Jakou kvalitní benzínovou pilu za cca 10 tis.?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 145.141 (?) 
24.4.2016 10:45
A zitra už pojede do servisu, včera krásně řezala a dnes zdechala a začala nějak kouřit jakoby z prostoru řeťezky... tak nevím, jsem prosťe smolař...:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 2.241 (?), 24.4.2016 13:12
Já tomu neříkám smůla, když si nedáte poradit (Dolmar třeba 5105). Tož ať se nálada zlepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 24.4.2016 13:33

Myslím si, že jste nevybral špatně. Od toho je záruka, aby se nějaké chyby vychytaly. Deje vědět, co bylo za problém.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 145.141 (?), 24.4.2016 16:24
Já si taky myslím, že jsem nevybral špatně... pila je nádherná. Super zprracovaná, zítra dám vědět...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.2 (?), 24.4.2016 18:02

Pane Novaku, nemyslim to zle, ale nemate nahodou pribrzdenu brzdu na spojkovom bubienku? Mozno by pomohlo parkrat "precvaknut" paku bezpecnostnej brzdy tam a nazad (je to ta cierna vec pred lavou rukou, ked s ní drzite madlo). Urcite to skuste, nic to nestoji a nicomu to neublizi. Doplnujem, ze prevazkova poloha paky brzdy (t.j. odbrzdena) je vtedy, ked je paka v pozicii blizsie ku madlu.  Ono pily stihl su vo vseobecnosti kvalitne, a vy mate novu pilu...... viete nezda sa mi ten dym z prostoru retezky, tam zvycajne nema moc co dymit. Za skusenie to asi stoji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.54 (?), 24.4.2016 18:26
Mistře vy budete ten danajský dáreček, před ktrým se prodejce třese. Ta chechtka pro vás byla až moc dobrá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 145.141 (?), 25.4.2016 20:56

díky za rady, ale brzdou to skutečně nebylo... v servisu jsem se dnes dozvěděl, že pila nemaže, ale v sobotu ještě mazala když jsem s ní řezal. V neděli jsem už neřezal, pila se jen zahřívala před prací na volnoběh bez plynu, a začalo se kouřit od té řetězky (která je kaput), tak už jsem pilu netrápil a nechal na servis... Beru jako svoji chybu, že jsem nevěnoval moc pozornosti, jestli se olej dostává až na řetěz, ale oleje jsem v sobotu nalil plnou nádržku a v neděli tam ještě troška zůstala, takže olej ubýval... Tak jestli nebude závada na olej. čerpadle... Do pátku by to mělo být spravené, tak uvidím...:( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.156 (?), 26.4.2016 11:38

Nemaže, čoud od řetězky řetězka kaput... Se modli aby to nebyla chyba obsluhy ale vada na záruku. Mazat by mělo na jednu nádrž benzínu skoro celou nádrž oleje. Nemaže = ucpaný žmolkem z oleje (se modlete aby to byl prodejcem dodaný k pile), vadné čerpadlo.

Následky nemazání, spálená lišta/ řetěz/  řetězka může být na vás - neprovedená kontrola mazání = nebyl dodržen návod.

Je to stroj, stane se. Sranda ale je, že když jde o Stihl tak "stane se je to jen stroj" a kdyby šlo o Dolmar tak by hned lítalo "vidíte jakej to je šrot" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 145.142 (?), 26.4.2016 21:50
Zdravím, tak pila doma, cena 790 kč, řetězka v pr., jak jsem psal, spojkový buben,...sypu si popel na hlavu. Nechal jsem pilu zahřívat na půlplyn se zabržděnou brzdou...:(. Tak už aspoň budu dávat pozor... a teď pojďte do mě...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.2 (?), 26.4.2016 23:12

Pane Novaku,  -pri vsetkej skromnosti- hovoril som vam, ze to vyzera na pribrzdenu brzdu, ale nejdem vas posmeskovat, to ani nahodou, asi ste mal malo informacii. Skor by som rozvinul myslienku, ze som pisal PRIbrzdenu brzdu, nie ZAbrzdenu, co sa moze stat aj pri prevadzke, ked nejaka necistota nedovoli uplne odbrzdit pasok brzdy a je to. Je to sice pomerne zriedkava porucha, ale uz som to zažil.  Zvyknem pri praci obcas skontrolovat volny pohyb retaze rukou pri vypnutej pile, cim skontrolujem aj ci nie je retaz prilis napnuta, alebo ci brzda nie je pribrzdena. Pilu nikdy nenechavam zahriat na polplyne (s vynimkou niekolko malo sekund po starte) ale kratko na volnobehu alebo najradsej rezom v slabsom dreve, ked je moznost.

Mate dobru pilu, uz je pokrstena, tak nech vam dlho sluzi bez poruch a urazov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika