Výběr pily



asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?)
25.10.2007 2:21
Při hledání informací o pilách na internetu jsem narazil na tuto pilu /ani náhodou neuvažuji o její koupi/ !!!
Einhell RBK 1440
objem  38ccm
výkon 1,4 kw
váha 7,6 kg - ta snad musí být celá kovaná!?!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 94.204 (?), 24.10.2007 10:28
Co jsem koukal tak u většiny pil kovový čtyčzub je pouze jsem ho neviděl na hobby Stihl (nebyl kovový ale z plastu) a nedokážu si bez něj představit řez silnějším polenem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 24.10.2007 23:03
Pane J.P tuto část příspěvku jsem dost dobře nepochopil
 citace:
Dolmar má největší vyrovnanost jednotlivých řad. Z těchto firem jediná ,která produkuje kvalitní hořčíkové kártry i na hobby řadě. To je velký rozdíl, a kdyby to nemělo význam, tak to dávno přestali dělat. Farm řada je výkonově snížená profi řada - to je opět záruka dlouhé životnosti. Hmotnost mají vyšší(u řady PS460,PS500), ale Al je zase méně křehký - to v zemědělství má opodstatnění - když bude pila převážena- poskakovat např. na vleku traktoru, tak je to odolnější než hořčíková skříň.
 podle vás by měla hobby řada hořčíkovou slitinu, a farmářka AL??
- co tedy mají pily Dolmar farmářské řady za kartr? Al , nebo hořčíkovou slitinu?? Ale osobně pochybuji že by tam byl použitý pouze Al, ten je dost měkký...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 25.10.2007 2:21
Při hledání informací o pilách na internetu jsem narazil na tuto pilu /ani náhodou neuvažuji o její koupi/ !!!
Einhell RBK 1440
objem  38ccm
výkon 1,4 kw
váha 7,6 kg - ta snad musí být celá kovaná!?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 25.10.2007 7:45
Asi to bylo na mě, protože jsem to uvedl. Je to tak. Dříve byly skříně - farm/profi stejný dílD109,111/D110iD115i.Nová řada PS460,500/PS4600S,PS5000 má v tomto rozdíl a je to slitina AL - vysvětlení je hlavně v nižší křehkosti - účel použití atd. Hobby pily by byly těžší(nyní 3,9-4kg, nová řada 4,7kg, ale tam je nová konstrukce - jako PS460.....PS5000) , navíc nejsou dle účelu použití vystaveny takové zátěži - proto Mg, ale i toto se může změnit tlak na cenu/konkurenceschopnost je velký. K té pile co jste našel - už jsem něco podobného měl na opravě, ono to kupodivu jede, ale asi toto je jediné, co výrobce zajímalo :))).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 25.10.2007 22:56
for: J.S.
Děkuji za odpověď, dotaz  byl směřován na vás...
Takže podle toho co jste psal ve svých příspěvcích měla by farmářská pila vydržet hrubší zacházení než profi?
Jedná se  mi pouze o to aby pila kterou si koupím snesla trošku víc... / nemyslím tím zátěž - to je u mne otázka nárazová - ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 26.10.2007 11:39
Mg je křehčí, ale použití profi pily v zemědělství samozřejmě není vyloučeno tím, že je o něco větší riziko, že může skříň motoru prasknout. Ale hlavní důvod Mg v profi oblasti je nižší hmotnost při splnění  podmínky teplotní odolnosti, pevnosti. Al je odolnější na prasknutí, ale je to za cenu vyšší hmotnosti. U profi pil je jeden z důležitých ukazatelů hmotnost/ výkon, proto je nezbytné použít to nejlehčí cenově, kvalitativně dostupné. Použití farm modelu v lese je možné, ale je to podstaně horší řešení, než profi  v zemědělství. Vyšší hmotnost, spotřeba, nižší výkon se v profi oblasti nedá nahradit, někteří výrobci mají farm dost očesané - např. nemožnost nastavit průtok oleje, horší demontovatelnost dílů, krytů a pod. - to je další okolnost- která se dá oželit při nárazovém použití pily. Navíc v zemědělství pila není hlavní výrobní prostředek a doplňuje potřeby při údržbě sadů, přípravě paliva, ořez kolem pozemků. V lese bez 100% pily je to o ničem. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.75 (?), 27.10.2007 21:54

Nejlepší je poptat se někoho v okolí kdo dělá s pilou rada na netu je fajn ale osobní zkušenost je ještě lepší dělal sem s pilou 13 let jako osvč momentálně je opravuji jsem zarytý huskvarňák ale 4 roky jsem měl štilku a taky makala husqvarna se mi prostě líbí dizajnově jinak jako bývalý pilař určitě HUSQVARNA, STIHL u ostatních, kromě jonseredu který je často identický s hq, problémy s nd, samotným servisem, ceny nd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 29.10.2007 8:04
Pane J.S bydlím v Kralupech nad Vltavou /okres Mělník/.
Kde je prosím vás nejbližší servisní středisko na pily Dolmar?
Již jsem se rozhodnul, nakonec to vyhrála pila Dolmar PS500, líbila se mi také Stihl MS280 , ale na tu jsem nesehnal slušnější cenu.....
Dolmara jsem na netu našel za 9500,- včetně DPH /lišta a řetěz součástí/a to je myslím velmi slušná cena.....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.242 (?), 29.10.2007 9:50
To mě také zajímá. Ale protože je v Kralupech Husqvarna pujdu asi do Husqvarny. Jinak ohledně toho dolmaru je v Praze několik prodejen, ostatně máš to na netu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 29.10.2007 10:56

Potřebné údaje získáte na www.makita.cz, příp. na kontaktních adresách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika