Dolmar PS 350, PS 420



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 203.121 (?) 
11.4.2008 22:25

Děkuji za radu.Je rozhodnuto.Bude to PS 420.Taky prostor v oblasti řetězového kola je hladký a tím bude snadno čistitelný pomocí štětce.S pozdravem I.D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 26.58 (?), 22.4.2008 18:04

 Dotaz na pana J.S.  Chtěl jsem si koupit H142 nebo H340 jako 2 pilu k H55,převážně na listnaté dřevo kolem potoka a domu.H55 si šetřim do lesa a na silnějši dřevo.Prodavač, bývalý dřevorubec mě vychválil Dolmara.Musim přiznat, že model PS420 mě zaujal, a to oproti H340 hlavně provedenim bloku motoru.Informace o krátké životnosti plast.bloku a tím i celé pily H142,H340 popisujete také i Vy a prodavač mi na tyto práce uvedené modely HQ nedoporučil. Muj ideal pily byl vždy H242XP.Chtěl jsem Vás proto poprosit o jakési jednoduché porovnániPS420 a H242,připadně H242XP, a to tech.zpracováni- např. uloženi klik.hřidele, ložiska simerinky, válec-zda nikasil, pist-zda jehlové ložisko, počet kroužku, krout.moment.Muj dojem je ten, že PS420 se H242 vyrovná jak kvalitou tak životností, a to nemluvim o ceně.Myslim že dokaže nahradit i moji H55na praci v 1.5Ha lese starém asi 110 let a ročni vyrobě asi 15-20 m paliva.Děkuji předem zaVáš názor a porovnáni.Neznám nikoho, kdo má skušenosti s Dolmarem a technické informace jako Vy, a proto Vás timto oslovuji.Děkuji.  SM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.4.2008 20:39

Zdravím, ohledně vychválení prodavačem to platí na každý produkt, který prodavač prodává - je to jeho práce. Ovšem najdou se i tací, kteří to myslí upřímně. Váš dotaz je o srovnání nové a vývojově starší pily, ale profi pily. Kdyby to šlo srovnat z pohledu stejné doby výroby, tak by v mnohém byla lepší PS420, ale takto to nelze. Proto byla v době výroby H242XP lepší pila. Je nejen profi, ale výkonově i určením profi překonává PS420. Protože je PS 420 modernější, tak ze současného pohledu je srovnatelná v mnoha parametrech. Přesto to není profi pila a záměrem výrobce bylo oslovit kvalitní pilou okruh uživatelů farm a pod. Technicky a konstrukčně jsou pily dost rozdílné, neboť např. otočené řetězové kolo nebylo v té době tak rozšířené a žádané. Motory jsou ve válci rozdílné - 6 kanál otevřený a 4 kanál uzavřený - H242XP. Obě pily mají jeden pístní kroužek a uložení klikovky v Mg dělených skříních. Obě pily mají jehlové ložisko na ojnici . Větší rozdíl je v charakteristice motorů - PS420 má motor s důrazem na kroutící moment při velmi nízkých otáčkách, H242XP je otáčkově nadprůměrná pila. Max. výkon je při cca 10500 ot. min a max. otáčky 15500/min. Srovnávat tyto pily z pohledu životnosti lze, ale každá by měla mít zatížení podle výrobce a dané kategorie. Spotřebu paliva , boční napínač, údržbu kolem řetězky, preciznost dílů a provedení čerpadla i nastavování je lepší u PS420. Tolik k obecnému srovnání, z pohledu současného výběru bych souhlasil s prodavačem a plastové části skříní na pilách bych hodnotil, jako problematické a této volbě bych se vyhnul. Podle mého názoru budete raději používat lehčí PS 420, než těžší H55, já to také s PS5000 tak dělám , pokud je to výhodné. Kvalita Nikasilu - Nickel Silizium(nikl, křemík, karbidy -velmi odolné pokovení) - povrchové vrstvy válce je srovnatelná - velmi kvalitní  a např. hobby pily Dolmar se mohou i po delší době osadit pouze novým pístem -válec drží. Takže u farm PS420 bych toto neřešil. Ložiska a další řešení odpovídá u obou pil technice dané doby. Další kapitolou je řešení vibrací - nesrovnatelné hodnoty - opět díky časovém odstupu výroby. Zajímavé je to, co jste naťukl, že tehdy to odpovídalo  profi pile s výkonem a provedením, které dnes odpovídá farm řadě, navíc v dokonalejším technickém řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.58 (?), 23.4.2008 16:44

Pane J.S. děkuji moc za technické informace o PS420,nikde na netu je nemohu najít.Snad pokud Vás mohu ještě požádat o vrtání a zdvih motoru PS420.Děkuji SM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 23.4.2008 19:12

Vrtání 42mm, zdvih 30,6mm, objem 42,4ccm. Další technické údaje jsou v návodu na obsluhu. V el. podobě je na www.dolmar.de - kliknout na daný model - download.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.178 (?), 26.4.2008 9:34

Pre slovenských záujemcov o Dolmar :

Kúpil som PS 420 vo Vsetíne za 8540 Kč. Na Slovensku v akcii za 13990. Celkom pekná úspora, dúfam že nebudem potrebovať servis v záručnej dobe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.88 (?), 27.8.2008 8:40

Vážený pane, napište prosím, jak se Vám s pilou pracuje a jak jste spokojen. Docela se mi tento typ líbí, ale nikde nejsou žádné reference od nových majitelů. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 27.8.2008 9:57

Tuto pilu zde nejen popisuji, ale také s ní pracuji. Moje zhodnocení je - obslužný komfort na úrovni profi, hmotnost na robustnost a vybavení pily výborná, spotřeba vynikající. Pouze bych vytknul trochu složitější demontáž krytu motoru - po asi 20 metrech nařezaného dřeva - na špalky i v lese jsem demontoval kryt a podíval se na válec. Nebylo co čistit. V měkkém dřevu - smrk zejména - je třeba počítat s větším nalepováním pryskyřice a pilin.  Detaily ohledně techniky jsem popsal, výborně byla tato pila hodnocena ve spotřebitelském testu v Německu. Ale to je pouze orientační ukazatel. I tato pila, jako každá jiná má svoje hranice vhodnosti použití, ale v podstatě se dá uvést, že si kupujete 2 pily v jedné. Na hobby použití - má nízkou hmotnost - to je velká výhoda hobby pil, snadný start, jednoduchou obsluhu, farm použití - dostatečný výkon, nadstandardní techniku, možnost řezat silnější dřevo, velmi nízké vibrace na delší práci. Celkový dojem až na ten přístup, nemám co vytknout. Pro vyznavače nízkých splodin je běžně také ve verzi s katalyzátorem. Poprvé, kdy katalyzátor navyšuje hmotnost o 0,1kg! Díky 6 kanálovému válci a technice motoru bylo možné použít pouze jednoduchý lehký katalyzátor. Snad Vám to pomohlo, máte samozřejmě možnost vybírat a porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.50 (?), 29.4.2008 13:41

Vážený pane, otec taktéž koupil před mnoha lety Homelitku SL-2. Bohužel už nám dnes nestačila výkonem a hlavně se na ni podepsalo používání a tak jsem se obrátil na pana J.S. o radu jakou novou pilu pořídit. Rozhodnutí padlo na Dolmara 420 a mohu potvrdit již po krátkém používání, že je to pila pro takové fajnšmekry chalupáře, kteří ocení technickou stránku a přitom neutratí balík.Kdo nechce mít doma hoby stroj, ale profi by mu zbourala rodinný rozpočet, tak čtyřista dvacítka je přesně to co hledá. Od Homelitky to je generační skok a farmářské vychytávky právě pro její občasné užití se velmi osvědčili. Velmi oceňuji její poměr výkonu k váze, neboť když mám na "koze stále posunovat kládu a pilu odkládat a zvedat, tak s těžší pilou bych se asi večer nedokázal ani podepsat.

Sirava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 12.8.2008 14:09

Pane JS prosím mohl by jste napsat cenu řetězky, tedy i se spoj. bubínkem pro PS 420? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika