Protipořezové oblečení



host - 253.34 (?)
4.9.2015 11:18

Dobrý den všem, s dovolením teď řeším problém jako jste tu řešili před lety. Měl jsem neprořezné kalhoty Forestry - lacláče. Super kalhoty ale po dvou letech jako zkřehly, ale je fakt, že byly nošené velmi velmi hodně - i na práci s křovinořezem jsem si je bral. Předposlední ranou bylo, když sem zadrhl o souček a na kalhotech skoba jako prase. Pak jsem zkusil starší elektrickou pilu a udělal jsem test, jak tu někdo psal dříve. Navlékl jsem kalhoty na konec klády a šel do toho :-) Pila neprošla (kupodivu). Ale chtěl jsem říct jinou věc. Neproříznutelná bunda - zda má smysl nebo ne. je to vždy o náhodě a štěstí. Já ji neměl a při odvětvování jsem si nevšiml zaklesnutých větví. Větev se vytočila a švihla mne přes záda. Kdybych měl odolnější bundu, nic moc by se nestalo, ale pracovní bunda jonsered nevydržela a mám přes záda šlinc jako prase. Větev bundu roztrhla a to je ten poblém. Takže pevná bunda ano, ale asi v horku to bude jako za trest... Jinak dneska jdu pro kalhoty Stihl nebo HQ zase lacláče - kvůli ceně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 4.8.2013 19:41
Zatím jsem v těch zimních (profesional Plzeň) dělal buď v zimě nebo za chládku. Dneska v tropickým létě jsem neměl jinou možnost, váhal jsem, ale vyhrála bezpečnost práce, bylo v nich trošku tepleji, přiměřeně zátěži. Měl jsem s sebou i normální monterky, a ty jsem si oblíkl až při nakládce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.97 (?), 9.8.2013 19:07

V protiprořezových kalhotách s náprsenkou PROFESIONAL jsem letos pacoval zhruba 70 hodin od března do června (samovýroba dřeva-úklid po těžbě). V březnu a zač. dubna bylo potřeba pod kalhoty funkční prádlo a koncem června jsem si je nosil do lesa a převlíkal až tam. V lese jsem byl sám a tak o jiné variantě jsem neuvažoval. Tyto kalhoty mají protiklíšťatovou úpravu a výrobce uvádí zvýšenou ochranu proti klíšťatům. Přesto jsem nacházel večer dvě až tři přisátá klíšťata.  A to jsem si ještě lechce nastříkal na boty a ponožky difusil a krmil se vitamínem B. Klíšťata jsem přestal nosit až když jsem si kolem kotníků připnul repelentní pásky proti klíšťatům. Doporučuji tedy podobné repelentní pásky a nespoléhat se jen na protiklíšťatovou úpravu na kalhotách.  Fanda      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.137 (?), 21.1.2011 21:47
Ja som kúpil od známeho protiporézne nohavice do 20m/s, klasickú odvetranú budu a prilbu so štítom a sluchadlami. Všetko je Husqvarna. Mám to 2 roky a dal som za celú sadu 3000sk cca 100€ všetko bolo nové, zabalené v krabici. Za tú cenu som kúpil 3 sety. Zatial som spokojný. MK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.2 (?), 14.11.2011 19:40

Píše se tu že ochrana od pasu nahoru není nutná. Já si to nemylím. Stalo se mi v zimě že jsem odvětvoval strom a přepadl přez pařez skrytý ve sněhu. Za ním byla asi metrová jáma (taky zasypaná) do které jsem šel kotoulem, pila se mi vzpříčila a plnou vahou jsem dolehl klíční kostí na lištu. Ruku v rukavici jsem v té vteřině nedokázal vyndat z rukojeti s plynem. Naštěstí zafungovala brzda, jinak nevím...

 A nad hlavou se řeže často, je to úplně normální a často se nedá jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.11.2011 12:10

Zadavatel nebude stromolezec, ani ovocnář, takže i kdyby byl dřevorubec, "řezání nad hlavou" mu zase tak často nehrozí. Každý dřevař toho má za směnu celkem dost s pilou v normální poloze, natož nad hlavou! Je dobré pokud si každý kdo kácí a odvětvuje s pilou, vštípí jeden ze základních instinktů, při jakémkoliv klopýtnutí, pádu se co nejrychleji především zbavit pily a to pokud možno co nejdál od těla. Tato reakce mne zachránila za ta léta nesčetněkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.249 (?), 15.11.2011 13:41
Já si myslím, že hlavní otázkou bylo, jestli PP oblečení pro ne profi řezání. A bezpečnost si musí zvážit asi každý sám (u profi asi snad nemá cenu se o tom ani bavit...) a ocení to až tehdy, když mu to zachrání život. Nemusím být oháknutý ve všem od jedné značky... I jiné oblečení dokáže být kvalitní, možná i kvalitnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.165 (?), 15.11.2011 14:31
Pripájam dôležitý bod: pri prenášaní a chôdzi v teréne je treba pílu vypnúť!!! Brácha išiel so susedom v dedine na drevo. Sused niesol pílu bežiacu na voľnobeh. Netuším, prečo bežala aj retiazka, ale keď preliezali cez krovie a ohýbali pri tom konáre, pružné halúze mu pri návrate búchli do píly tak nešťastne, že mu retiazka preťala krčnú tepnu a sused do pár minút vykrvácal bráchovi v náručí. Ešte stihol akurát pozdraviť ženu a deti. Myslím si, že plastový kryt na lištu nie je iba zbytočná frajerina, ale má aj bezpečnostnú funkciu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 3.8.2013 22:18
Na volnoběh NESMÍ běžet řetěz... toto je součást kontroly před započetim práce. Spoustě lidí ty bezpečnostní předpisy připadají přehnaně přísný. Jenom do nějaké příhody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.11 (?), 11.2.2012 13:38
diskuzi sem spíše prolétl, připravuji téměř výhradně palivové dříví, včetně poražení, vyvětvení. Nějaký ten čas sem se už po PP obleku díval, koupil sem jej s ženou v Globusu za 2200 od Profesionalu a sem spokojen, dneska v -15 cti, když sem odklízel dva padlé stromy a další kácel, mi bylo příjemně teplo a manželka v 8. měsíci se nemusí tolik bát. Beru to jako ochrannou pomůcku, ne věc co mě zbaví respektu a ostražitosti, určitě těch peněz nelituji a doufám, že kalhoty nikdy nebudou muset prokazovat funkčnost. člověk by měl myslet i na rodinu když dělá ne zrovna bezpečnou práci, pravda umřít se dá i pádem ze štaflí... víťa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.34 (?), 4.9.2015 11:18

Dobrý den všem, s dovolením teď řeším problém jako jste tu řešili před lety. Měl jsem neprořezné kalhoty Forestry - lacláče. Super kalhoty ale po dvou letech jako zkřehly, ale je fakt, že byly nošené velmi velmi hodně - i na práci s křovinořezem jsem si je bral. Předposlední ranou bylo, když sem zadrhl o souček a na kalhotech skoba jako prase. Pak jsem zkusil starší elektrickou pilu a udělal jsem test, jak tu někdo psal dříve. Navlékl jsem kalhoty na konec klády a šel do toho :-) Pila neprošla (kupodivu). Ale chtěl jsem říct jinou věc. Neproříznutelná bunda - zda má smysl nebo ne. je to vždy o náhodě a štěstí. Já ji neměl a při odvětvování jsem si nevšiml zaklesnutých větví. Větev se vytočila a švihla mne přes záda. Kdybych měl odolnější bundu, nic moc by se nestalo, ale pracovní bunda jonsered nevydržela a mám přes záda šlinc jako prase. Větev bundu roztrhla a to je ten poblém. Takže pevná bunda ano, ale asi v horku to bude jako za trest... Jinak dneska jdu pro kalhoty Stihl nebo HQ zase lacláče - kvůli ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika