Motorová pila Dolmar PS 5105C



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 128.93 (?) 
4.1.2024 10:01, zobrazeno: 3366x

Dobrý den, mám 3 roky pilu Dolmar PS 5105c. Jde poměrně těžko startovat, jinak jsem s ní spokojen. Zajímalo by mě, zda by se na motor pile dal dodělat dekompresní ventil. Nebo jak si ulehčit startování. František

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 100.250 (?), 29.1.2024 18:24
Zdravím Vás.Pozrite si foto. Je to na mojej píle. Je to nutné iba pre studený štart, ktorý je trochu tažší. Teplý musí byť úplne OK. Pílu neštatrovať trhom ale ťahom. Ono stačí len o 0.5 mm znížit dno valca, tým sa zníži aj kompresia, a následne je štart úplne, úplne OK. Skontrolujte si pomocnú pružinu štartu často býva prasknutá, t. je. štart musí byť pružný cca 3/4 ot. To je častá chýba týchto modelov. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.250 (?), 29.1.2024 18:26
Foto 5105
Deco
Deco
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.93 (?), 1.2.2024 21:57

Dobrý den, děkuji Vám za odpověd. Myslel jsem si že nikdo asi nebude reagovat. Trochu nerozumím pojmu -snížit o 0,5 mm dno válce.- To jakým způsobem -podložit válec? A když bude mít o něco menší kompresi, tak se nesníží výkon pile? A ten dekompr. ventil jste si dodělával, nebo je to válec z jiné pily. František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.250 (?), 5.2.2024 1:01

  Dá sa aj podložiť s plechovým tesnením z typu PS 5000, alebo demontovat a na CNC fréze zobrať zo dna - 0,5 mm. Zníženie výkonu je nebadateľné. Túto úpravu som si robil koli zdravotným problémom. Bolo len kôli studenému štartu. Po zahriatí musí štartovať úplne v pohode na prvý pokus na 1 ot. potiahnutia štart šnúrou. Deco je dorobený závit na CNC fréze, a následne vyvrtaný aj vrchný kryt. Ak ju neviete naštartovať aj za tepla t.j. "kope" a má veľmi veľkú kompresiu, tak bude prasknutá pomocná pružina štartovania. príloha PDF. Ak pri teplom motore musíte štartovať na viac pokusov tak máte chybu niekde inde. Za "tepla" je to 50 ccm píla asi z najľahším štartovaním na trhu, ktorá chytá na 1/2 ot. 

http://download.dolmar.com/manuals/17761.pdf   diel č. 189

Jaro Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.250 (?), 5.2.2024 1:05
Foto
Dno valca
Dno valca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.250 (?), 5.2.2024 1:07
Valec
Valec
Valec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.186 (?), 7.2.2024 21:15

Děkuji Vám za vysvětlení detailů. Zajímám se o to, protože mám problémy s loktem a potřebuji startování ulehčit.  Momentálně mám objednané těsnění pod válec, zatím to vezmu touto jednoduší cestou. Je možné, že až najdu někoho s cnc frézkou, tak to udělám jako vy.Jelikož už to máte vyzkoušené, tak bych se ještě chtěl zeptat, jaký dek. ventil jste použil. Děkuji. František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.153 (?), 9.2.2024 23:18

Zdravím Vás. Dekompresný ventil je z STIHL MS261. Uhol aj odstup cca rovnaký ako má sviečka od stredu spalovacej komory,  spalovacia komora valca je mimo stredu pozrite si foto dna valca /skrutkovač, dek.ventil musí z vnútra kopírovať spalovaciu komoru, tj v "kolmej" osi s jej rádiusom.,závit M10x1 dlžka 9,3mm Na zakrytie otvoru horného krytu je použitá gumová prechodka z inš el. krabice. Zatial Vám dosť pomôže aj to prídavné plechové tesneniepod valec. Teto dolmary majú príliš veľkú kompresiu. Minimálne zníženie výkonu na úkor lepšej štartovatelnosti stojí za to. Dekompresný ventil má ešte jednu obrovskú výhodu t.j. pri "prechlastaní píly treba stl.ventil otočiť pílu o 180 st.aby bol ventil na spodku pár krát potiahnuť.Prebytočná zmes vyprská z kl.skrine. Potom skúsiť štart. Veľa krát to môže pomôcť. Ešte doporučím odstrániť katalyzátor z výfuku a doladiť karburátor. Jaro Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.153 (?), 9.2.2024 23:21

Prechodka

Prechodka
Prechodka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika