Bruska na řetěz



host - 34.50 (?)
22.11.2008 20:43

Dobrý den, mám tedy dotaz jakou brusku byste mi doporučili, Sharks)se silnějším motorem) nebo Einhell.Brousit budu tak 2x do roka.A ceny jsou podobné - rozdíl 100Kč.

Tak prosím napiště, jakou byste mi doporučili..chci ji koupit k Vánocům jako dárek...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.10.2008 23:23

Ona stále je a bude, dokud budou tito lajdáci sedět u brusek a tvářit se, že brousí. Největší legrace je, že jsou dobráci, kteří jim to i chválí! Jednoho takového mám nedaleko. Pálí, řetěz je po třech broušeních na odpis, ale je to bourák co umí! Hlavně, že si řekne 25,- Kč za broušení. On si tupoun neumí ani spočítat proud, náklady na brusku a práci. Proč? Finance mu dává maminka! Takže si pořídil tu nejdražší.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.135 (?), 17.10.2008 7:48

Byl jsem se podívat v tom HQ servisu a se servisákem podiskutovat o broušení, tahal jsem z něj moudra, jak úhly a co a jak a to co mi řekl mi vyrazilo dech,,pro těch pár strejců, co si řežou na zahrádce větvičky má nastavenou brusku pořád stejně protože to stejně nepoznají, a lesáci k němu moc nechodí"-asi vědí proč.Pak se obraťte na svého oblíbeného prodejce!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 17.10.2008 8:04

Nevím, jestli taky pily prodává, ale obecně když takový strejc kupuje pilu, tak je mu u takových naslibováno a vychváleno co se dá. Potom je to pouze strejc, který - co by ještě chtěl. Přitom ti strejcové převažují ve využívání servisu, tohle si asi někteří rádoby odborníci - servisáci ještě neuvědomili. Když přijde profík s pilou, která má problémy, tak už většinou ví, co je rámcově nutné opravit a hlídá si výši nákladů i objem provedené práce. Takový strejc je ochoten zaplatit víc - jednak tomu třeba nerozumí, což ale nesmí být důvod zvýšení ceny opravy, ale hlavně chce mít svůj oblíbený stroj v pořádku. Proto akceptuje výměnu dílů, které nejsou momentálně nutné. Samozřejmě to nelze zobecnit, ale osobně bych tuto skupinu strejců nepřehlížel, právě naopak. Oni totiž většinou koupí pilu a mají ji x let. Kdežto profesionál je pták přelétavý a málokdy vydrží na jednom místě, tedy u jedné značky a jednoho servisu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 17.10.2008 12:02

Jedna nám všem známá firma, přece z těchto lumpáren dobře profituje -ne?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 22.11.2008 20:43

Dobrý den, mám tedy dotaz jakou brusku byste mi doporučili, Sharks)se silnějším motorem) nebo Einhell.Brousit budu tak 2x do roka.A ceny jsou podobné - rozdíl 100Kč.

Tak prosím napiště, jakou byste mi doporučili..chci ji koupit k Vánocům jako dárek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.11.2008 21:40

Doporučil bych Einhell SKS 85 E , neboť je méně hlučná a lépe brousí. Má i některé detaily lepší(např. nemá převod řemínkem, ale kotouč je přímo na hřídeli motoru, svěrku řetězu a nastavení dorazů). Jsou i lepší brusky, ale na požadované ostření je to s velkou rezervou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.8 (?), 23.11.2008 16:32
Prosil bych pana J.S. jestli by my sem nenapsal úhly na tvrdé a měkké dřevo a jestli po dřevě je to stejné.Zrovna jsem si přivezl a zprovoznil SKS 85E(i s kovovým dorazem) a nabrousil si zkušebně starý řetěz a jde to super a vůbec nepálí. S díky J.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.11.2008 16:46

Nejsem sice pan J.S., ale pár drobností vám k dotazu napíšu. Jaký máte řetěz? 3/8" nebo 0,325". Kulatý nebo hranatý? Řežete přímo v lese, nebo až doma dovezené? To jsou věci které je třeba znát pro určení úhlu broušení!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.8 (?), 23.11.2008 16:52
Zatím mám elekt.Black-Decker to je užší řetěz ale do konce týdne budu chovat Dolmara a ten bude mít řetěz asi jiný.J.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.8 (?), 23.11.2008 16:55
Ještě dodám-řetěz kulatý a řežu všechno mimo chození do lesa. (kulatinu, krovy,ovoc.stromy atd.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika