Husgvarna 235e nebo Partner 422?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 52.194 (?) 
21.3.2009 10:35

Vytápím cca 350 m/2. Letos budeme zateplovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.3.2009 10:57

Víte 350m2 není zrovna málo, ale spotřebovat na to 40 m3 dřeva? To musíte mít půl zimy otevřená okna! Nepletete si kubíky a prostorové metry? Mám zákazníka, který topí kolem 380 m2 a spotřebuje za studenou sezonu 30 prm! Zateplení nebude asi stačit, bude potřeba přehodnotit i topný systém a způsob topení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.194 (?), 21.3.2009 11:20

Je to jen odhad. řežu do foroty, vše se zamozřejmě nestopí.  Vždy něco zbyde na další rok. Ale o to snad v téhle diskusi nejde. Chěl jsem tím jen říct co ta moje pilka zatím vydržela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.3.2009 11:36

Přeji vám, aby vydržela ještě více! Svědčí to o vašem dobrém zacházení a zároveň štěstí na dobrý kus. To množství mne zaujalo z pohledu další mé profese. Často si totiž lidé pletou kubíky a prostorové metry. 1 prostorový metr je cca 0,5 kubíku! Je jasné, že pokud máte možnost byť i těch 40 m3 dělat postupně, nedostane pila tolik zabrat a i levnější výrobek je schopen vydržet s dobrou údržbou více! Jinak mám ze servisu zkušenosti s Partnerem jen ty nejhorší. I jen lehce přidřený motor nelze opravit, neboť nemají Nicasil ani tvrdokov, karburátory většinou poddimenzované. Molitanový filtr vzduchu lépe mít aspoň dva a během dne je vyměnit. Často praskající plynová lanka. Největší problém pro ně ale je obsluha! Většinou uživatel nemá náhradní řetěz a ani správné návyky při řezání a tak mydlí hlava nehlava, tupým řetězem a taví pilu co to dá! Vyhřáté lůžko lišty, patřičně pokroucené a vytržené šrouby lišty, není nic neobvyklého. Potrhané, či vytržené pružiny AV systému jsou na denním pořádku. Vždy, když mi přijde Partner ve slušném stavu, je to o dobrém majiteli!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.194 (?), 21.3.2009 22:42

Přesně tak blbci nevydrží ani pila za 50 000 korun

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.2 (?), 18.5.2013 11:41

Já mám P422 už asi 5 rokem. Řežu ročně tak od 12 - 20 m3 palivového dříví (buky). A zatím jsem s pilou neměl jediný problém.  Vše bude asi v chování k pile. Kdysi jsem dělal v lese jedině s Husqvarnama a taky bez problémů, ale momentální kvalitu Husq. nemohu posuzovat, byly to pily z roku 1998, takže ještě kvalita. Pro domácí účely si nemyslím, že je třeba kupovat až moc drahou pilu, Partnerku jsem kupoval hlavně kvůli výkonu, aby se zbytečně netrápila na větších kouscích a taky kvůli ceně. Takže asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika