motorový olej na řetěz pily



phalla - (1) - 180.82 (?)
26.6.2008 19:02

Klidně ho bez obav použijte. Jen ne v lesích, kde chodí kontroly z Inspekce životního prostředí :-) viz v ostatních příspěvcích na toto téma. PH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
RomanT - (8) - 133.5 (?), 26.6.2008 18:36, zobrazeno: 7003x

Nebude na závadu, když bych na řetěz použil NEvyjetý motorový olej do 4 taktního motoru? Mám domam zbytky minerálního i polosyntetického oleje od Totalu (15W40, 10W40, API SL) a do motoru ho lít už nebudu-v pětilitrovce mi vždy skoro litr zbude - vím že je to škoda s tím takhle plýtvat, ale k ničemu ho už nevyužiji a stejně časem natáhne vlhkost a je k ničemu - díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
phalla - (1) - 180.82 (?), 26.6.2008 19:02

Klidně ho bez obav použijte. Jen ne v lesích, kde chodí kontroly z Inspekce životního prostředí :-) viz v ostatních příspěvcích na toto téma. PH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.54 (?), 26.6.2008 21:57

ja som daval na mazanie Shell Helix 5W40 a ani ma nenapadlo, ze by to mohlo byt zle, teda len 0.5 l, tolko mi zostane zo 4 litroveho balenia po vymene oleja v aute a nepotrebujem dolievat, olej nezere... trosku drahe mazanie, ale co uz... a kontrol zo zivot. prostredia sa nebojte, im sa nechce do lesov (teda ked ste poriadne v lese) :D bunny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.49 (?), 30.6.2008 19:13

Mala rada.Delam s pilou 20 let a vim jak leze olej do penez.resim to tak, ze kdyz sezenu v marketech stolni olej v akci tak ho koupim vic a smicham asi tak 4:1 s motorakem.Tohle mi pripada mnohem ekonomictejsi nez vyjetak nebo i cisty motorak, levnejsi a nemusim se bat ekologu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dan Rohanský - (14) - 170.170 (?), 30.6.2008 19:35

Mám dvě otázky. Potkal jste už nějakého ekologa a kontroloval vám olej? A ta druhá: zatuhává jako obyčejný eko-olej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.49 (?), 30.6.2008 20:23

Zaplat panbu nepotkal, ale velke obavy z nej nemam.A jestli olej zatuhava jsem nezjistil.Vyjedu ho denne kolem 3 litru.Ta vyhodnost pro me je v cene a v tom ze je cisty a nevydre cerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 1.7.2008 8:06

Zdravím, dříve kontroly na používání oleje nechodily, ale dneska už si musíte dávat sakra bacha, nemyslím když si jdete nadělat na topení, ale na plošné těžbě ano. No některý hajný to vyžaduje i pro samotěžbu paliva. Jednou jsem dělal palivo pro horskou chatu v Krnapu a měl jsem je tam dvakrát denně a dokonce mi čichali do kanystru s olejem. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.82 (?), 1.7.2008 12:06

můj hajný doporučuje sojový nebo podobný olej + trochu benzínu pro občasné odmaštění ol. čerpadla, ale ten benzín se nemusí dávat pokaždé. Žádná věda, žádný lobbing výrobců všech možných biobubolespolopolových olejů. Sojovej vyjde na 25,- korun a je to stejně jen pro mazání lišt. PH. A že ho pilou projede...:-) tak se toho nebojte, používaj ho i profíci, ikdyž u nás už vinou harvestoru přišli všichni o práci. nevím, pro koho budou jednou profi pily :-)    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika