Náhradní díly



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 127.118 (?) 
28.10.2016 22:37

Pán Bunny, Vy žijete v predstave že pokiaľ kúpite ložisko rovnako označené ako to čo vyberiete zo stroja tak je to také isté.To je pane hlboké nedorozomenie.Ono pri výrobe vzniká množstvo tried kvality na základe napríklad presnosti.A verte mi že tie najkvalitnešie sa do bežného predaja ani nedostanú a ak sa dostanú tak stoja také peniaze že originály sú podstatne lacnejšie.A to nehovorím o takých legráckach ako teflonová/textitová/ plastová klietka.Ale to by ste sa o to musel zaujímať trochu viac ako len "pasuje závit".

 Lacnejšia rúčka.V tomto prípade si musíte dať fest pozor.Sú rúčky s lepšou kvalitou ale podstatne viac ich je šuntových..Po dvoch bežných vytrhnutiach zo zovretia z nich zostane pozohýnaná čutka.Podľa Vás sa ale oplatia lebo stoja polovicu.

 Zapaľovania sú kapitola sama o sebe.V poslednej dobe sa snáď trochu zlepšili.Ale aj aktuálne mám 2ks zapaľovania na Hq 365...

Sú pomerne lacné.20 euro.Nekúpite?Síce nefungujú, ale oplatia sa.Sú uplne nové.Funglovky.

 No a o vypínačoch neviem slúžiť, ale dosť pochybujem o tom že ste kúpili taký istý vypínač za menšie peniaze.Podobný alebo taký čo "pasuje" nožno ale taký istý pochybujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 105.167 (?), 28.10.2016 22:50
Tomu nerozumím, nejkvalitnější ložisko se nedostane do běžného prodeje. Takové ložisko jako součást seriově vyráběného motoru neexistuje, jelikož by stroj byl neprodejný. A ložiska jsou celkem specifická. Některá jsou běžná, jiná mají atypické rozměry a musí být vyměněna za originální díl. Například spodní ložisko na GXV 160 a gufero 25.4x40x7.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 28.10.2016 22:57

to je podobný argument ako pred rokmi som sa hádal v servise, lebo mi tvrdili, že na internete sú preto také lacné pneu, lebo je to 2. trieda a nepodarky a treba kupovať v kamennej predajni podstatne drahšie. jasné, že išlo len o maržu :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 28.10.2016 22:52

prosím vás, skutočne nemám chuť sa s vami naťahovať. žijem v predstave, že keď kúpim ložisko od popredného výrobcu, tak bude rovnako kvalitné ako to "originálne". žijem v predstave, že keď kúpim na auto brzdy brembo, ate a pod. tak budú rovnako kvalitné ako originálne, aj keď sú v podstate neoriginálne a lacnejšie ako by boli originálne a žijem v predstave, že naše svety sú odlišné. vy ste na strane, ktorá niečo predáva a v podstate potrebuje predať, lebo tým sa živíte a ja som na strane zákazníka, ktorý má svoje skúsenosti s "odbornými radami". 

btw. máte argumenty presne rovnaké, aké padajú na školení odberateľov ND, tým nechcem vôbec nič povedať, akurát mi je táto oblasť celkom známa. príjemny večer želám a tým končím túto nikam nevedúcu debatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.118 (?), 28.10.2016 23:35

ja nemám problém s tým v akých predstavách žijete.ja mám problém s tým že tieto predstavy predkladáte ako fakty.

 Keď si pozriete bližšie naríklad toto:

Ložiska – všeobecné údaje

tak možno budete mať akú takú predstavu o ložiskách.

 No a už som vám povedal že ja nemám argumenty predajcu.Pane ja mám také menšie skúsenosti.S touto problematikou žijem už nejaký čas.A verte mi že čím hlbšie sa do nej dostávate tým viac otázok sa vynára.Anič neni také jednoduché ako to na prvý pohľad vypadá.Napríklad ani problematika ložísk neni taká jednoduchá že idem a kúpim 6202 C3 SKF.

 No čo?Kúpite tie zapaľovania? Dám zľavu.To sa musí oplatiť.A priložím aj super plechovú pištoľ na tmely.Dobrá cena.2,99

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.118 (?), 28.10.2016 23:39

Bunny, čo keby ste si miesto týchto rečí pozreli na nete rozdelenie ložísk.Net zjavne máte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 28.10.2016 23:54

už nemusím, už to tu bolo vysvetlené, že vo výrobe sa to triedi, kde na najkvalitnejšie sa vyrazí nejaké logo a predáva sa to ako originál ložisko a na tie zvyšné "nepodarky" s väčšou vôľou sa dá normálne logo pôvodného výrobcu ako napr. skf, fag a predáva sa to. teda keď som to dobre pochopil :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.118 (?), 28.10.2016 23:54

Zoberme si takú situáciu.Mám fabriku na ložiská.Mám zákazníkov napr.Ford, Dokati,Husqvarnu, Škodu,Zetor.Všetko odborné strojárske firmy.Berú mi 90% výroby.A zvyšok mi berú obchodníci.Tý si prakticky nevedia skontrolovať odchýlku.Chcete mi nahovoriť že to "najhoršie dám tým z ktorých žijem len preto aby som dal to najlepšie tomu čo si to ani nevie oceniť.Tým nechcem povedať že to čo sa dá kúpiť je zlé.Je to plne v norme, len má väčšiu odchýlku od dokonalosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 29.10.2016 0:06

tak keď je to plne v norme, tak o čom tu celý čas kecáte?! ložisko od popredného výrobcu spĺňa absolútne všetky kritéria a predpoklady, aby bez problémov fungovalo, pokiaľ bude odborne namontované. 

ja vás nechcem z ničoho obviňovať, ale ja skutočne nič nepredávam, ja nemám žiadne zmluvy s nikým, za mnou nechodia manažéri predaja a ja nemusím chodiť na rôzne školenia s cieľom zvýšiť predajnosť ND s názornými ukážkami. ja som len obyčajný zákazník, nič viac. mám skúsenosť v podobnej oblasti ako to chodí (automotive parts) a netvrdím, že vy na také školenia chodíte, akurát máte veľmi podobné argumenty. 

končím, lebo to nemá absolútne žiadny prínos pre nikoho. 

ešte na záver, písali ste, že šruba má viac vlastností, nie len hlavičku a závit, ale aj pevnosť... úplne bez emócii a úprimne. sú kladené na šrubu, ktorá je jednou zo štyroch na štartovaní také nároky, aby sa oplatilo dať tam originál za 70 korún oproti šrube za 1 korunu (približne)?  tu ide len o princíp, že mi to bolo vysvetľované, že musí byť originál lebo zničím závit v píle, že to už nikdy neopravím a hq má špeciálny závit, že taký sa nedá kúpiť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.118 (?), 29.10.2016 7:26

Toto je presne Váš problém.Vy nemusíte, vy všetko viete.A innformácie čerpáte na tomto fóre od takého istého odborníka ako ste vy.

 Pozrite sa na oficiálne rozdelenie ložísk a strojníckych tabuliek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika