Zena a pila - poradi nekdo?



host - 159.114 (?)
20.9.2014 14:49
Dejte tipa na ruční pilu, na vyvětvování. Puvodne jsem chtel motorovku vyvetvovak, ale i ty 20 cm vetve si rad uriznu rucne, posiluje to bicaky, akorat jsem mel asi tupe stare pily, s ostrymi zuby to jde uplne samo, jak jsem si vyzkousel..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.5.2014 8:58

Rozpočet je dán výčtem pil, který uvádí zadavatelka Petra. Předpokládejme, že pokud mezi těmito typy vybírá, že na ně i má.

Na 20 velkých stromů už nějaké pižlátko bude málo

Jestli má pani každoročně pokácet a zpracovat 20 velkých stromů, pak je opravdu nějaké pižlátko málo. Pokud ale dvaceti stromům má uříznout jednu až dvě silnější větve (a za 10 let znovu), pak je ekonomicky rozumnější jít do pižlátka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.1 (?), 12.5.2014 13:29

zdravim poradce, 

ja bych se klonila radeji k pile elektricke, protoze s motorovou je prace - oleje, benzin, startovani atd. pro zenu podle mne zbytecne narocne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.11 (?), 12.5.2014 14:36

Pokud si přečtete návod k obsluze a budete se jím řídit,  a nebude poslouchat rady z internetu tak zjistíte že to není tak těžký. Chce to zajít do značkového obchodu buďˇstihlu nebo husqvarny poradit se s prodavačem a vyzkoužet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 12.5.2014 15:04

Souhlas s Ji Ko - klasická řetězovka na prořez stromu moc vhodná není, kombinace pákové nůžky, ruční pilka a jednoruční řetězovka je mnohem lepší. Pokud to je jednorázové, tak nejlepší může být zaplatit profíka...

k dotazu na klasickou el. řetěrovku: 40 cm lišta je zbytečně moc dlouhá, ta délka je spíš na obtíž a smysl má na silnější dřevo (víc jak půl metru), volil bych 30 nebo 35 cm - líp se to ovládá (lišta 35 cm stačí na 60 cm špalky, 30 na 50 špalky)

Makita UC4030 = Dolmar ES2140 - stejná pila v jiné barvě. Prodává se v několika verzích podle délky lišty a kabelu. Motor v ose.

Narex - motor do strany, celkově horší než Dolmar/Makita.

Makita UC4020 = Dolmar ES42A - řeže dobře, ale motor do strany, opět zbytečně dlouhá lišta. Řetěz šířka 1,1 mm

Hecht, Bosch - zádný zázrak, práce s tim spíš za trest

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.114 (?), 20.9.2014 14:49
Dejte tipa na ruční pilu, na vyvětvování. Puvodne jsem chtel motorovku vyvetvovak, ale i ty 20 cm vetve si rad uriznu rucne, posiluje to bicaky, akorat jsem mel asi tupe stare pily, s ostrymi zuby to jde uplne samo, jak jsem si vyzkousel..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 11.65 (?), 12.5.2014 15:01

Odhliadnuc od diskusie k typu resp. značke píly by som rád upozornil pani Petru, že prerezávať stromy motorovou pílou stojac na rebríku resp. na konári dakde v korune stromu nie je celkom triviálne.

Nie je pritom až také podstatné, či ide o el. alebo benzínovú pílu. Reťaz sa dokáže nepríjemne šmyknúť po vetve a nešťastie je na svete.

Ja osobne používam na prerezávanie kvalitné ručné pílky (od švédskeho "experta na píly"), buď chvostovku alebo rámovku s otočným listom. Dajú sa kúpiť v rôznych veľkostiach, pílové listy majú kalené zuby, 20 cm konár nie je problém. Že to samotné rezanie trvá trochu dlhšie ako motorovkou si myslím nie je až také dôležité, 20 stromov nie je veľa. Mne vždy najdlhšie trvá, kým si rozmyslím, ako bude najlepšie strom prerezať :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.2 (?), 12.5.2014 15:40

Pro ženu jedině ocasku (chvostovku) byť v elektrickém provedení.

yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.1 (?), 12.5.2014 15:48

Dobry den, 

pily, ktere pouzivate jsou elektricke? z poraneni mam taky obavy... proto ma predstava je mala pila, kterou udrzim pevne v rukou. Pokud jde o jednorazovost, to neni ten pripad, profik uz hodne vyrezal, ale kazdym rokem jsou nove suche vetve, profik chce vzdycky rychle abych mu rekla, co ma jit ven a ja tak rychla v rozhodovani nejsem, tak si to radeji sama posmudlam...

Divala jsem se po Vasich doporucenich, Husqvarna je supr, ale cena uz malinko nad limit (to bych uz mohla volat profiky kazdym rokem a vyslo by to asi levneji:-)ň

EPR Narex je ok, az na ten motor v ose, hmm.

MakitaUC 3520A je ok, ale taky kolmy motor, UC4030A je uz dlouha 40cm

Takze Dolmar 2130A, nebo 2135A  (cca 4800CZK - potesila by i levnejsi ve stejne kvalite, pokud neexistuje asi to bude muj tip)

Zaujala mne ale jeste Gardena CSI 4020X za 3400CZK na internetu, 40cm pouze, v 30 - 35cm variante jsem ji nenasla. Co si o ni myslite? Pracoval s ni nekdo, je dobra?  (extra znacka to asi neni, ale...)

Opet diky,

petra 

PS podivam se jeste po tech bateriovych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 12.5.2014 16:22

Makita koupila Dolmara, takže všechny pily co koupíte od Dolmaru koupíte i od Makity. Tato značka dělá pouze dva modely pilek 1800W s motorem do strany a 2000W s motorem v ose, jiné číslování je už poze a jen označení délky dodávané lišty = 30,35,40,45cm. I když je slabší pilka 1800W s motorem do strany, díky právě slabšímu motoru a jednoduší konstrukci je o hromadu lehčí, to musíte brát v potaz. Gardena CSI 4020X je 2000W pila která vyhrála německý test elektrických pil skrze nejlepší řezání, má totiž 15,5m/s rychlost řetězu, nevýhoda je ale vysoký hluk, velká váha a ne úplně ideálně tvarované přední madlo, pro vás tato pila není. Pokud chcete profi pilu s dobrou ergonomií a maximální výbavou, pak stroje od Hitachi nabízí jako snad jediní možnost nastavení průtoku oleje, opravdu masivní převodovku a kvalitní provedení madel, oproti Makitě s rychlostí řetězu 13,5m/s u profi a 12m/s u hoby pilky má i větší rychlost 14,5m/s stejně jako Husqvarna 321EL, opět ale platí to co pro Gardenu, je to pro ženskou docela těžká pila. Volil bych pilku co nejlehčí s krátkou lištou, bohatě vám musí stačit hoby Makita s motorem do strany a lištou 30cm, díky váze oželíte i podélné uložení. Nejideálnější by pro vás byla jednoruční Aku pilka od Stihl MSA160T nebo od Husqvarny T536Li je to ale dost peněz, pokud koupíte jednoruční benzínovku např. Shindaiwa 269TS myslím, že i ta by daný účel splnila nadočekávání bezpečněji než profi elektrika, pokud chcete někde ze žebříku řezat někde v koruně nějakou větev s 2000W těžkou profi elektrikou kterou musíte držet obouruč, je to spíš cesta k tomu, že spadnete a po cestě dolů se ještě pořežete. Pokud na nějakou větev nedosáhnete ze země, je to defakto konečná pro toto řešení, ještě to zvažte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 12.5.2014 16:37

Koukněte na toto nebo toto video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika