Zkušenosti s pilami Hecht



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 72.3 (?) 
5.8.2012 12:26

No ono to chce brát také z jiného pohledu, někdo prostě na tu supr pilu prostě nemá, a to je v dnešní době tvrdá realita. Takže za cenu té husqvarny může mít těch Hechtů, atd., několik, a jak jsem psal ne všechny no name značky jsou úplné šunty a pro hoby řezání můžou být opravdu dostačující. Mě je jasné, že doba je tvrdá, a že konkurence no name značek je proti vyhlášeným značkám veliká, kdy prodávat je třeba, ale bohužel to je tvrdá realita života. Jinak už i značkové pily začínají mít díky elektronice problémy, kdy i profíci mají dvě pily, takže otázka co bude za chvíli šunt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.107 (?), 5.8.2012 12:51
Znám dost bývalých profesionálů, ani jeden nemá čínu. Už to něco naznačuje. Elektronika na pilách je v současné době risk jít s dobou. Ale pila není auto a vyžaduje max spolehlivost. Šunt to není, ale šunt to bude později kopírovat, jako 4 kolky a pod. Já si cením kvality, jednoduchosti a spolehlivosti. Není to vůbec snadné skloubit, a k tomu cena. Tazatel mohl zajít do autorizovaného servisu Hecht, tam by mu pilu 100% opravili a dnes by už prodával 257, jako zbytečnou. Koupil přece kvalitu za 500, takže už jen zbývá si s radostí zakřičet, mám to skoro zadarmo. To chtěl, na řezání asi zapoměl. Starší značková pila se dá koupit a výhodně opravit, ale vím, že se to vyplatí, ne nalévat vodu do cedníku a všem vykládat, že ještě chvíli a už bude určitě plný. Noname je vždy o kompromisu a výši rabatu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.126 (?), 7.9.2016 16:57

Řeknu to velice stručně.Hecht už nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 5.8.2012 12:13

Já byh to, tak nedramatizoval. Ono si chce skutečně uvědomit na co tu pilu člověk potřebuje, jestli na těch pár smrčků do 30 cm (větší stejně dneska nedostane) do 25m ročně nebo na 60 cm duby, atd. Jestliže se jedná o první variantu podle mě stačí i noname pila a kdyžtak koupit rovnou dvě laugh. Když bude jedna v servisu, aby bylo čím řezat.  Ono se řekne no name, ale podle mě i mezi těmahle pilama jsou kvalitativní rozdíly. Mám podobný zážitek narychlo jsem se stěhoval do baráku a měl jsem dřevo, ale potřeboval jsem ho pořezat, na to abych převážel cilkulárku nebyl čas, takže padlo rozhodnutí na el. pilu v akci za 1600,- Kč. Pila řezala velice dobře, ale najednou problém asi tak někdy ke konci zimy, to už jsem s ní pořezal cca 12 metrů dřeva měkkýho, ale průměry cca 30-40 cm, pila má lištu 40 cm, takže no problem. V průběhu řezání se začala zastavovat. Nebyl čas zjišťovat závadu, protože byla pořád zima a topit bylo třeba. Padlo rozhodnutí koupit další levnou pilu, řezalo se dál, ale co se nestalo nová noname pila přestala po nějaké době mazat, takže reklamace šup sní do servisu. A ano nakonec následovala koupě další pily, ale to už se blížil konec zimy, koupil jsem další pilu už 3, stou jsem řezal až do konce zimy a co se nestalo, tato pila také přestala mazat, takže opětovně reklamace. Takže jsem měl jednu nefunkční pilu a dvě v servisu laugh. Ale to už bylo po zimě, takže jsem problém neřešil. Vzal jsem tu první pilu, a když byl čas tak jsme začali zjišťovat sami závadu než ji dám také do servisu. Závadu jsme zjistili sami, šlo o poškozený kabel, chyba obsluhy poleno určitě spadlo na kabel, takže výměna kabelu a pila jela jak ďas. Mezi tím mi druhou pilu opravili sice s kecama, že jako mazala a že příště to budu platit, ale vím zcela jistě, že nemazala, to je jedno, druhá pila byla opravena a řeže dále v pohodě. Třetí pilu mi vůbec neopravovali, ale vyměnili za funglofku. Takže, když to schrnu, tak kdybych nepřerazil ten kabel u té první pily, tak bych ty další nepotřeboval. Pila toho ještě hodně pořezala. Kdybych jí zase chybou obsluhy neodrovnal (čekám na náhradní díly, jestli budou). Tak jsem vzal zase pilu číslo dva a řezal dál, kdy se mi stalo, že mi velký kmen lištu u této pily v řezu skřípnul a musel jsem vytáhnout pilu č. 3 a lištu vyřezat. No nakonec jsem se rozhodl koupit pořádnou motorovou pilu vzhledm ke dřevu, které zpracovávám, ale jinak bych ji nepotřeboval a stačili by opravdu ty elektrický úplně vpohodě. V současný době jedna elektrická půjde z baráku a nechám si jen dvě, repektive 1 jestli ta první nepůjde opravit. Jinak není i u noname značek značka jako značka stou první pilou gude jsem toho nařezal opravdu dost cca 50 metrů dřeva na špalky i nějaký duby a pořád držela jak víno. Určitě bych se nebál u této značky jít třeba i do motorové pily. Ty další problémové pily byli asist a oki. Jinak jsem počase zjistil proč ta gude toho tolik vydržela, a to když jsem scháněl náhradní díly, ona totiž stojí i dneska cca 2400,- Kč, ale já jí koupil v baumaxu v akci za 1600,- Kč, takže původní cena skutečně odpovídá kvalitě, proto jí chci spravit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 5.8.2012 19:29

Pro pána 180.10 znalecký posudek je jedna věc a metr druhá, já věřím metru. Pokud do měření zahrnujete i jeden kořenový náběh u země a měříte špalek před pařezem v diagonále směrem jihozápad - severovýchod pak se s přivřenýma očima dostanete na 110cm, ale kmen měřím většinou jako kruh, bez náběhů, bez chorošů přilepených na kmenu, bez greenpeace aktivistů přikurtovaných ke kmenu apod. bez těchto všech věcí když vezmete metr a přiložíte ho na špalek ve směru jihovýchod - severozápad, dostanete s bídou 80cm wink, klidně sem můžete postnout fotku s detailem na metr. Kácel jsem 110 cm kmen dubu a pařez byl sakra větší. Pokud jde o toho mistra světa, tak to jste mi taky nahrál na smeč, pusťte si video v 3:55, je to v němčině, ale je to přesně ten člověk o kterým hovoříte a mluví o mé pile laugh

K poslední větě: "na moji práci je tato pila zcela dostačující" to přesně používá i brácha když jsem ho lanařil ať si koupí pořádnou pilu (řeže všechno stihl 180) taky mi vykládá jak s tím skácel a pořezal 55cm borovici, ale to není řezání, to je trápení, proto jste se nezmínil jak dlouho jste se s tou lípou casnoval.

 To třeba pan 72.3 na to šel chytře, odpustíme si u jeho postu slovíčko "kdyby" a přijdeme jak to bylo ve skutečnosti. V reálu koupil 3x čínu za 2000Kč, třikrát musel vážit cestu a čas do obchodu, pak servisu, platit za opravu a nakonec si stejně koupil benzínovku a pily má po servisech místo, aby s nimi řezal enlightened. Peněžně to vychází hůř než kdyby si koupil jednu pořádnou pilu hned na začátku a ušetřil by nejen peníze, ale čas po servisech a prodejnách a i čas, po který řeže dřevo, s pořádnou pilou to prostě odsejpá, člověk se nenadře a dokonce to člověka i baví. Ty číny kopírují staré značkové pily a s tím souvisí i zastaralost, je to jako by jste si kupoval v dnešní době škodu 110. Moderní současná pila má spoustu vylepšení, odpadá čištění, štelování, vibrace atd. Pan 72.3 si určitě taky říkal, že mu čína na jeho řezání stačí.  No hlavně hodně spokojenosti přeji a hodně pevných nervů servisákům, vím jak se kamarád 14 dní hecoval do toho, aby podobný šrot vzal do ruky a opravil ho zákazníkovi, kterému to stačilo wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 5.8.2012 19:46

Vycházíte z předpokladu, že se "značkové" výrobky nekazí. Kazí a jak. Koupil jsem si kdysi vyžínač Stihl Wiking 1000W. Jeden rok vyžínal, druhý rok vyžínal po deseti až dvaceti minutách. V záruční opravně byl několikrát, opravit to nedovedli a to byl prosím Stihl Wiking! Nakonec mu propadla záruka a já mám vyžínač doma coby dekoraci. Na práci jsem si koupil nakonec benzínový křovinořez a to mám doma slavný Wiking.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.36 (?), 5.8.2012 20:58
S tím Vikingen máte pravdu, mám podobnou zkušenost s el strunovkou. Zakouřilo se z motoru a bylo dosečeno. Dosečeno je silný výraz pro brnkání kolem obrubníků. Každá značka má i méně povedené výrobky, to je zkušenost. Ovšem nemůžeme to srovnávat s výrobou, kde je povedený výrobek výjimkou. O to totiž nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 5.8.2012 23:07

Raději přemýšlejme co té pile může být? Napadla mne membrána. Nevím. Princip fungování membrány neznám. Snad jediné co nebylo na Jawa 20. Možná netěsnost kolem karburátoru. Uvolněnými šrouby porušené těsnění. Nakonec taky ta elektrika. Škrkala o rotor, chrastilo to, než se pila zastavila. Tudíž otestovat proud a napětí. Zkontroluji co ten naříznutý kabel, jak je k elektrice upevněn. Taky klidně může být nachystáno další kurvítko, například ve vypínači. Kabel k vypinači nepřipevněn a nasazen jenom zlehka. Já v neděli nepracuji, takže nevím. Podle mne to bude nějaká blbost. Třeba špatně usazen čistič benzínu a tím hadice nedoléhá ke dnu nádrže. Pak v půli nádrže se chová jako by docházel benzín. Těch závad může být řada a nemůže za všechny jenom čínský výrobce. Též může být zanesen čistič benzínu. Kdoví co pila vystála a na jaké palivo jezdila než jsem ji koupil.

Pokud tohle pile nepomůže, tak koupím nový karbec. Jestli nepomže nový karbec je závada v elektrice. Vzhledem k charakteru poruchy, uvolněné šrouby je závada elektriky pravděpodobná. V servisu by stejně vyměnili karbec. Tam jsou jenom výměnáři a nikoli opraváři. Kdyby nepomohlo, tak vymění elektriku a svíčku, která je možná jenom zanesená. Nic jiné tam nemůže být. Kompres v pořádku. Kdyby byla kompres špatná, tak ještě připadají v úvahu vyběhané simeringy. Chtělo by to změřit kompres, jenže nemám tlakoměr. Snad někde někoho s tlakoměrem najdu, do servisu už nevezu. Zejména NE do tamtoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 13.10.2013 11:47

Ahoj, koupil jsem v akci ve Wercu v Tabore Hecht 45 za 1899.- Prodej, slozeni pily, serizeni a predvedeni perfektni. Potrebuji ji na chalupu na rezani dreva do krbu, takze nic moc. Mate s ni nekdo zkusenost? Jedu ji dnes poprve vyzkouset:). Diky S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.173 (?), 7.1.2014 22:25

Zdravím všechny válčící :D já osobně mám mám pily stihl ms 241,441,661 a starší modely 024 av super,036 a 038 magnum, měl sem i profi husqvarny, ale s nástupem nových modelů jako 372 xp a 560 x torq, přišli do chalupy problemy a poruchy.Dolmary jsou výborný, solovky taky fajn.Opravuju pily už nějakej ten pátek a některý zázraky z číny, jsou fakt šílený, ale třeba hecht má v poměru k ceně docela slušnej material na motorových částech.Zhruba před třemi lety se mi dostala do ruky kopie HQ 365 -čínská aosika, slušně provedená, každej rok řeže sousedovi kolem 60 metru paliva a zatim bez problemu.Takže závěrem asi toto, at si každý koupí co chce, pak si muže nadávat jen sám sobě, pokud chce někdo pilu na občasný řezání, at si koupí klidně hecht, bude sloužiit, kdo chce mít radost z práce z pilou, koupí si něco lepšího... ale kdo ví, aby sme třeba za pár let nekupovali na práci do lesa janom čínu :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika