Pomoc při výběru brusky na řetězy



Stránky: 1,  2   
host - 18.66 (?) 
3.12.2013 19:26, zobrazeno: 15631x
Potřeboval bych poradit při výběru brusky na broušeni řetězů. Musí mít nastavování všech 3 úhlů.Cena tak do 2500kč. Jedná se mi také o vaše zkušenosti s těmito stroji.Ve výběru mám Hecht 9230,Gude 2500,Gude 2300A, Mar-pol. Levnou bruskou už jsem zkoušel brousit a je to nic moc a nemůžu nastavit 2 uhly navic při broušeni a jak se na těchto bruskách dají brousit omezováky a jak se to na nich dělá.Diky za vaše postřehy a zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.132 (?), 3.12.2013 20:40

Kolik toho nařežete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.196 (?), 3.12.2013 20:46

Být vámi, tak se vykašlu na nějakou brusku a koupím odpovídající pilníky, kombinované vodítko s válečky od Husqvarny, na kterém je i měrka na omezováky a je vyřešeno. Investice do 200 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.30 (?), 4.12.2013 0:57
Tak to kombi voditko mám je fakt dobrý.Ale je potřeba taky začas srovnat řetěz a na brusce to jde lepší než rukama a přesnější. Na té levné brusce jsem brousil kamarádovi a rozdíl mezi levou a pravou stranou(zubů) měl 0.5 až 0.7mm.Tak taky proto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.63 (?), 4.12.2013 8:21

Zdravím, rozdílnu délku levých a pravých zubů měníte nastavením svorce. I u dražších brusek je to první základní nastavení, z výroby je srtoj sestaven bez nastavení. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 5.12.2013 19:42

Vodítko pilníku pro upevnění na lištu vám bohatě postačí. Dle výběru těch 4 tragedií-brusek profík asi těžko budete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.231 (?), 5.12.2013 20:42

v prodejnach kde se daji sehnat vyrobky od firmi proteco maji slevu na brusku řetězu jeto profi bruska z 2500 kč na 990kč ja jsem ji tam minuly měsic koupil je perfektni   jinak dotetka jsem brousil na male hobi bbrusce za 500kč a je to velky rozdil s pozdravem   honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.66 (?), 6.12.2013 11:45

To máte pravdu profík teda nejsem, ale proč bych si nemohl koupit brusku.Taky potřebuji i líznout řetěz abych srovnal zuby.A nosit to k nám na nabroušení tak se mi vyplatí raději bruska.Max 4-5 krát mi ho tady nabrousí a můžu kupovat novej.Za to mi nestojí to tam nosit.A brousím to nejen sobě.

Jak se dá udělat to první základní nastavení brusky?

Potřeboval jsem, kdo s nimi má nějakou zkušenost podělit se o poznatky apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.147 (?), 6.12.2013 14:24

Brúsku si kľudne kúpte. Je to dobrá vec. Aspoň minimálne raz za život reťaze by sa mala zrovnať na brúske. A doma si môžte reťaz priebežne nabrúsiť na veľkosť najkratšieho zuba aby ste si moc neobrúsil ostatné ako to niekedy robia v servise. A ak už brúsku tak takú kde sa dá nastaviť sklon kotúča aj vychýlenie zveráka - to sú základné podmienky dobrej brúsky. Celokovové telo aby bola v kĺboch pevná a presná. Ja používam brúsky dve - jednu na reťaze a druhú na obmedzovače, pretože som lenivý a nechce sa mi prehadzovať kotúče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 6.12.2013 21:51

Souhlas!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika