Nekvalitní mulčovací černá netkaná textelie



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?)
21.5.2009 23:01

Tak jestli chcete výdrž, zkuste tkanou textilii (myslím, že se dělá z juty). Letos jsem ji použil na plochu, kde máme dýně a melouny, abych to nemusel odplevelovat a uvidím.

Je taky vodě propustná, ale chvíli trvá, než to proteče. Garantují výdrž 5 let (to asi na slunci). Pod mulčovací kůrou prý desítky let...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 21.5.2009 22:29, zobrazeno: 12419x

Mulčovací černá netkaná textilie kupovaná v hyper supermarketech i zahradnických centrech je tak nekvalitní, že po jedné sezoně je skrz ní vidět, prorůstá jí plevel a po dvou sezónách se rozpadá. Neexistuje kvalitnější výrobek nebo alternativa? Jde mi o mulčování záhonů se zeleninou (rajčata, okurky atp.). Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 21.5.2009 23:01

Tak jestli chcete výdrž, zkuste tkanou textilii (myslím, že se dělá z juty). Letos jsem ji použil na plochu, kde máme dýně a melouny, abych to nemusel odplevelovat a uvidím.

Je taky vodě propustná, ale chvíli trvá, než to proteče. Garantují výdrž 5 let (to asi na slunci). Pod mulčovací kůrou prý desítky let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 9:33

Dá se sehnat prakticky kdekoliv. Sám jsem to kupoval v OBI a věřím, že to mají ve všech hobby marketech. Určitě i v jiných zahradnických potřebách. Jmenuje se to "Tkaná textilie" dělá se v několika barvách a rozměrech (osobně jsem koupil černou rozměr 5x2, ale dělají i třeba bílé - ty se pak tolik nezahřívají slunečním zářením).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.35 (?), 22.5.2009 13:28

Také používáme místo netkané tkanou, dá se koupit v obchodech kde prodávají květináče a potřeby pro pěstování(např. v železářství, drogerii a možná i v zelenině).Velikost 2 x 5 m stojí asi 200- 250 Kč.Podle obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.79 (?), 31.5.2010 11:06

Textilii se mi podařilo koupit v MAKRU za velmi dobrou cenu 118 kč o rozměru 1,5 x 5 m.Cena byla běžná, ne akční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika