Dolmar PS 350, PS 420



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 208.87 (?) 
23.9.2008 23:04

Tak ještě jednou já. (R.C.)

Tak jsem zjistil, že jednoho prodejce Dolmarek mám doslova za barákem. Neuvěřitelné. Chodíme k němu docela pravidelně, osobně ho znám, a přitom nevím, že prodává pily. Svět je šílený.

Tak teď ještě výplatu a hurá na stromy (staré vrby nám padají na stšechu).

R.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 10:23

Dobrý den,

tak teď jste mě znejistěli.. před časem jsem tady na foru řešil nákupi pily a vpodstatě jsem se rozhodl pro PS 460. Teď ale přemýšlím o té 420.. Nejsem profesionál, řežeme občas, ale můj limit je na 10.000. Obě pily za tyhle peníze vpohodě pořídím, ale tak nevím, jestli by 420 nestačila.. I když zase chci za svoje peníze to nejlepší.. Tak co s tím??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 10:24

..a omlouvám se za to nákupi.. skočilo to tam samo myslel jsem nákup..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 24.9.2008 16:38

PS 460 nebo 420? Viděl bych to takhle: pokud budete řezat na jednom místě, tak 460 - robustní a odolná. Pokud s ní budete běhat po lese, často odvětvovat atd., tak bude výhodnější 420 - je o hodně lehčí, a když s ní hodně cvičíte tak je lehkost velká výhoda. Mám PS 500, teď s ní běhám v prudkém svahu a probírám soušky - je to docela posilovna a lehčí pila by se mi hodila. Na druhou stranu řeže výborně a to vcelku vyrovnává tu větší hmotnost... To jsem vám v rozhodování asi moc nepomohl :-) Osobně bych v současnosti volil PS420, případně se praštil přes kapsu a vzal PS5000. A na to běhání ve svahu bych přemýšlel i o PS3410..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.9.2008 18:27

PS460/420 jsou konstrukčně velmi podobné pily. Při volbě 460 získáte vyšší výkon(ale hlavně kroutící moment motoru). robustnost i odolnost profi řady, ale vyšší hmotnost díky těmto vlastnostem a modelu farm. Při volbě 420 oceníte stejně kvalitní konstrukci, ale odlehčenou(tato řada není tak shodná s profi řadou, jako 460/500, ale odvozená - designově a materiálově podobná - např Mg skříň včetně olejové nádržky - řešeno, jako u profi pil - 2 poloviny tvoří klikovou skříň i olejovou nádrž). PS420 má např. skloněný válec z důvodu hladkých linií horního krytu, nemá dorazy antivibračního systému(od PS460-5000 3 pružiny 2 pružné dorazy - omezovače velkého vychýlení s odpružením), neboť jsou zase použity 4 pružiny, a ty rozdíly mezi uvedenými pilami odpovídají předpokládané zátěži. PS460 má spony na rychlý přístup k údržbě motoru, filtru, svíčce, PS420 má tento kryt dělený - filtr, svíčku, karburátor lze rychle zpřístupnit bez nářadí, motor je nutno odkrytovat trochu složitěji, ale to opět souvisí s účelem použití pily. PS420 má značnou technickou výhodu - vyspělost v nyní již standardně instalovaném lehkém katalyzátoru.To není konstrukční novinka, ale hlavní předností je cca 3x nižší hmotnost proti dřívějším katalyzátorům. Čistě z pohledu hodnoty stroje je hodnotnější PS460 - pokud se ptáte na to, že chcete to nejlepší za uvedenou částku. Je to z důvodu vyšší univerzálnosti pily a konstrukce, která je kompletně převzata z profi programu.  Příp. doplním další podrobnosti -patří pod 158.14.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 19:18

tak dobrý.. jsem rád, že to říkáte, už jsem pro ní rozhodnutý, asi zítra nebo v pátek pro ni jdu.. Řežeme většinou u chalupy, do lesa občas jdu, ale běhat mě jen tak něco nedonutí a do kopce budu dělat pauzy..:)  Tak snad i větší váhu zvládnu.. A to, že se jedodušeji rozmontuje pro čištění a údržbu se mi taky líbí.. Takže děkuju..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 19:23

jo a ještě jsem se chtěl zeptat v jaké poměru se míchá benzín s olejem jako palivo?? Mazání řetězu už jsem načetl v superobsáhlé diskuzi.. a jaký olej do směsi používáte? má smysl nějaký super značkový, nebo stačí klasický olej 2T z benzínky??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 24.9.2008 19:29

Viz návod ;-)  Do Dolmaru nejlíp Dolmar (120,- za litr, 200,- za litr balení s dávkovačem - lepší). Poměr 1:50

M2T je vražda! ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.9.2008 20:27

Olej bych použil podle návodu a je tam i uvedena možnost náhrady v případě, že Dolmar olej není. Nyní to je již snadná záležitost si opatřit olej dle výrobce. M2T není olej, který je pro takový motor vhodný jak z pohledu vysokých otáček, tak tvorby karbonů - tento olej ne. Pokud až tak vadí, že jsem předchozí příspěvek doplnil, tak jen pro vysvětlení - napsal jsem část a už jsem neměl čas to napsat celé, tak jsem to doplnil. Je to pořád o tom, že vlevo nahoře máte oba dva možnost se přihlásit a potom poznáte, že to půjde i vám. Pokud tuto možnost ignorujete, tak mě ji nevyčítejte. Je to můj příspěvek a mám možnost jej upravovat. Úpravou jsem pouze doplnil to, co jsem pokládal za vhodné,  a je to v jednom příspěvku. To, že se příspěvek posunul, byl můj pokus jej vložit pod tazatele. Někdy to jde, jindy se to zařadí na konec. Děkuji za pochopení.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 24.9.2008 21:13

Hlavně pro starší lidi je používání něčeho jiného než M2T-čka těžko pochopitelné. Např. můj táta mi neustále leje do křováku Stihl M2t-čko. Když už nic jiného, používejte alespoň kvalitní 2T olej s normou TC. Např. hornbach nabízí olej Johnsered 4 litry za 399kč. To Vám vydrží na hodně dlouho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika