Husqvarna 555, 562 XP



forester - (14) - 31.231 (?)
14.12.2011 20:01
Čo je koho do mojej píly?Aké hodnotenia kolegov?Veď s pílou robím ja a nie kolega.Každému sadne do ruky iná, Jeden mláti prebierky z372 a druhý na mýtnej vrká z 260.Tomuto nerozumiem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                  
forester - (14) - 31.231 (?), 14.12.2011 20:01
Čo je koho do mojej píly?Aké hodnotenia kolegov?Veď s pílou robím ja a nie kolega.Každému sadne do ruky iná, Jeden mláti prebierky z372 a druhý na mýtnej vrká z 260.Tomuto nerozumiem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.195 (?), 14.12.2011 23:07

Dobrý den pánové, vím že se můj příspěvek do této diskuze moc nehodí ale zatím jsem na toto téma žádnou diskuzi neviděl, tak to zkouším tady protože jsem přesvědčen, že se tady nachází velká řada odborníků, kteří by mi mohli pomoci. Již několik měsíců se snažím najít nějakou informaci o věci jménem RH PUSHER. Jedná se o pomůcku zejména pro hasiče při autonehodách ale právě také pro lesní dělníky při přetlačení stromu bez použití klínu a nebo lopatky. Je to taková tyč, která se opře o strom a pomocí "kladky" se natahuje a tím strom přetlačí. Viděl jsem to bohužel jenom na videu na portále youtube.com a nikde jinde jsem to nemohl najít, pouze na stránkách nějaké zahraniční společnosti kterým jsme nerozuměl. Byl bych velmi štastný, pokuď se najde někdo, kdo tuto věc vlastní a má s ní nějaké zkušeností a nebo ví, kde tuto věc sehnat. Předem všem děkuji za odpovědi. Standa V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 15.12.2011 4:42

U nás to asi sehnat nepůjde, navíc to asi nebude laciné. Viděl bych to ale na vlastnoruční udělání za pusu, když si na aukru nebo někde jinde seženete, vhodný hřebenový nebo ozubnicový hever, možná i hydraulický patkový, podle mě není problém si něco podobného udělat, dole to nastavíte jeklem s hřeby, nahoru do sebe zasunovacíma trubkama a je to. Stejně tak jsem si vyráběl lopatku do lesa, koupil jsem si plný obdélníkový profil, nahoře udělal rukojeť, dole přivařil ručně kovanou lopatku z listových pružin od auta, přidělal hák a 2 000Kč ušetřené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 15.12.2011 5:19

nebo další varianty

ozubnicový zvedák
ozubnicový zvedák
hřebenový zvedák patkový 2,5t
hřebenový zvedák patkový 2,5t
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 158.150 (?), 15.12.2011 11:22

Má to v nabídce rakouský Interforst, cena 280EUR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.195 (?), 15.12.2011 13:50

Mockrát děkuji za oba příspěvky. Jen jsem na pochybách, jestli si to udělat sám pomocí těch hřebenových zvedáků a nebo objednat z Rakouska originál ale myslím si že těch 280 EUR není zas až tak velká cena, když tímto vypadne veškeré klínování a nebo přetlačování lopatkou, v horších případech traktorem, který stejně nemám v práci k dipozici. Jen by mě ještě zajímalo, jestli by to šlo obědnat přes český Interforst a nebo jen z Rakouska a jak by se následně řešila případná reklamace. Děkuji Standa V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 15.12.2011 19:06

Ještě se vrátím k té lopatce, kdyby si ji nekdo dělal, tak ideální je starý rošt do postele, kde je na koncích takový ten prohlý rám a uprostřed pletivo (ta trampolína), ten rám je z velmi kvalitního železa, děláme z toho podkovy a vydrží to absolutně nejvíc ze všeho, poctivá komančská práce

Teď k tomu heveru, dole flexou odříznete tu kulatou podstavu a vršek srovnáte do roviny, 3ku plech velikosti profilu jeklu provrtáte v rozích, jekl zaslepíte a uděláte ve stejných místech totéž, vyřežete závit do dír v zaslepeném jeklu, plech přivaříte místo kulaté podstavy a díky závitu půjde spodní část, která bude držet na 4 šroubech rozdělat. Nahoře přivaříte 5/4tkovou topenářskou fitinku s vnitřním závitem, vnější závit uděláte na trubce a taktéž horní část půjde rozdělat, při převozu se to bude hodit. Na dolním a horním konci heftnete hroty, uprostřed madlo a je hotovo = 2 hodinky práce. Celé to vyjde i s heverem na cca 1000Kč. Já to snad budu dělat na kšeft, nemá někdo zájem za trojku???

Pokud se jedná o ten váš poslední dotaz, to se musíte poptat v tom obchodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 15.12.2011 19:33

A bude to těžký jako...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 16.12.2011 0:43

To bude, cca 22 Kg při 2,5t síle, ale originální řešení při stejných parametrech váží kolik a stojí kolik ??? Dá se to samozřejmě udělat z toho ozubnicového zvedáku, nasadit dvě trubky do sebe, pro ty zuby vyříznout v té horní podélnou mezeru a váha bude 10Kg, ale zvedne to jen tunu, nebo použít silnější ozubnicový, kde samozřejmě vzroste váha. Takový hydraulický klín stojí 10k. Co umí ten RH Pusher je vidět ve videu zde. tam má ale lankový systém, kde je ruční naviják, lanko provlečené na spodní část zasunuté trubky, váha bude menší, síla taktéž, výhoda toho originál řešení je hlavně větší zdvih oproti hřebenovému řešení, to si musí každý už rozmyslet sám, jakou variantu vybere a co s tím chce kácet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.219 (?), 16.12.2011 9:02

Zdravím, originál je vlastně mechanika jako u hupcuku, pouze místo rozety je ozubené kolo co zapadá do toho hřebenu. Předělat hupcuk vidím jako nejsnažší cestu. Vařit na ten odlitek tělesa hupcuku jde, mám to odzkoušené. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika