Dolmar PS 350, PS 420



host - 90.168 (?)
24.9.2008 16:38

PS 460 nebo 420? Viděl bych to takhle: pokud budete řezat na jednom místě, tak 460 - robustní a odolná. Pokud s ní budete běhat po lese, často odvětvovat atd., tak bude výhodnější 420 - je o hodně lehčí, a když s ní hodně cvičíte tak je lehkost velká výhoda. Mám PS 500, teď s ní běhám v prudkém svahu a probírám soušky - je to docela posilovna a lehčí pila by se mi hodila. Na druhou stranu řeže výborně a to vcelku vyrovnává tu větší hmotnost... To jsem vám v rozhodování asi moc nepomohl :-) Osobně bych v současnosti volil PS420, případně se praštil přes kapsu a vzal PS5000. A na to běhání ve svahu bych přemýšlel i o PS3410..   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 208.87 (?), 23.9.2008 23:04

Tak ještě jednou já. (R.C.)

Tak jsem zjistil, že jednoho prodejce Dolmarek mám doslova za barákem. Neuvěřitelné. Chodíme k němu docela pravidelně, osobně ho znám, a přitom nevím, že prodává pily. Svět je šílený.

Tak teď ještě výplatu a hurá na stromy (staré vrby nám padají na stšechu).

R.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 10:23

Dobrý den,

tak teď jste mě znejistěli.. před časem jsem tady na foru řešil nákupi pily a vpodstatě jsem se rozhodl pro PS 460. Teď ale přemýšlím o té 420.. Nejsem profesionál, řežeme občas, ale můj limit je na 10.000. Obě pily za tyhle peníze vpohodě pořídím, ale tak nevím, jestli by 420 nestačila.. I když zase chci za svoje peníze to nejlepší.. Tak co s tím??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 10:24

..a omlouvám se za to nákupi.. skočilo to tam samo myslel jsem nákup..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 24.9.2008 16:38

PS 460 nebo 420? Viděl bych to takhle: pokud budete řezat na jednom místě, tak 460 - robustní a odolná. Pokud s ní budete běhat po lese, často odvětvovat atd., tak bude výhodnější 420 - je o hodně lehčí, a když s ní hodně cvičíte tak je lehkost velká výhoda. Mám PS 500, teď s ní běhám v prudkém svahu a probírám soušky - je to docela posilovna a lehčí pila by se mi hodila. Na druhou stranu řeže výborně a to vcelku vyrovnává tu větší hmotnost... To jsem vám v rozhodování asi moc nepomohl :-) Osobně bych v současnosti volil PS420, případně se praštil přes kapsu a vzal PS5000. A na to běhání ve svahu bych přemýšlel i o PS3410..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.9.2008 18:27

PS460/420 jsou konstrukčně velmi podobné pily. Při volbě 460 získáte vyšší výkon(ale hlavně kroutící moment motoru). robustnost i odolnost profi řady, ale vyšší hmotnost díky těmto vlastnostem a modelu farm. Při volbě 420 oceníte stejně kvalitní konstrukci, ale odlehčenou(tato řada není tak shodná s profi řadou, jako 460/500, ale odvozená - designově a materiálově podobná - např Mg skříň včetně olejové nádržky - řešeno, jako u profi pil - 2 poloviny tvoří klikovou skříň i olejovou nádrž). PS420 má např. skloněný válec z důvodu hladkých linií horního krytu, nemá dorazy antivibračního systému(od PS460-5000 3 pružiny 2 pružné dorazy - omezovače velkého vychýlení s odpružením), neboť jsou zase použity 4 pružiny, a ty rozdíly mezi uvedenými pilami odpovídají předpokládané zátěži. PS460 má spony na rychlý přístup k údržbě motoru, filtru, svíčce, PS420 má tento kryt dělený - filtr, svíčku, karburátor lze rychle zpřístupnit bez nářadí, motor je nutno odkrytovat trochu složitěji, ale to opět souvisí s účelem použití pily. PS420 má značnou technickou výhodu - vyspělost v nyní již standardně instalovaném lehkém katalyzátoru.To není konstrukční novinka, ale hlavní předností je cca 3x nižší hmotnost proti dřívějším katalyzátorům. Čistě z pohledu hodnoty stroje je hodnotnější PS460 - pokud se ptáte na to, že chcete to nejlepší za uvedenou částku. Je to z důvodu vyšší univerzálnosti pily a konstrukce, která je kompletně převzata z profi programu.  Příp. doplním další podrobnosti -patří pod 158.14.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 19:18

tak dobrý.. jsem rád, že to říkáte, už jsem pro ní rozhodnutý, asi zítra nebo v pátek pro ni jdu.. Řežeme většinou u chalupy, do lesa občas jdu, ale běhat mě jen tak něco nedonutí a do kopce budu dělat pauzy..:)  Tak snad i větší váhu zvládnu.. A to, že se jedodušeji rozmontuje pro čištění a údržbu se mi taky líbí.. Takže děkuju..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 24.9.2008 19:23

jo a ještě jsem se chtěl zeptat v jaké poměru se míchá benzín s olejem jako palivo?? Mazání řetězu už jsem načetl v superobsáhlé diskuzi.. a jaký olej do směsi používáte? má smysl nějaký super značkový, nebo stačí klasický olej 2T z benzínky??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 24.9.2008 19:29

Viz návod ;-)  Do Dolmaru nejlíp Dolmar (120,- za litr, 200,- za litr balení s dávkovačem - lepší). Poměr 1:50

M2T je vražda! ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.9.2008 20:27

Olej bych použil podle návodu a je tam i uvedena možnost náhrady v případě, že Dolmar olej není. Nyní to je již snadná záležitost si opatřit olej dle výrobce. M2T není olej, který je pro takový motor vhodný jak z pohledu vysokých otáček, tak tvorby karbonů - tento olej ne. Pokud až tak vadí, že jsem předchozí příspěvek doplnil, tak jen pro vysvětlení - napsal jsem část a už jsem neměl čas to napsat celé, tak jsem to doplnil. Je to pořád o tom, že vlevo nahoře máte oba dva možnost se přihlásit a potom poznáte, že to půjde i vám. Pokud tuto možnost ignorujete, tak mě ji nevyčítejte. Je to můj příspěvek a mám možnost jej upravovat. Úpravou jsem pouze doplnil to, co jsem pokládal za vhodné,  a je to v jednom příspěvku. To, že se příspěvek posunul, byl můj pokus jej vložit pod tazatele. Někdy to jde, jindy se to zařadí na konec. Děkuji za pochopení.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 24.9.2008 21:13

Hlavně pro starší lidi je používání něčeho jiného než M2T-čka těžko pochopitelné. Např. můj táta mi neustále leje do křováku Stihl M2t-čko. Když už nic jiného, používejte alespoň kvalitní 2T olej s normou TC. Např. hornbach nabízí olej Johnsered 4 litry za 399kč. To Vám vydrží na hodně dlouho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika