Pila Stihl 211



Ronas - (5) - 4.74 (?)
9.10.2008 10:55
No to mě potěšilo. přibližně v té době, jak uvádíte jsem koupil Jonsered 45 turbo na doporučení lesáků. Od té doby zpracovala neuvěřitelné množství dřeva bez rozdílu kvality a průměrů (třeba s kamošema pro Silvestra na horách zdatné buky) - je to neuvěřitelný pomocník. Chce to jen řádnou údržbu. Zklamala mě jen jednou a to když jsem vlastní blbostí dal omylem dvakrát olej do kanistru. Jistě, že už mám několikátý řetěz a jednou jsem měnil lištu a jednou řetězku. Pro jistotu taky svíčku.Jinak v naprosté pohodě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 254.218 (?), 6.10.2008 22:23

Opět zdravím.

Dnes dopoledne jsem se s tatíkem vrhnul na ten ořech - jak jsem sliboval. Koncové větvě jsem kvůli bezpečnosti odřezal ruční pilkou a na zemi jsem z nich vyřezal hroubí.

Poté jsme se vrhli na obřezaný stojící kmen. Pila se do dřeva zakusovala opravdu s chutí až na jednu mou chybičku (příliž nízko provedený hlavní řez), takže kmen spadl trošku jinam než měl. Odřezávání pahýlů větví většinou cca 20 cm naprosto s přehledem, ale co mě překvalpilo, tak bylo porcování hlavního kmene - okolo 35 cm - žádné dušení, žádné kousání, žádné škubání, pohoda, jen čisté krájení. Nejhrubčí čás kmene jsme z bezpečnostních a praktičtějších (delší lišta) důvodů pořezali starým Oleo Macem, protože terén byl dost stísněný a prudký.

Jinak maximální spokojenost, protože narozdíl od 6,5 kilového OM je MS 211 výrazně lehčí a obratnější. A o to mi při koupi šlo - mít akorátní stroj na pořezání dřeva a na nějaký ten pokácený strom a snadné vyvětvování.

Jsem spokojen zdraví Martin

Jo a v magazínu na www.stihl.cz se o MS 211ce něco píše..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ronas - (5) - 4.74 (?), 9.10.2008 10:55
No to mě potěšilo. přibližně v té době, jak uvádíte jsem koupil Jonsered 45 turbo na doporučení lesáků. Od té doby zpracovala neuvěřitelné množství dřeva bez rozdílu kvality a průměrů (třeba s kamošema pro Silvestra na horách zdatné buky) - je to neuvěřitelný pomocník. Chce to jen řádnou údržbu. Zklamala mě jen jednou a to když jsem vlastní blbostí dal omylem dvakrát olej do kanistru. Jistě, že už mám několikátý řetěz a jednou jsem měnil lištu a jednou řetězku. Pro jistotu taky svíčku.Jinak v naprosté pohodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.243 (?), 11.10.2008 20:18

 p. radku. /ostatni take/ zakoupil jsem pilu ms 211 a zatim spokojenost. Mam ale jeden problem. Bud se jedna o zacatecnickou dan nebo delam nejakou chybu. Po dojiti paliva naplnim palivo nove ale nemohu pilu nastartovat. Tento problem mam i gdyz rezu a chci si urovnat drevo. Pila je zahrata a nechyta, D ojde to tak daleko ze musim vysrubovat svicku a potom bez problemu. Gde delam chybu. dekuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.155 (?), 11.10.2008 22:04

že gde? no skoro fšude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 11.10.2008 23:16

Zdenku a nestartuješ náhodou už zahřátou pilu se zapnutým sytičem?Když dojde benzín tak to chvilku trvá než se zaplní pal. soustava a je potřeba startovat o trochu déle. (pokud není primer)          A pro 2.155 tady to není o pravopisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.10.2008 9:07

Ano 120.31 má pravdu v obou případech. Za 1) to není o pravopisu (pouze se otázka hůře luští). Za 2) sytič už NE, pouze poloplyn! Páčku do polohy sytiče, přepnout bez startování výše na poloplyn a pak teprve startovat. Případně pokud je opravdu teplá, pak jen na polohu 1!! Vy ji zaléváte jako zahrádku. Demontáží svíčky se válec odvětrá.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.243 (?), 12.10.2008 18:34

Tak moc děkuji za radu a později se ozvu jak to jde. Pro 2 155 dik za skvělou radu skusim to napsat pravopisně snat to pujde nastartovat. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika