Kategorie motorovych pil dle vykonu



host - 7.16 (?)
17.3.2009 12:50

Bylo to mysleno takto: pokud potrebuji pilu s 2kW za 15000,- a puvodne jsem si myslel, ze ji porizim za 10000,-,tak to resit nebudu a pridam.

Stejne tak opacne, pokud staci 2kW za 10000,-  tak nedam 15000,- za 3,4kW jenom proto, ze tech 5000,- jeste muzu pridat. - ty ceny berte jenom jako

(samo ze nejsem milionar, ale uz jsem se poucil - viz prvni prisp.)

Takze zaverem - 2kW jako spodni hranice by mohlo byt O.K.?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 7.86 (?), 17.3.2009 8:27, zobrazeno: 15644x

Dobry den,

tak i ja momentalne vybiram motorovou pilu, ale zajimaly by me Vase nazory ne z hlediska "kupte PS500,E440,...",ale z pohledu vykonu pily, tzn,zdvihovy objem, vykon v kW.

Kdyz vezmu napriklad radu pil od Husqvarny, rozdil mezi mensi (levnejsi) a vetsi (drazsi) je(na prvni pohled) pouze v ccm a kW.

Takze: predpokladam, ze budu rocne rezat 20-30 metru dreva a prumer stromu nepresahne 30 cm (spise se vejdu do 20 cm).

Uvazuji : objem 40 - 45 ccm ; vykon aspon 2kW

Samozrejme znalci hned budou vedet kam mirim :-)

Opravdu nedokazu odkadnout, zda by stacila pila s 34,4ccm a 1,3kW.

Na zaver jeste dodam, ze neresim finance (uz jednou jsem koupil na prorez zahrady Alko - vydrzela 4 nadrzky a praskl pist, reklamaci samozrejme neuznali, pry jsem nedal olej do benzinu - to uz nechci zazit)

Dekuji vsem za nazory, rad si necham poradit.

Leos

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.26 (?), 17.3.2009 9:23
Ze všech zničených pístů, bylo pár záručních oprav a to když je při montáži špatně vložená segrovka a ta vyskočí potom ven mezi píst a válec. Ostatní zadřené písty měla skutečně na svědomí špatná PHM. S velkou pravděpodobností měli v servisu pravdu. Můžete koupit pozlacenou pilu, když do ní dáte špatnou (starou) PHM, zničíte ji. Základem je změnit přístup k pile, druh pile je v tomto případě druhořadá věc. Zní to možná arogantně, ale je dobré tento fakt vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.33 (?), 17.3.2009 9:30

Rozhodne nejsem blazen, abych tam nedaval olej.Samozrejme ze jsem mel cerstvej benzin, olej Castrol a doporuceny pomer.

Stejne se to stalo, rozdrceny pistni krouzek a "uvaleny" pist +drazka ve valci.

Ale to ted nechci resit.Spis jaky vykony a objemy pil jsou na co vhodny.

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.26 (?), 17.3.2009 9:39
V tom případě bych se držel kolem obsahu 50, např. Jon. 2150, ale také HQ nebo stihl, pokud Vám na ceně nezáleží. Dnes jsou tyto pily na svůj obsah vcelku lehké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.103 (?), 17.3.2009 11:35

Já měl několik let pro práci na chalupě Dolmar PS33 a byl s ní naprosto spokojený. Po přestěhování na vesnici jsem však potřeboval k přípravě palivového dřeva (topím z 90% dřevem) silnější pilu. Nechtěl jsem udělat znovu chybu a koupit slabou pilu. Se značkou jsem byl spokojen, a proto jsem se rozhodl pro Dolmar PS 4600. Šlape jak víno a startování je pohoda. Naposledy jsem s ní řezal kmen javoru o průměru 70 cm a délky přes 3 metry. Samozřejmě používám čerstvý benzín a olej Dolmar. Pílení zdar.DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.3.2009 12:03

Ty kategorie motorových pil jsou velmi důležité. Může být profi pila s výkonem 1,6kW, ale také hobby pila s výkonem 2,3kW, nebo farm 3,4kW. Takže chybu neopakujte a kupte si kvalitní pilu, zejména pokud neřešíte finance. Model Vás nezajímá, tak bych doporučil na takové množství dřeva rozsah výkonu kolem 2 kW, ale na takové dřevo si ti, které finance nezajímají koupí i pilu s výkonem 3,4kW. To záleží na tom, co budete řezat. Vyšší výkon se může hodit, na druhou stranu na klestu je s ním spojená vyšší hmotnost i cena zbytečná a zatěžující okolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.16 (?), 17.3.2009 12:50

Bylo to mysleno takto: pokud potrebuji pilu s 2kW za 15000,- a puvodne jsem si myslel, ze ji porizim za 10000,-,tak to resit nebudu a pridam.

Stejne tak opacne, pokud staci 2kW za 10000,-  tak nedam 15000,- za 3,4kW jenom proto, ze tech 5000,- jeste muzu pridat. - ty ceny berte jenom jako

(samo ze nejsem milionar, ale uz jsem se poucil - viz prvni prisp.)

Takze zaverem - 2kW jako spodni hranice by mohlo byt O.K.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 17.3.2009 16:16

Záleží i jak to dřevo vypadá - pokud to je halda klád na dvoře a řeže se špalek za špalkem, tak je lepší silnější pila, do síly 30 cm bych to viděl kolem 2,5 - 3 kW. Pokud to bude v lese i s odvětvováním, tak se hodí spíš něco lehkého, těch 2 kW a max. 5 kg je asi ideální..    Jinak dobrá pila 2 kW je cca 8000,- 2,5 kW 11000,-, 2,8 kW 15000,- 3,5 kW 13000,- (Dolmar 6400 HS, nebo PS7900 HS za 17000,- !!!)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.3.2009 16:49

Záleží na tom, co chcete za pilu, jestli profi, farm, hobby. Tím se může značně lišit cena i výkon. Výkon 2kW bude stačit, ale může se stát, že budou situace, kdy si řeknete mohla by být silnější. Začínal jsem s výkonem 1,2kW a zvýšení výkonu na 1,7kW byl skok, který byl hodně poznat. Potom jsem měl pilu s výkonem 2kW a vyšším objemem motoru, zase lepší, ale s jídlem rostla chuť a když zkusíte něco lepšího, navíc stejně těžkého, je těžké odolat. Tak to bylo 2,7kW a nakonec 3,5kW. Krátkodobě jsem měl silné pily např. PS 9000, která se u nás neprodávala a dostal jsem se k ní zajímavou cestou, silné pily HQ,Stihl  nebo třeba OM 981 a další. Ale to bylo spojeno s tím, že bylo třeba něco opravit a pod. Takové pily jsou dobré na silné dřevo, a proto je jejich vyzkoušení zajímavější, než dlouhodobé používání.  Pro běžné zpracování dřeva je důležitá nízká hmotnost a výkon nad 2 kW. Lze pořídit a bez problémů používat menší pily, zejména pokud je majitel pily citlivý na chod motoru, má stále ostrý řetěz a pilu nepřetěžuje. Ale ani nejlepší ohleduplnost výkon nenahradí a je to všelijaký pohled, když vidíte, jak pilou o objemu cca 35ccm je řezán velký strom. Každý špalek otočit, u každého delšího řezu je to kdo s koho. Jestli déle vydrží pila, nebo její nahrbená obsluha až dlouhý řez skončí. Toto bych dříve nikdy nenapsal, neboť jsem měl slabší pily a byl jsem nadšen, že je mám. Naopak mi připadalo zbytečné mít silnou pilu, která byla těžší a měla větší spotřebu. Když jsem kdysi řezal větší suché duby s Homelite XL a přišel kamarád s HQ 40 a viděl jsem ten rozdíl, tak jsem svůj názor začal postupně měnit. Nyní naopak raději doporučím silnější, než slabší pilu. Vždy je to lepší mít výkonovou rezervu, než řezat na doraz. Zatížení obsluhy je vyšší, únava u takové práce je rizikový faktor a také závada je pravděpodobnější při takové zátěži. U slabších pil jsou malé řetězy, které nemají takovou odolnost a výdrž v životnosti i v ostří. Právě přechod na vyšší výkon je spojen i se změnou řezné soupravy a to je další skok ve zlepšení. Jednou z velmi vhodných variant by byla PS 4600S, což je profi pila s výkonem 2,6kW a je velmi univerzální. Další možností je některý model od Sola za podobnou cenu, HQ a Stihl mají profi pily ve vyšší cenové kategorii, ale v jejich nabídce je to to nejlepší, to už záleží na tom, co se Vám bude jevit, jako nejpřijatelnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.67 (?), 17.3.2009 17:40

Hlavne mi jde o to, abych si koupil pilu, do ktere budu lit to, co vyrobce doporucuje a pila pojede cca 10 let bez problemu :-)

Co jsem procital nazory ostatnich a mluvil s par kamosema (hajni nebo lesni delnici),tak profici preferuji Stihl (aspon zde u nas),me se vzdy zamlouvala HQ (v minulosti nejvice zastoupena).Nedavno jsem objevil Dolmar a Jonsered a ted babo rad :-)

Hlavne z tohoto duvodu jsem se chtel neco dozvedet o vykonu.Dva nebo tri z Vas se shodli, ze 2kW by mely bohate stacit, takze zaverem:

Rozhodnuti padne mezi Dolmar PS460 a PS500

Diky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika