Pila táhne do strany



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
19.8.2009 7:39
Ano, děkuji, už to dává smysl. Váš příspěvek byl zařazen a odsazen pod můj, což automaticky beru jako reakci na předchozí, v tomto případě tedy můj.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 18.8.2009 20:01
44.51: Ale já nebyl tázán 245.249 na ohnutou lištu, ale na zhoblovanou ke straně. Navíc jsem jasně uvedl, že se tak děje u pil, kde obsluha lištu neotáčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.138 (?), 18.8.2009 20:11
218.71 Podřezávání pily není způsobeno jejím těžištěm uloženým mimo osu lišty! Otáčením lišty prodlužujete její životnost a s podřezáváním to nemá mnoho společného. Andy.wise ojetí lišty k jedné straně předchází ohnutí lišty kdy řetěz není namáhán přímočaře jak by měl, ale do oblouku. Ale jak píši, je to můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 18.8.2009 20:56
Uff, proč mi stále podsouváte něco, o čem jsem nepsal? O těžišti nebyla řeč. Prosím, přečtěte si pozorně, co jsem napsal, a to včetně 3. uvedených důvodů, proč k tomu dochází. Takže znovu: vodicí lišta se na levé hraně vždy opotřebovává více, a pokud se lišta pravidelně neotáčí, pila pořezává. Taktéž u špatně naostřeného řetězu, či ohnuté lišty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 18.8.2009 21:53
Panu Andy.Wise 174.65 Nevím už jak bych to napsal, zkusím to ještě takto: 18.8.2009 20:11 jsem napsal toto - 218.71 Podřezávání pily není způsobeno jejím těžištěm uloženým mimo osu lišty! Otáčením lišty prodlužujete její životnost a s podřezáváním to nemá mnoho společného. - a to patřilo pánovi 218.71,předpokládám, že to nejste Vy. Dále píši - Andy.wise ojetí lišty k jedné straně předchází ohnutí lišty kdy řetěz není namáhán přímočaře jak by měl, ale do oblouku. - což patrří panu Andy. Wise, takže Vám. Píši Vám tam něco o těžišti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 19.8.2009 7:39
Ano, děkuji, už to dává smysl. Váš příspěvek byl zařazen a odsazen pod můj, což automaticky beru jako reakci na předchozí, v tomto případě tedy můj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 18.8.2009 20:57

Dobrý večer! Ptáte se proč je lišta zhoblována vždy z leva? Je to špatným ostřením řetězu.Při ostření pilníkem upilujete jednu stranu řetězu více z důvodů většího tlaku na pilník. Zkuste nechat naostřit řetěz na el. bruscea popřípadě i lištu jak Vám radí ze začátku.Uvidíte že Vám pila bude řezat rovně. Mnoho kubíků bez úrazu přeje JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.8.2009 19:41

Při koupi starší pily je třeba vycházet z toho, že má již něco za sebou. Jestli je řetěz a lišta ve stavu značného opotřebení, tak je nejlépe koupit novou lištu a řetěz. Než použijete novou řeznou soupravu, tak si ověřte stav řetězového kola, zda také není na výměnu. Tímto postupem snadno zjistíte, kde byl problém a u starší pily Vás výměna řezné soupravy nemine, pokud jste nedostal k pile náhradní lištu a řetěz. Starší řeznou soupravu můžete po dalších zkušenostech zprovoznit, nebo vyhodit.  U starší pily je velmi vhodné provést kontrolu důležitých dílů pily, jednak z důvodu eliminace závady a také z důvodu bezpečnosti. Největší chybou je takovou pilu koupit a hned se snažit pořezat celý les. Tím se mnohdy stane, že závadu způsobí opotřebené díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.191 (?), 18.8.2009 20:11

Toto robi zohnuta lista. Volnym okom to neuvidite. Treba kupit novu a raz za cas ju otacat aby sa neohybala stale na jednu stranu. Treba nastavit mazanie retaze aby nesla na sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 18.8.2009 22:15

No ja by som tú lištu otáčal pravidelne, nie iba z času na čas ale aj dva krát za deň ak pracujete napr. cca 6 hodín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 19.8.2009 8:04

Zdravím, tento problém se zde již několikrát probíral, třeba "Proč křivě řeže (podřezává) motorová pila". Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika