Zkušenosti s pilami Hecht



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 74.100 (?) 
4.8.2012 21:39

Zapalovací svíčky budou prodávat velmi rádi, protože už teď tam u nich opravdu nestojí žádné veliké fronty. Servis jsem vybíral naslepo a měl jsem smůlu, což se stává.

Ozvu se až tu pilu opravím, pak napíšu co s ní bylo. Přes neděli to nebude, centrální sklad má zavřeno. Přes neděli má otevřeno jen centrální sklad Husqarny anebo Dolmar. Co se týče té svíčky, snad mi ji prodají spolu s dalšími náhradnímu díly z centra Werco na Tehovci. E-shop náhradních součástek tam mají, když mi svíčku dle Standy neprodají v tamtom obskurním servisu ani žádném v okolí. Aspoň koupím bez marže, kterou by si nepochybně přirazili.

Od vás jsem coby odborníků očekával názory, jaké chyby se tam mohou vyskytovat, jak se které chyby projevují, jak opravit a tak dál, jenže to je utopie. Dolmar ani Husqarnu zatím kupovat nemíním za pětinásobnou cenu. Stejně jsem viděl i pokaženou Husqarnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.242 (?), 4.8.2012 22:15

Dobrý večer, selským rozumem si spočtěte, za jakou pořizovací cenu jste pilu koupil, kolik jste vrazil do náhradních dílů a kolik ještě vrazíte, pokud chcete mít pilu ve 100% stavu, když si v týdnu z Werca objednáte další díly. Já si myslím, že ten pán, co Vám jí za symbolickou pětistovku prodal si jenom mnul ruce, že se pily zbavil. Za ty prostředky, co do ní investujete nechybí pár stovek k nové pile, kde Vám během dvou roků Werco na své náklady bude pilu opravovat. Píšete, že Dolmar, ani Husqvarnu kupovat nemíníte z důvodu vyšší ceny, ale pilu si přece nekupujete, jako pečivo na krámě. Kdybych se lesařinou neživil a doma neměl tři pily, koupil bych si pilu minimálně ve farmářské třídě, ale spíše bych si připlatil a koupil profi. Možná se divíte, proč mám doma tři pily. Každá pila je určena na jiný druh práce. Husqvarny mám dvě (359,353) a jednu hoby Stihlku MS 211,kterou používám do slabých prořezávek. Během pěti let, co mám obě Hsq. jsem měl jednu jedinou opravu na té pile, kterou nejvíce používám H 353 a to výměnu olejového čerpadla, kterou mi způsobil bio olej na mazání řetězu. Věřte, já si raději připlatím a kupuji si značkové profi nářadí i do domácí dílny, jak motorové, tak elektrické které mě neživý, mám klid a práce je pro mě pak zábavou dělat s profi cajkem. Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.26 (?), 4.8.2012 22:15
Takže jste chtěl od začátku naznačit, i když ne zrovna slušně, že potřebujete dobrého servisáka, chcete koupit další 927 na díly a očekáváte rady, jak pilu kompletně opravit a řezat s ní adekvátně 257. To vše jste zabalil do dotazu, který je více stížností na servisáka jiné značky, než slušným dotazem. Poradil jsem majitelům jiných značek a nemám problém toto udělat u Hechta v tomto případě 927. Problém je v tom, že Váš pohled na problém je takový, že více reálné je, že je to nekonečný příběh, než plně funkční pila. Nechápu, proč do snahy o opravu své pilečky pořád taháte jiné skutečné značky pil. Pouze to utvrzuje, že ten servisák pro Vás udělal maximum, víc si nezasloužíte. Pro začátek si stáhněte seznam dílů, záleží jen na....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 4.8.2012 22:38

Upřímně 74 100, snad jste nečekal zázrak od levné čínské pily. Ještě jednoručky, kterou by si zde na foru možná nikdo nekoupil, kdyby se neživil arboristikou. Kdybych koupil za pětistovku pilu, jako Vy. Po závadě bych jí neopravoval, vylil bych z ní palivo, sundal řetěz a dal jí mému malému synkovi na hraní, protože stejně stojí plastová dětská pila, alespoň by byl rád, že si hraje s opravdovou pilou. Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.10 (?), 5.8.2012 8:38

Dobrý den. Ani já nečekám zázraky od levné čínské pily. Nicméně, jednu už nějaký ten pátek vlastním a to co vidíte, je její poslední akce. Strom lípa, na pařezu který vidíte tak 110cm, a následně nakrácená na palivo asi do krbu.  Pila leží na jedné ze dvou větví toho bývalého stromu. Na to, na co já ji používám je to pila v pohodě. Podobných stromů má za sebou už skutečně hodně. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 5.8.2012 9:06

Tak a teď si vemte metr a přeměřte si pařez, zjistíte, že vašich 110cm je ve skutečnosti 80cm, ale to je jen detail wink Pokud jste s Hechtem spokojen, pak buďte rád a za žádnou cenu neberte do ruk značkovou profi pilu, pak by jste viděl, cítil a poznal dost značný rozdíl a to nejen finanční. To co je na obrázku = hodina práce, zajímalo by mě, jak dlouho jste to dělal s tou Hechtkou??? A o tom to celé je. Moje nejstarší Husqvarna 266XP 30 let řezala a stále řeže! Vyvstává otázka, vydrží 5 hechtů (cena značkové profi pily) 30 let v provozu, chci se 30let sr...  s čínou, místo toho abych si koupil pořádnou pilu, která je v každém ohledu o 3 řády jinde???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 5.8.2012 11:45

Nekterym lidem to nevysvetlite, tj. marne.Na to bude muset ten clovek prijit sam a je velky predpoklad, pokud bude chtit opravdu rezat, ze na to mozna i prijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.10 (?), 5.8.2012 12:12

Dobrý den. Pro 156.239. Trochu jste mě pobavil. Já ten pařez měřil, protože na to kácení jsem vypracovával odbornou zprávu. Jako dřevorubec jsem se živil před více než 40. lety, protože jsem původně vyučený lesař. Mám 59 roků, řezal jsem třeba s pilou Solo Rex. Profi pil jsem držel v rukou opravdu hodně. No a pokud toto množství špalků dokážete nařezat za pouhou hodinu, tak nepochybně vlastníte pilu mistra světa v dřevorubeckých soutěžích. A to tam všechny špalky ani nejsou ještě vyfocené. V mém věku a na moji práci je tato pila zcela dostačující. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.13 (?), 5.8.2012 10:03
Nevšiml jsem si, že by někdo tvrdil, že čína neřeže, to by ji nemohli prodávat, neboť by všichni, co do konce záruky něco řezat chtěli, reklamovali a vraceli. Já se nepotřebuji dohadovat o kvalitě, ta je jasná, stejně jako cena. Co si kdo chce koupit, to má. Je opravdu v rámci objektivity škoda, že se neozvou davy těch, co tyto levné pily obratem prodávají, ať už z důvodu vlastního zklamání s provozem, nebo poruchovostí. Potom se jeden takový ozve a ostatní mají sednout na zadek, jak mu nejlépe poradit. Už je pozdě, nebo za 1090 nebude ve fin problémech. Ale až spočítá všechno, čas, telefony, tak to bude větší ztráta. Jen doprošování je velká psychická zátěž a rozčilování, že to nejede. P. Stanislawe, ukázat rozřezaný strom je pěkné, ale to tazateli nepomůže. Všichni víme, že to noname řeže, ale výraz řeže má více skutečných podob i z pohledu doby. Většina řekne, nestálo to moc, tak to zkusím a kdyžtak prodám, nebo vyhodím. To je omluva vlastní chyby, ale jinak budou tvrdit, že řeže. Ale teče olej, vibrace a spotřeba nevadí, nestartuje, pořád něco. Kdo je technik a rád opravuje, ideální hračka. Pocit, že dokáže opravit zažívá neustále, až mu to chybí. Kdyby měl řezat na výkon, tak by druhý den kupoval pilu, která Pata a Mata nepotřebuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 5.8.2012 11:39

Pane J.S.Zdravim Vas a pripisuji.Rozumny clovek ma ve veci jasno.Ostatni dobrodruzi, Ti,kteri maji pevne nervy a nakonec i chteji utratit vice, tak proste maji svoji cestu, jak veci resit.Nejsem bohaty, nepotrebuji pilu kupovat 2-krat, nemam cas, chut chytak hejna much, ja si ten pristup dovolit nemohu a ani nechci.Ja potrebuji dobry, znackovy stroj za rozumnou cenu, ktery slouzi vetsinou a hodne pravdepodobne bez much roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika