Střílení do výfuku



jikok - (48) - 51.27 (?)
8.1.2013 5:59

střílení do výfuku znamená, že směs není úplně shořelá když se otevírá výfukový kanál. To značí chudou směs. Odpovídá tomu i rozpadlý píst, kdy chudá směs nevybuchuje alebrž pomaleji hoří (v rámci těch tisícin sekundy) a na píst horké plyny působí déle. Pak se píst hůř chladí.. No, chyba může být i v řezání "na půl plynu" kdy motor také trpí chudou směsí. Takže co bych s tím zkusil? Znovu rozebrat, zkontrolovat, pečlivě vyčistit a znovu složit.  možná kousek obohatit směs..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 252.192 (?), 6.1.2013 1:11, zobrazeno: 25968x

Včera mi pila HQ 242 při ubrání plynu střílela do výfuku. A dnes jsem ji už vůbec nenastartoval. Co může být příčinou a co s tím dělat? Předem děkuji za rady, komentáře, připomínky.

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.170 (?), 6.1.2013 12:46

Zkusit novou svíčku, zkontrolovat odtrh a fajfku.Pokud to nepomůže tak odešlo zapalování.Ještě jsem zapoměl zkontrolujte stop vypínač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.246 (?), 7.1.2013 23:04

Děkuji za odpověď (včera jsem si jí nevšiml a tak jsem nezareagoval dřív).

Svíčka byla velmi zánovní (maximálně několik dnů práce). Jiskru dává.

Ten vypínač sice zkontroluji, ale kdyby nebyl sepnutý, tak by přece svíčka nedávala jiskru.

Ještě uvedu, že jsem pilu před třemi dny důkladně vyčistil. (Asi ji přede mnou ještě nikdy nikdo nečistil.) Kolem startování byla opravdu hodně silně zanesená pilinani s olejem. Pak ten den (pátek) pracovala, ale večer začala střílet. V sobotu už nechytla. Říkám si: že třeba tím vyčištěním se změnilo sání vzduchu a teď to není ono.

A ještě doupřesním: pilu jsem na podzim měl na výměnu pístu (byl rozpadlý) na kousky. Při té příležitosti určitě měnili svíčku a určitě ji museli seřizovat. (Pila nejspíš musela být už tak zanesená.) Od té doby pak pracovala těch několik zmíněných dnů.

Zkuste se mi prosím ještě k těmto poznámkám vyjádřit. Děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jikok - (48) - 51.27 (?), 8.1.2013 5:59

střílení do výfuku znamená, že směs není úplně shořelá když se otevírá výfukový kanál. To značí chudou směs. Odpovídá tomu i rozpadlý píst, kdy chudá směs nevybuchuje alebrž pomaleji hoří (v rámci těch tisícin sekundy) a na píst horké plyny působí déle. Pak se píst hůř chladí.. No, chyba může být i v řezání "na půl plynu" kdy motor také trpí chudou směsí. Takže co bych s tím zkusil? Znovu rozebrat, zkontrolovat, pečlivě vyčistit a znovu složit.  možná kousek obohatit směs..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.254 (?), 8.1.2013 8:53

Zdravím, jak je na tom s kompresí, já bych to tipoval na zadřeni. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.143 (?), 9.1.2013 0:12

Stando, tak teď jsem to byl zkusit. A komprese opravdu není :-(

No to mne opravdu netěší. Olej v benzínu určitě byl a čerstvý, já si vždycky míchám (když dělám na dvorku) jenom půl litru, do toho 10 ml stříkačku oleje...

Na půl plynu neřezávám, To jsem si z dřevorubeckýho kurzu zapamatoval, vždy naplno ;-), žádný šolíchání...

Přemýšlím, jestli se ještě vyplatí nechat ji opravit. Na kolik peněz to vy zkušenější odhadujete?

Všem děkuji za vaše připomínky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.170 (?), 8.1.2013 12:28

Proč jsem napsal závadu vypínače.Moje origo HQ395xp mi začala dělat to samé.Vyměnil jsem kompletní kablíky a nic.Nová svíčka a zase nic.A hlavně to bylo časově nepravidelné.Nakonec jsem dal nové zapalování a opět to samé.Pak jsem pilu přivezl do servisu HQ a byli z toho paf.Po dvou dnech mi mechanik volal že už na to přišel.Ve stop vypinači se vylomil asi 2mm plátek kovu který pilu vypínal (zkratoval) a to dělalo to čtyřtaktování.Ohledně čištění té pily.Já se občas stavím na myčce aut a tam moje pily natvrdo umeju vapkou.A problém nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.117 (?), 8.1.2013 22:07

Umyvat pilu vapkou? Pane, to myslite vazne? :-) Neni Vam tech stroju lito??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.254 (?), 9.1.2013 11:03

Zdravím, to čištění vapkou je dost drastický způsob, novému zapalování by to nemuselo vadit, ale jsou moduly, které nemají zalitý vysokonapěťový a tam by mohl vzniknout problém. Nejhorší na tom je karburátor, hlavně dávkovací membrána, ta je z jedné strany přes malý otvor ve víčku do atmosféry. Zde když "natlačíte" proudem vody bordel, tak se dávkování paliva může zhoršit. Další místo jsou gufera, zde se může proudem vody protlačit do klikové skříně bordel a voda, Pokud umývá pilu vapkou někdo, kdo zná tato místa, tak je to účinný způsob čištění. Pro Josef, raději trochu víc oleje a doufám, že používáte modrý od HQ. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.170 (?), 9.1.2013 11:11

V lese dělám od roku 81 a vím co si můžu k mým pilám dovolit.A od roku 90 jako Osvč.Takže asi je jasné že si své pily nebudu ničit.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika