Vytažené startovací lanko - pila Hecht 956



host - 243.114 (?)
24.11.2014 10:15
Donést do servisu, nejspíš se ulomil kolíček, na kterém bylo to očko nasazeno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 11.97 (?), 23.11.2014 12:15, zobrazeno: 25411x

Dobrý den, prosím o technickou radu.

Startovací lanko se nenamotalo zpět na kladku startéru. Po demontáži jsem zjistil, že pružina startéru není prasklá, pravděpodobně druhý konec pružiny (který je zakončen malým očkem - průměr cca 3mm) odněkud vypadl, žel nevím kde byl ten konec uchycen. Dále prosím i o stručný popis toho, jak mám dále postupovat při zkompletování - namotání lanka atd.

Předem moc děkuji za rady k opravě (popř. za foto či nákres) a přeji hezký den. Jarda. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.97 (?), 24.11.2014 8:20

Přikládám odkaz na fotky rozebraného startování.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 24.11.2014 10:15
Donést do servisu, nejspíš se ulomil kolíček, na kterém bylo to očko nasazeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 25.11.2014 8:31

Zdravím, malé očko na vnitřním konci pružiny je zaháknuto o výřez v startovací kladce. Důležité je aby bylo správně natvarováno a jeho zaháknutí jistí první závit pružiny, který toto očko zajišťuje při začátku napínání pružiny. Popsat celý postup navléknutí pružiny a namotání startovací šňůry by zabralo víc času než to celé udělat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.97 (?), 25.11.2014 17:57

Díky za pomoc. Vzdal jsem to a dám vydělat servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.105 (?), 25.11.2014 20:54
Je to snadné, zkontroluje konec pružiny, musí mít ohyb bez známek narovnání přepnutím. Do kazety vložte oko pružiny v místě čepu v krytu. Naviňte opatrně kroužením pružinu do kazety začínáte od venkovního obvodu pružiny, končíte ve středu v místě, kde je otvor v kazetě. Vložte kazetu do krytu, kolík zajistí konec pružiny. Naviňte startovací lanko na cívku a cívku nasaďte do kazety, aby zapadla na konec pružiny uprostřed kazety. Zajistěte cívku šroubem. Nyní několikrát povytáhněte lanko a podržte cívku, volné lanko omotejte na cívku, tím napínáte pružinu. Konečné napnutí pružiny je s vytaženým lankem není pružina na doraz a cívkou je možné ještě pootočit ve směru odvíjení lanka. Můžete pružinu namazat s citem tukem. Do 10 minut hotovo, pozor na oči pružinu při navíjení do kazety pevně držte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.97 (?), 26.11.2014 8:09

Díky za podrobný popis. Žel konec pružiny (kde je to malé očko) jsem neúspěšnými pokusy několikrát zdeformoval a rovnal.

Ve čtvrté větě píšete o kolíku, který jistí konec pružiny - pravděpodobně se ten kolík ulomil (proto jsem nemohl přijít na to, kde uchytit konec pružiny).

PS: Včera jsem dal pilu do servisu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.173 (?), 4.4.2015 13:38

Pánové díky! Pilu mam jinou, ale princip zůstává. Já to držel jako bůvol na cívce, až mě braly křeče a po dvou hodinách jsem to vzdal. Uplynuly tři neděle a vrátil jsem se s radami od Vás zpět k opravě. Hotov nejsem, jen kvůli obědu. Díky deformaci pružiny jsem ji musel zase vyndat, tak rovnou vyostřím tu hranu silonu, tak mi držte palce! Mějte se a ať se dílo daří!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 26.11.2014 8:13

Zdravím, zapoměl jste na to hlavní a to je upravení tvaru vnitřního konce pružiny tak aby se za západku startovací civky zaháknul. Jinak můžete cívkou točit a žádné předpínání pružiny se nekoná. Také je důležité zkontrolovat stav západky v cívce, většinou se vyklouznutím pružiny hrana poškodí a zaháknutí také nefunguje. Je třeba hranu západky obnovit. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.97 (?), 26.11.2014 16:29

Už jsem si přivezl opravené startování ze servisu. Žel servismen nebyl přítomen, aby mi řekl co a jak udělal. Pouzdro pružiny a kladka jsou původní, a rozebírat dál to nechci.

V mém příspěvku z 24.11. z 8:20hod. je věta: "Přikládám odkaz na fotky rozebraného startování" - na kliknutí "odkaz na fotky" se otevře okno s fotkama rozebraného startování před opravou v servisu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika