Olejové čerpadlo



host - 216.69 (?)
17.10.2014 14:03
Tak jsem se zasmál, nový trend cvičit a sportovat. Obyčejný člověk je rád, že si odpočine všude lidi co nejmíň a šéf si jde na bazén. Trend je levně vyrobit draho prodat. Kdyby šlo o naše zdraví, tak k nám netahají plasty z číny v hračkách, otráveny žrádlo z celé unie. Olej je v tom množství bordela muška.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 0.190 (?), 16.10.2014 15:21

Prosím odkud jste? olej Husqvarna za 45/l?  V Brně okolo 80/l.

Děkuji Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 17.10.2014 10:25

Když si zajedete kousek od Brna, tak 45Kč stáčený ze sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.190 (?), 17.10.2014 11:24

A kam prosím? Kousek od Brna je celkem široký pojem.

Děkuji Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.109 (?), 16.10.2014 16:09

A už vám někdo napsal, že vylíváte litry nebezpečného oleje přímo do země? S představou že bydlím vedle vás a mám tam studnu bych docela rád znal vaši adresu a poštval na vás úřady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 39.53 (?), 16.10.2014 19:50

Ekologicky odbúrateľný olej na stratové mazanie je mono alebo polyetylén glykol. Je to vodou riediteľný materiál.To znamená že pokiaľ popší tak sa to vpíja do zeme.Verím že to by ste v studni chceli mať.A to že je to mutagén to je uplne jedno.Len musí na tom byť napísane EKO.

 Samozrejme máme aj mazacie oleje na báze rastlinného oleja.No len tento olej má niektoré vlastnosti ktoré je potrebné zmeniť.A verte mi že tam sa neprimiešava destilovaná voda a rafinovaný cukor. Pridáva sa tam tvrdá chémia.A myslím si že že ani toto by ste v studni mať nechcel.

 Čiže - sused nemôže používať pílu lebo je to neekologické a vy ho nabonzujete úradom.Predpokladám že nemôže ani používať sekeru alebo rámovú pílu lebo by to bolo hlučné a takému ekologicky mysliacemu človeku ako Vy vadí keď si nemôže v kľude odýchnuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 17.10.2014 10:38

Nevím jak ostatní, ale já většinou neřežu dřevo nad studnou, sám jednu na zahradě mám, ale normálně pod střechou u kůlny, navíc když řežu, většinou z řezu odletují hobliny a piliny a veškerý olej tak vsakují přímo ležící hobliny, ty následně smetu a jdou rovněž do kotle. Souseda podobného bonzáckého smýšlení už jsem jednou měl, 4x už u mě byl starosta, protože musel prověřit stížnost. Soused umřel v 45 letech, asi mu praskla žluč, dělejte tak, aby vás to nepotkalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 17.10.2014 11:48
Pravdivej názor, až mu vpálí vodaři paušál na stočný, tak si studnu zahrne sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 17.10.2014 13:01

Promiňte ale váš příspěvek mi nedal abych se neozval. Jste poněkud mimo realitu ale jsou to perly... Je zde řeč o minerálních olejích a nikoli o bilogicky odbouratelných olejích urených pro ztrátové mazání. Olej (a nejen minerální) není vodou ředitelný. Když už tak vytváří emulzi.  Nepletu-li se, tak se o tom čí už na základní škole. Mimochodem i onen bio-olej je pro vodní živočichy nebezpečný. Rovněž biodegradabilita nemá s pojmem "EKO" nic společného. Pouze znamená, že se snadno rozkládá. Cokoliv EKO dnes používá řada lidí jako nadávku aniž vůbec tuší o co kráčí.

Nechápu rovněž čemu říkáte "přidávání tvrdé chemie"? Možná tím myslíte nějaké nebezpečné či jedovaté látky. A nikoli tvrdý beton či epoxyd-což jsou také chemické látky (stejně jako voda či vzduch). "Tvrdost" nemá s nebezpečností a dopadem na okolí nic společného. Konkrétně bio-oleje jsou testovány na odbouratelnost a rozklad. Přesný postup testů a jejich metodiku si můžete snadno na webu nalézt sám(CEC-L-33-T-82). Pokud snad naznačujete, že certifikované laboratoře podvádějí a testy provádějí jen "na oko" či zprávy falšují, pak jste opět poněkud mimo. Už jen proto že jakákoliv konkurence by to okamžitě ráda využila. Pro každý olej, který obsahuje nebezpečné látky, existuje technický list, který přesně popisuje co je v oleji obsaženo, jak je to škodlivé a jak se to likviduje. Doporučuji si nalézt na webu technický a bezpečnostní list oblíbeného M6A a nastudovat si jaké látky obsahuje a čím jsou "nepříjemné".

Zmiňovaný glykol je součástí např.nemrznoucích směsí. A pokud se náhodou dostane do oleje, pak vám z něj vyrobí želatinovou "žvýkačku a naprosto jej znehodnotí. Rozhodně není součástí olejů-jak těch motorových tak ani těch bio.

Naprostá většina biologicky odbouratelných olejů je rostlinného původu (řepkové, slunečnicové a pod.). Jsou sice i výjimky, např. HQ vyrábí minerální biologicky odbouratelný olej, ale čert ví jak to dělá. Srovnávat výše uvedené oleje typu M6A s bioleji je podobné jako srovnání kuchyňské soli s bojovým plynem, protože přece oba obsahují "jedovatý" chlor.

Odbouratelné bio oleje se po krátké době z velké míry (cca 90%) rozloží na látky pro přírodu přirozené. Po o něco delší době se rozloží ze 100%. Minerální oleje se rozloží jen z cca 20%-a to po mnohem delší době. Část zbytku se rozloží později a část nikdy. To co se také nerozloží jsou nebezpečná či přímo jedovatá aditiva zlepšující některé vlastnosti olejů.

Jeden ze způsobu odstraňování jedů, je jejich ředění. Takže použít tu a tam minerál na mazání řetězu nezpůsobí, že na zahradě umřete otravou. To byste jej musel vypít pár deci. Není to jed nýbrž nebezpečná látka, což občas lidé nerozlišují. Ale rizika jako je dráždivost, poškození zraku, plodu, reprodukční schopnosti či jedovatost pro vodní oragnismy je poměrně přesně a věrohodně prokázána. 

Je to prostě takový moderní trend-bránit se nebezpečným látkám, omezovat jejich použití, nestavět si zdi domu či záhonky z železničních pražců napuštěných karbolem, nevylévat nebezpečné látky do půdy, třídit odpad, cvičit a sportovat atd. Zejména mladší a vzdělanější část populace to tak vyžaduje. Můžete to třeba svalovat na EU či na tlak prodejců. Ale je to fakt. Před 100 lety by to nikoho nenapadlo. Ale holt bude potřeba počkat pár desítek let než ti, co se s tím nedokáží smířit postupně ze společnosti nevymizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 17.10.2014 14:03
Tak jsem se zasmál, nový trend cvičit a sportovat. Obyčejný člověk je rád, že si odpočine všude lidi co nejmíň a šéf si jde na bazén. Trend je levně vyrobit draho prodat. Kdyby šlo o naše zdraví, tak k nám netahají plasty z číny v hračkách, otráveny žrádlo z celé unie. Olej je v tom množství bordela muška.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 17.10.2014 15:07

Jak jsem psal-závisí to na vku a na vzdělání. Vyhledejte si jak se změnila průměrná délka života. Není potřeba ani statistická ročenka, stačí google.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika