Dolmar PS-35C X Husqvarna 236 X Solo 643IP



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 191.186 (?) 
27.2.2014 22:06
Nastavení na bohatější směs nahrazuje větší podíl oleje ve směsi pro záběh. Rozhodně nenechat nastavit někým, kdo nastavuje podle znalostí s běžným nastavením. Takže raději a pouze odborně v servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 140.103 (?), 28.2.2014 6:51

Z testu je vidět, že tabulkově má dolmar nejlepší křivky KM a výkonu, ale v praxi je vše jinak a řezným výkonem zkončil podprůměrně na 4 místě za Shindaiwou 9,8s, Stihl 9,9s, Husqvarnou10,8s, to samé specifická spotřeba a zplodiny kde v reálné spotřebě vyhrála Huska, pak Stihl a zplodiny má nejlepší Stihl s Husqvarnou, vibrace opět nejmenší Husqvarna. Suma sumárum Dolmar neviniká v ničem, je to průměrná farma s dobrou konstrukcí. Shindaiwa je profi mašina a pokud si přečtete text a podíváte se do tabulky, zjistíte, že má tato pila nejmenší váhu o 0,7Kg menší než Oleomac, největší otáčky, nejlepší akceleraci a nejrychleji řeže. To je rozdíl mezi farmou a profi (výkon, váha, otáčky, akcelerace, navíc jako jediná z testu má profi hliníkové madlo a nemá na sobě nalepené nějaké alobaly pod výfukem apod. trapnosti. Na váhu Shindaiwy se dostává až profi Huska 543, Stihl 241 který je ale za dvojnásobnou cenu. Pokud jde o tu hračku Hitachi mluvil jsem o pile co mám dva roky doma a kterou jsem vyzkoušel v porovnání s ostatními hobby. Ukažte mi jinou pilu na trhu, která je při váze 4Kg v kovu, má 2,09KW nebo řeže srovnatelně, jediná konkurence je Solo 643ip jinak nic a to je plasťák až hanba a to samé Dolmar 32, to jsou plastové hračky. Zadavatel vlákna tak koupil průměrnou farmu, nic extra, nevybral nejhůř, ale šlo koupit za litrový příplatek lépe. 13% rozdíl v řezném výkonu za ten příplatek stálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 28.2.2014 7:20

Dolmar měl v testu nejnižší objem a plastová hračka 32C, tuto pilu dáváte na stejnou úroveň s podle Vás jinými hračkami? Tak např 643ip má válec na plastové skříni, jako hq, 32C má kovové uložení klikovky. Chybí Vám praxe, Jani Vám to vysvětlil. Co uděláte, až se objeví jiný test, budete měnit názor jako u PS7900 s KM vs 681, problémy elektronických pil nikdy neuznáte a popis 643ip jste také několikrát měnil. Držte se těch japonců, pro jejich osvětu můžete něco udělat, ale ne, jak to prezentujete, že žijete s testů. V Hornbachu mají Hitachi, podívejte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 143.46 (?), 28.2.2014 9:05

p. 140.103

Ono rezný výkon stroja neni len výkon stroja a priebeh krútiaceho momentu. Minimálne rovnaký význam má aj typ reznej súpravy a to ako aj tvar zuba tak aj typ a rozmer reťaze.V tomto teste ak sa dobre pamätám o tom nič nepíšu okrem dĺžky.Ideálne by bolo to skúšať z rovnakou reznou súpravou.Žiaľ,dosiahnuť toto je prakticky nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.35 (?), 28.2.2014 9:00
Kde jste vypočítal těch 13% za co by příplatek stál? 2.09 a 2.2 je plus pro 420 SC a o KM nemluvě. V hmotnostech kolem 4-5 kg zjistíte na palivovém dřevu, že hmotnost v daném rozdílu není na závadu, robustní pilou se pracuje bezpečněji a hmotnost je využívána paradoxně pro usnadnění práce a snížení námahy, neboť pila jde do řezu vlastní hnotností bez přítlaku obsluhy a využívá se pohybová energie celé pily směrem k řezu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 28.2.2014 10:44

Jani najděte si vlákno Dolmar vs. Hitachi zhruba 2 měsíce staré, tam jasně píšu do jaké kategorie co řadím a jak hodnotím, nechci se opakovat, pletete hobby kategorii s farmama a pokud porovnám proti sobě mířeného Dolmara 32 nebo 35 s Hitaškou, tak se Dolmar absolutně nechytá. S Dolmarem 420 srovnávám Shindaiwu a ten rozdíl 13% se vypočítá tak, že se vezme čas Dolmaru (máte to v testu) 11,1s a Shindaiwy 9,8s a vypočítá se rozdíl což je cca 13,2%.Tyto pily jsou lehké a používají se převážně na odvětvování, tam právě člověk ocení akceleraci a nízkou váhu, řezný výkon a v profi nasazení i obrovskou nádržku na benzín kterou Shindaiwa má, jako bonus G-Force předčistění, pro mě za mě si opěvujte doma Dolmarku, ale testem kde je vše pěkně popsáno, změřeno a porovnáno je jasně vidět, že papír snese všechno a co se jeví na papíře a v tabulce jako super stroj v praxi nemusí platit, jak jsem v jiném vláknu psal, KM neřeže. Kdo neumí německy, googltranslátor pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 28.2.2014 11:37

údaj kterým se dá řídit je průběh výkonu a KM změřený na brzdě u zaběhlé a správně seřízené pily.  Čas řezu už je silně subjektivní - velký vliv má řezná souprava = testovat by se muselo se stejnou. Pokud bude stejná, tak ta sinější pila bude řezat rychleji. Stačí přehodit řetězy a ty časy budou jinde, aneb ty vaše časy na desetiny vteřiny plavou na vodě.

PS: řeže výkon a ten vychází z KM a otáček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.176 (?), 28.2.2014 13:07
Přesně tak, mě osobně ti japonci vůbec nevadí, akorát někomu vadí něco jiného než japonci. Jinak se snaží s kvalitní evropou držet krok, daří se jim to s asi 5-10 letým zpožděním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.176 (?), 28.2.2014 11:22
Ta Vaše cs 45 el je doprodej vibrace 7/9.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 28.2.2014 17:03

Kvalitní pila z japonska bude i po 20 letech lepší než plastová shitka z číny.

Přesně to jsem čekal, buď je to podplacené, nebo neumí osadit stejný řetěz. Oni to měří laboratorně se stejným řetězem, opět tato debata už tu byla, záleží na setrvačníku dané pily, obsahu a záleží i na otáčkách při větších otáčkách pila bude rychleji řezat, to je známý fakt (proto profi mají vysší otáčky), jen pár Dolmaristů se prostě nedokáže smířit s faktem, že ten jejich Dolmar je v každém testu za Husqvarnou, Stihl a japonci na chvostu. Pokaždé testující osadili na Dolmar špatný řetěz laugh

No až uživateli odejde po třech letech zapalování a nenastartuje, pochopí, že mohl volit místo solidního průměru bezkonkurenční spolehlivost a řezný výkon a že příplatek 1000Kč a vysší cena není pro nic za nic a když si odmyslí mírně větší vibrace (které u těchto obsahů nehrají absolutně roli) emise a tabulkovou větší spotřebu, tak mu Shindaiwa poskytuje možnosti řezat porovnatelnou rychlostí jako Stihl 241, HQ543 za neporovnatelně jinou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika