Husqvarna 365/372xp výběr filtru



host - 9.22 (?) 
26.1.2014 8:48, zobrazeno: 3226x

Dobrý den budu si na svoji pilku 365sp. kupovat větší filtr, servisák mi nabízí tři typy:40micronů,80micronů a filcový.Cenově jsou všechny tři srovnatelné ale nevím který je správný, nebudu řezat nikde v prachu či písku, klasické řezání v lese mokrého a suchého dřeva.Kolega v práci mi říkal že čím ten filtr je hustší tak zase pilu spomaluje na výkonu

Děkuji za odpověd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 56.206 (?), 26.1.2014 10:56

Jemnější filtr má hustší mřížku filtračního papíru (nebo jiného materiálu), aby zachytil menší nečistoty - z toho plyne, že jím proteče menší množství vzduchu, než hrubším. Míň vzduchu znamená bohatší směs a to zas nižší otáčky motoru, to asi myslel Váš kamarád. Pokud má karburátor kompenzátor znečištění filtru, ten slabší tah vzduchu (jako při zaneseném filtru) vyvažuje snížením dávky paliva, navíc sebejemnější čistý filtr má pořád větší průchodnost, než prachem zanesený špinavý filtr. Který vybrat, to nevím, ale na zdravé dřevo asi stačí i ten filc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 26.1.2014 17:13

40 micronů si vemte a uvidíte co to bude dělat. 80 je na zimu nedělá se na tom tolik námraza, filc je nevalné filtrační kvality a funkčně 30let za zenitem, nevím jestli jste to správně pobral, jestli to nebyl rounový filtr, ten by měl být nejlepší, ale nejde tak lehce vypráním obnovit jako nylon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 27.1.2014 22:58

Omlouvám se za rouno, myslel jsem plstěný. 40micronů je běžně používaný nylonový filtr u současných HQ, 80 je jemnější a lépe filtrující, pak je zmíněný třetí, který je nejlepší na filtraci, ale nejde tak snadno udržovat vypráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.138 (?), 26.1.2014 18:11

Proč tam nedáte standartní co jde z výroby? Několik let (slabě přes 30) dělám v lese a nikdy jsem neměl problém.A to ani s námrazou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika