Náhrada za HQ 435e



host - 178.18 (?) 
2.12.2013 13:58, zobrazeno: 3526x

Zdravim, ted jsem o vikendu rezal nejake suche drevo (briza, dub) a byl to tedy docela problem, rezu ve vyrobene koze (naskladana polena 40cm sirky, vyska 100cm) hromadne, tedy jeden rez cca 10 polen najednou.

Po serizeni v servisu mi HQ 435e pomalinku postupuje retez pri volnobehu, opravdu strasne pomalu a pripada mi, ze ma mene sily, cim pootocit na karburatoru L nebo H a kam?

Narezu cca 5m3 rocne odpadu (ovocne, tvrde, mekke) a prilezitostne kdyz se naskytne tak cca 10m3 mekkeho dreva. Do lesa nechodim, avsak rad bych na nejakou probirku zasel.

Jde o to, zda si nechat 435e a casem poridit novou silnejsi a mit dve, nebo tuto prodat a koupit silnejsi? Pripadne jakou byste kdo doporucoval (HQ sevis ve meste, Stihl nevim)? Chci, aby vydrzela idealne "cely zivot". Spise bych to videl na bazarovou, protoze do pily chci dat max 10tis. Avsak zkuste prosim neco navrhnout... 

Moc dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 8.22 (?), 2.1.2014 18:03

Zdravím, co tak čtu v těch Vašich požadavcích na pilu.Tuším že by byla pro Vás vhodná pila z kategorie Farmářek.Když bych mohl doporučit z vlastní skušenosti Stihl ms 311 stojí sice víc ale je to opravdu držák, pořezal jsem sní toho už spoustu a za 2 roky ani jednou v servise.Když chcete Husqvarnu tak doporučim HQ 460 rancher nebo novinku HQ 555.A tu HQ 435 prodejte protože dvě pily mají pouze dřevaři kteří mají pilu s obsahem 80 ccm která váží 8-9kg a stím odvětvovat je nesmysl proto mají sebou jednu lehčí.A ten Váš rozpočet 10 000 za to nekoupíte pořádnou pilu když už chcete silnou pilku tak aspon těch 13 000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 2.1.2014 19:44

Pokud půjdete do nové pily, mrkněte na Dolmar, Solo ve výkonu nad 2,2kW, tam se určitě vejdete do 10 tisíc, radí vám tu i Stihl 311,což považuji za nesmysl pro těch vašich pár polínek.Dnes jsem testoval novou Stihl 271,což je farma s 2,6kW, myslím,že s 45lištou by jste měl za půlhodinku pořezáno.Podle mého názoru je však i tato pila na vás moc, stačila by MS231,nebo MS251.

Od Sola bych se podíval na 646 nebo 652 oboje pod 10 tisíc.

Šrouby na karburátoru L volnoběžné otáčky, šroub H nastavení bohatosti směsi, přitažením ochudíte směs-vyšší otáčky, chce to ale zkušenost, hrozí zadření při přílišném ochuzení směsi.

Pokud váš patnáct stovek nevytrhne z bídy tu Hq si nechte doma,dnes není problém financí mít víc pil,na každou práci danou výkonnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika