Husqvarna 365 - nechce chytit



host - 94.242 (?)
14.10.2008 11:57

Pravda je že jsem to tady rozepisoval proto abych to co nejpodrobněji vylíčil chlapům co tomu rozumí aby mohli poradit.Startovat pilu je jednoduché lepší jednou ukázat a pochopí to každý.Myslím že není šmejd ani dolmar ani husq. a všechny dvoutakty se startují více méně stejně jde o to pilu neuchcat jako se to povedlo mně to se může stát jak u stihla dolmara i husqvarny.Dávat pozor kdy škytne se sytičem když to přeslachnete a jedete dál na sytič tak dopadnete jako já. A také je důležité se s pilou zžít.Příklad mojí škodovku 120 L kromně mně nedokázal nikdo nastartovat, mně chytala na poprví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?), 14.10.2008 8:50
s něčím podobným se občas setkávám, změňte pumpu kde berete benzin. Moderní pily pracují s hodně ochuzenou směsí, a tak se vám může stát že to co skousnou staré modely, tak na to už nejedou. Některé "přísady" našich pumpařů jsou opravdu exkluzivní. Dokonce jsem u pil v záběhu měnil membrány. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 14.10.2008 9:07
Přímo s bílými krystaly jsem se zatím nesetkal. Setkal jsem se s bílým práškem v karburátoru, který zřejmě vznikl oxidací hliníku z kterého je karbec vyroben. Mnohdy tento jev doprovází slupování niklu z poniklovaných součástek (např. Jehla) a nezřídka se musel celý karbec vyhodit. Většinou jsem v nádržce nalezl zbytky vody. Uvedené krystaly se ale přes benzínový filtr a sítko v karbecu nemohly dostat a musely vzniknout až v karbecu a to dlouhodobou krystalizací, takže pila musela delší dobu stát. Nekvalitní benzín je jednou z možností problémů, ale Saša uvádí že použil čerstvou směs a od Schelu. No a mě nezbývá nic jiného než mu věřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.242 (?), 14.10.2008 9:29

Tak jsem byl včera vservisu servisman vzal pilu do roky a na druhé zatažení se sytičem škytla a po jeho zasunutí na druhé zatažení chytla, od začátku mu šla pěkně za plynem.Nechal ji běžet asi 1 minutu přitom jí držel vysoké otáčky pak ji vypnul.Bavili jsme se asi 10 minut o tom co jsem sní zkusil a pro klid moji duše jsem ho požádal o ještě jedno natočení.Zatáhl bez sytiče nechytla dal sytič zatáhl škytla zasunul zatáhl chytla. Vypadal jsem jako uplnej idiot - "závada se neprojevila".Ale shodli jste se v verdiktu že pila byla ulitá.Prý jsem pravděpodobně přeslechl to škytnutí od sytiče.Servisman zásadně staruje pilu z ruky, začal jsem to také tak dělat do večera jsem to zkoušel asi po hodině vždy se sytičem a chytala pěkně., Z ruky my to přijde takové razantnější, samozřejmně nejedu až na konec start.lanka.a uznávám že jeto nebezpečnější než když si pili přišlápnete atd.

K tomu chcípání na začátku mi bylo řečeno že se někdy přicpe jehla nebo jehlička (teďka nevím jak to nazval) ale při chodu se vyčistí.Apeloval na dobré palivo, což jsem mu potvrdil.

Díky moc za reakce.Chyba byla pravděpodobně u mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.27 (?), 14.10.2008 10:01

Skvělý!!! Napsat tohle o Dolmaru, tak to pro Vás bude šmejd. Vždyť to je na vysokou školu...

To by přeci mělo být strašně jednoduché pilu nastartovat. A vy tady na to píšete eleboráty!!!

Husqvarna je prostě už mizerná značka né jako před deseti lety!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.242 (?), 14.10.2008 11:57

Pravda je že jsem to tady rozepisoval proto abych to co nejpodrobněji vylíčil chlapům co tomu rozumí aby mohli poradit.Startovat pilu je jednoduché lepší jednou ukázat a pochopí to každý.Myslím že není šmejd ani dolmar ani husq. a všechny dvoutakty se startují více méně stejně jde o to pilu neuchcat jako se to povedlo mně to se může stát jak u stihla dolmara i husqvarny.Dávat pozor kdy škytne se sytičem když to přeslachnete a jedete dál na sytič tak dopadnete jako já. A také je důležité se s pilou zžít.Příklad mojí škodovku 120 L kromně mně nedokázal nikdo nastartovat, mně chytala na poprví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.10.2008 21:58

Klid i tací se najdou, přečíst si závěry nás všech a také servisáka, panu 4.27 asi dělá potíže, není to o HQ, S. či D., je to o čuňatech vlastnících, nebo majících v pronájmu čerpačky! A k těm elaborátům, po netu se určuje závada bez podrobného popisu opravdu velice jednoduše. Plostě je to lozbitý :-).

Ještě k tomu startování, studenou ji startujte zásadně zašlápnutou, máte přeci jen větší dráhu šňůry a tím více otáček motoru. :-)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 15.10.2008 3:24
Panové, k té 136,nevím zda to byl cukr, můj kan. i oil byl čistý V rodině a okolí je HQ dost a mám zkušenost, že startuji na 5x- při pátém škub, se syt. blafne-sytič off a start 1-2x-vím, že i Vy to víte /samozřejmě dobře nastavená/. 136 jsem koupil, protože mě už bolely ručičky při odvětvování a svůj úkol plnila dobře-nechal jsem ji znánému na řezání polínek kolem chalupy.-na odvět. a vyvět. mě připadá lepší než MS 180 1.1.asi ji si koupím znovu,137 mě nepřipadá o nic lepší. Varování pro nás amatéry: ! Je to svina pila, po zvyku u profi plyn stop řetěz stop má tato pila doběh řětězu ještě 2-3 sek. ato se můžet stát při situaci odvětv.jsem prav.stranu, nyní levou a vykračuji levou nohou vpřed a řetěz běží-i když si na to zvyknete, přesto jsem si 2x za 4 roky říznul do neprořezatelných kalhot. Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 16.10.2008 8:47

Dovolte abych se pousmál - konkrétně Husqvarna 365 je na trhu od roku 1997, čili jedenáct let a pokud jsem dobře informován, tak během výroby nedocházelo k nějakému výraznému kolísání kvality - to jen tak na okraj, aby bylo trochu jasno, kde byla HQ s kvalitou před deseti lety a teď... Jinak model 365 je jedním z nejčastěji používaných modelů HQ v tuzemském lesnictví. Na trh byl tento model uveden jako nástupce HQ 268, což byl jeden z nejpoužívanějších modelů mezi profesionálními dřevorubci u nás. J.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.10.2008 20:23

Naprosto a bez výhrad souhlasím, rozhodně kvalita u modelu 365 je o něčem jiném, než 371 x 372.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.10.2008 20:34

Můžete mi to vysvětlit - kvalita je o něčem jiném - H365 vs 371,372XP. Jen jestli jsem to nepochopil jinak, než jste myslel. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika