilce a koncovku na ventilek též. Já používám delší hadici, asi tak 3 metry, tak jsem si ji koupil zvlášť. To jsou veškeré náklady, které jsem na to vydal a uspořil jsem náklady na nákup kompresoru s tlakovou nádobou, který by mi bětšinou bez užitku jenom zavazel někde doma.

Kompresorem je servisní hustilka na jízdní kola s tlakoměrem, kterou potřebuji pro cyklitiku, fouká do 12 atmosfér i více, ale bohatě až nebezpečně stačí nafoukat 5 atm. Třeba velká hustilka, s cestovní hustilkou na jízdním kole neuspějete. Musí to být hustilka s manometrem na jízdní kola a na automobilové pneumatiky.

Další důležitou součástí je kolo z auta (rezerva do auta). Původně jsem si půjčil rezervu z auta, ale protože mi v pneuservisu nedoporučili foukat do ní víc než mírně přes 3 atmosféry, krátkodobě max. 3,5, pořídil jsem si pneumatiku "dojezdovku" z Volkswagenu Golf, která má jmenovitý tlak 4,2 atm což je tlak pro tyto účely naprosto dostačující a to je všechno co k tomu účelu potřebuji.

Nafoukám tu dojezdovku na 4,2 atm, v pneuservisu mi říkali že krátkodobě mohu přes 5 atm. Tak nafoukám pneumatiku, nasadím na ventilek hadici s ofukovací pistolí, vybavenu obyčejnou koncovkou na ventilek a ofukuji, pak zase nafouknu pneumatiku když klesne tlak pod 2,5 atm a pak dále ofukuji. Dají se s tím ofukovat i silně zaprášené boty, motorová pila před opravou, samozřejmě klávesnici počítače, tady riskujete odfouknutí klávesy, tlak je víc než dostatečný, ofouknete nářadí, ofouknete vlastně kdeco a náklad na pořízení potřebných věcí, které jsou víceúčelové je tak asi 300 Kč. A to je vlastně celá věda, jen to foukání pneumatiky ručně připomíná trochu práci, ale komu se nechce foukat, mně osobně to nevadí, ten si může pořídit nějaký primitivní kompresorek bez tlakové nádoby a může to mít všechno bez fyzické námahy.

Sportu zdar, je to hobby záležitost, nic pro profi pracování.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.1.2016 12:39

To se mi snad jen zdá? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 24.1.2016 21:43

Nezdá, když si na tu pneumatiku sednete, můžete klidně používat fixírku, nebo airbrush na modýlky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.255 (?), 24.1.2016 23:53

Zdravím, hlavně tomu neříkejte "tlaková nádoba", ty jsou podřízeny pravidelným revizím. Ještě se toho chytne nějaký eurokomisař a problém je na světě, budete muset vpustit komisi na kontrolu a ještě za to zaplatíte. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 233.71 (?), 22.5.2016 7:38
Pominuli, že atm se dávno nepoužívá, klidně tu pneu nafoukněte na 12 atm. ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.5.2016 15:54

Ano, dnes se používají bary, kde 1 bar = 0.987 atm. Opravdu zásadní rozdíl :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika