Výběr pily



host - 2.122 (?)
21.10.2007 11:07

to znamená klasická vložka do válce -  to jako myslíte vložku které  třeba měly škodovky např. 120?  Tak to jsem ještě u pily dvacet let zpět neviděl. Stejně tak válec nebo píst bez úpravy u pile jsem též neviděl, takže nevím co srovnávat.

Pile mohou mít také chromovou vrstvu, např. Karbidické povlaky typu Cr3C2 - odolávají vysokoteplotnímu opotřebení nad 500 °C, používají se na vnější části spalovacích komor, vystavené kontaktnímu namáhání, popř. erozi, lze je aplikovat plazmou nebo HVOF

Mnozí zákazníci zničí lehce i úchyt kovový, nebo šrouby lišty dokonce utrhnou !! Toto je vše známka používání tupého řetězu. (bohužel)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 20.10.2007 14:46, zobrazeno: 69253x
Tak mne to také čeká, moje 12 let stará Partner 351, pomalu ale jistě odchází - největší problém jsou šrouby na uchycení lišty - pomalu ale jistě vylézají - u této pily jsou bohužel pouze zalisované v plastu...
Jinak jsem s ní velmi spokojen,  nijak  jí nešetřím - topení pro větší RD  - plus nějaké řezání známým - cca 25 m3 komplet - od porážky do špalků...
V době kdy jsem jí kupoval stála cca 4500,-.
Teď mám docela dilema, koupit si nějakou podobnou hobby pilu, nebo jít do pily za kterou dám kolem 10000 - 12000,-.
Nevím jestli se mi to vyplatí - samozřejmě s kvalitnější pilou se lépe řeže , ale ta moje obyčejná také běžela hodněkrát celý den - tvrdé dřevo /dub buk akát/ průměr 20 až 50 cm - a nikdy mne ve štichu nenechala.
Jsem zvědavý  na vaše názory a připomínky...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 20.10.2007 15:09
Je to typické dilema - stačí levný model, nebo mám dát více a získat více, ale je to vůbec třeba? Je to skoro k pousmání, neboť dříve, když byl po pilách hlad, tak si každý musel koupit to co bylo - možností bylo málo a spousta lidí by připlatila za silnější a kvalitnější model - leč ten nebyl k mání. V první řadě si sám musíte zodpovědět otázku, jestli se větší investice vyplatí - tím myslím předpoklad využití pily  výhledově na delší dobu, dřevo, které zpracováváte - náročnost při zpracování - slabší pila stačí na menší průměry - v silnějším dřevě trpí pila i obsluha, je to časově náročnější, řezné soupravy na malých pilách mají ve větších průměrech dřeva menší řezný výkon, údržba řetězu atd.Slabší pily mají nižší cenu, ale i hmotnost, ale nejsou tak univerzální. Jestli se na to díváte z pohledu, že chcete mít tento problém vyřešen - tak bych rozhodně nekupoval základní model u žádné značky - tedy hobby a začátek výkonové řady. Viděl bych to na farm - tedy tyto stroje jsou jednak výkonově, dále i konstrukčně výše. Potom mohou výběr ovlivnit technické parametry, případně Vaše představa  o tom, který to bude výrobce - nebo okruh výrobců. S pilou budete pracovat Vy, proto správně poradit znamená navázat komunikaci - tím je to směrováno dle Vašich představ, zároveň se vyhnete zbytečné chybě, nebo při výběru opomenete podstatné potřebné technické řešení, které tam není. V druhém příspěvku píšete, že pro Vás bude důležité dostat v kamenném obchodě nějakou slevu - asi to myslíte v tom, co rozhodne kde pilu koupíte - pokud ne tak si uvědomte, že takto vybírat můžete, ale abyste byl spokojen,měla by na prvním místě být volba správného modelu a u něj si porovnat cenu. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 20.10.2007 15:42
Spíše bych volil pilu vyšší konstrukční kategorie, než-li hoby, neboť 25 m3 není až tak málo. Navíc jsem toho názoru, že hobby pila, nebo jakékoli nářadí bylo před 12 lety na vyšší úrovni z hlediska trvanlivosti a provozní spolehlivosti, než-li je tomu dnes. Dnešní hobby pily (a někteří prodejci to také netají) jsou určeny spíše pro občasné nasazení a pro malou zátěž. A ceny náhradních dílů jsou poměrně vysoké, takže se určitě vyplatí investovat do klalitní pily a potom pořizovat pouze opotřebitelné díly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 21.10.2007 8:17
TO : xxx.xxx.161.9

Takže podle vás se kvalita pil snížila? Platí to pro hobby pily i pro pily profesionální?
Odkud čerpáte své poznatky jste pouze uživatel nebo servisák?
Já osobně se nikdy o konstrukci pil nezajímal, ale když už jsme nakousli kvalitu, zajímalo by mne jak je to vlastně s válcem a pístem - před dvanácti lety určitě nikasil nepoužívali - to znamená klasická vložka do válce.
Co se stane se současnou pilou, která má nikasil po 12 letech?
Takže když proti sobě postavím dvě pily zhruba stejné kategorie, jedna bude mít nikasil a druhá bude bez této úpravy, která vydrží déle?
Myslím si že na tenhle dotaz mi těžko někdo zodpoví, budou to nejspíš jenom dohady...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 21.10.2007 10:32
Spíše se rozšířila nabídka hobby pil a nářadí obecně. Schválně si srovnejte konstrukci např. elektrické pily Partner a Husqarna na té samé prodejně a uvidíte konstrukční rozdíl. U benzínových pil se nejdná pouze o konstrukci motoru, ale o celková konstrukční řešení. Stačí si porovnat, jakou kategorii nářadí bylo možné pořídit před 12 lety za 4500 a dnes. Jsou značky, které si svou kvalitu udržují a tomu odpovídá také jejich cena a pracovní kategorie. Proto není asi nejvhodnější pro poměrně vysoké pracovní nasazení volit z nabídky hobby produktů, které jsou určeny pro občasné práce. Nakonec v prospektech značkových produktů nalezne zákazník vypovídající informace. Hobby nářadí má zkrátka své limity.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 21.10.2007 10:50
Já jsem stejně tak na 80 procent rozhodnutý jít spíše do nějaké farmářky, přeci jenom výkon pily mi občas scházel...
S tím že jsou značky které si kvalitu udržují a tomu odpovídá i jejich cena... nevím nevím?
Když vezmu například tu mojí pilu Partner 351, tak pila od stejného výrobce, podobných parametrů, ale v současnosti vyráběná a prodávaná stojí skoro stejně jako ta má před 12 lety. nevím co si o tom mám myslet.,...
Je pravda že podle toho jak se dívám třeba zrovna na pily Partner - jejich vzhled se za 12 let nezměnil /kdyžtak úplně minimáně/ - do techniky nevidím, ale vypadá to že tam k žádným dramatickým změnám také nedošlo...
Nevím jestli to že mi tato pila vydržela dvanáct let a ještě pár roků určitě řezat bude je náhoda, nebo prstě dobrý výrobek /moc jsem se o ní nestaral - hlavně mít ostrý řetěz, mazat, a občas vyčistit.../
Jedno je jisté, chyba ve šroubech na uchycení řetězu nejspíš u pil Partner zůstává stále, proto do ní už nepůjdu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.122 (?), 21.10.2007 11:07

to znamená klasická vložka do válce -  to jako myslíte vložku které  třeba měly škodovky např. 120?  Tak to jsem ještě u pily dvacet let zpět neviděl. Stejně tak válec nebo píst bez úpravy u pile jsem též neviděl, takže nevím co srovnávat.

Pile mohou mít také chromovou vrstvu, např. Karbidické povlaky typu Cr3C2 - odolávají vysokoteplotnímu opotřebení nad 500 °C, používají se na vnější části spalovacích komor, vystavené kontaktnímu namáhání, popř. erozi, lze je aplikovat plazmou nebo HVOF

Mnozí zákazníci zničí lehce i úchyt kovový, nebo šrouby lišty dokonce utrhnou !! Toto je vše známka používání tupého řetězu. (bohužel)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 21.10.2007 11:25
Jak jsem psal, do techniky  motoru pil nevidím - jaké se dříve používaly úpravy válců nevím, ale docela by mne zajímalo srovnání - vím že nové materiály mají menší tření, ale jak je to s jejich výdrží - kolik let si udrží požadované vlastnosti bez porušení...
co se používalo před nikasilem by mne také zajímalo....

S těmi šrouby jsme si asi nerozuměli - myslím dva závitové trny, které jsou napevno v pile a na ně se nasunuje lišta pak rukojeť - dvěma matkama dotáhnout..... U pily Partner jsou tyto trny pouze zalisované v plastovém těle pily.   nevím jak by se na jejich vytahování z těla pily mohl podílet tupý řetěz - v tahu který jim vadí jsou namáhány pouze při dotahování, při řezání jsou ve střihu a to jim nevadí.....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.122 (?), 21.10.2007 11:40
Používal se tvrdochrom, Cr3C2 je pouze náhraška za tvrdochrom.
Se šrouby jsme si rozuměli dobře a skutečně stržené, utržené a jinak zničené závity má nepřímo na svědomí tupý řetěz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 21.10.2007 11:44
K těm šroubům - nejsou stržené, pomalu "vylézají" z těla pily - za dobu co jí mám to dělá asi 8 mimlimetrů...

Prostě jednou dojde k tomu že vylezou celé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika