Dolmar 420 - vysoké otáčky volnoběhu



Stránky: 1,  2,  3   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?) 
24.3.2014 10:10, zobrazeno: 18440x

Po zahřátí pily při řezání se mi začnou postupně zvedat otáčky volnoběhu. Zkoušel jsem vyčistit filtry, vyměnit benzín a nakonec dal pilu na záruční prohlídku (má necelé 2 roky). Výsledek prohlídky: "Měli jsme pilu puštěnou dlouho a otáčky se nezvedaly, tak jsme jen jemně seřídili". Po příchodu domů a po krátkém řezání se opět otáčky zvedly, takže pila ve volnoběhu jede jakoby mírně "pod plynem". Napadá vás nějaká rada?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.38 (?), 24.3.2014 10:31
Měl jste pilu déle odstavenou? Pokud ano, tak použijte do směsi stabilizázor paliva a pročerpejte primerem. Je možné, že bude třeba pootevřít L a po protočení motoru vrátit do stejné polohy, příp upravit volnoběh protože mohou být v karburátoru úsady z paliva a mění /snižují průtok u sedla trysky L. Puštěná a zatížená pila je rozdíl, palivový filtr se nečistí, ale mění, čistí se sítko v karburátoru, olejový a vzduchový filtr. Nejprve vyměňte palivový filtr a použijte stabilizátor, ten rozpustí gelové úsady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 24.3.2014 13:27

pila byla odstavená cca 2měsíce s 1/2 plnou nádrží, měl jsem za to, že to je ještě únosné. Po kolísání otáček jsem pročistil vzduch. filtr, svíčku (trvalo nestandardně dlouho pilu nahodit) a dolil nový benzín, ale výsledek se nedostavil. Díky za info, zkusím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.165 (?), 24.3.2014 14:54
V tomto případě bychcnejprve použil stabilizátor briggs straton v ceně cca do 80 Kč, zhodí se i do sekačky a pod. Teprve po aplikaci a dopravením primerem do karburátoru, nastartování motoru a ponecháním min 10 min v chodu s příp. zvýšením otáček nechat působit. Zkusit příští den stav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 25.3.2014 8:55

díky, zkusím stabilizátor, pokud jej seženu - zatím marně pátrám v okolních shopech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 25.3.2014 10:20

Něco podobného se mi stalo u pily Homelite, taky jsem dělal všechno možné, až nakonec jsem zjistil že lanko s bovdenem do karburátoru byl příliš krátký, takže když se pila zahřála trochu se s ní pohlo a lanko se naplo a zvýšilo to otáčky. Vzal jsem original bovden o kousek ho zkrátil a najednou bylo po problému.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.229 (?), 25.3.2014 10:59

Tohle není novodobá Homelitka ;) Půjde nejspíš o usazeniny z biosložek v benzínu - zalepený pal. filtr, zmenšený průřez trysek v karburátoru. Zmenšeným průtokem se ochudí směs a zvýší volnoběh.

Chce to vyjíždět do sucha při odstávce delší než týden, používat benzín bez biosložek. Pro krátkodobá použití  typu "jednou za měsíc 10 minut" je ideální Aspen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 25.3.2014 11:18

Jasně jen jsem chtěl napsat, že vás dokáže pozlobit úplná blbost která se hodně špatně hledá. Ale zdá se mi trochu, že z toho děláte kovbojku. Taky mám dolmar 420 a benzín v ní nechávám furt a to třeba půl roku neřežu. Přijdu nacepuji a nastartuji. Pila funguje úplně v pohodě. Mám ji zhruba 2 roky a zatím bez závad.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 25.3.2014 12:19

jj,

ale kovbojka to neni - začíná se od nejpravděpodobnéjší možnosti a od jednoduchých úkonů. Ten stabilizátor paliva může usazeniny rozpustit. Kovbojka by byla hned to rozebírat, čistit karburátor ultrazvukem atd.

Nechávat směs půl roku atd. - tím si koledujete o problémy. Když to přirovnám k autům, tak je to něco jako v naftě commonrail - taky je citlivý na kvalitu paliva, když tam nalejete friťák tak to nemusí přežít. Dnešní benzíny jsou pěkný sajrajt, problém jsou jak usazeniny z biosložek (takový rosol - pryskyřice), tak i rychlé rozkládání oleje a ztráta mazací schopnosti.

Jak se tu objevuje názor "Dolmarky se zadíraj", tak hlavní příčina je váš způsob provozu - půl roku stará směs, přijdu načepuju řežu, dva roky v pohodě a když se zadře tak je Dolmar šmejd, protože stará pila takhle fungovala roky. Není šmejd, jen není tak blbovzdorný jako byla pila před nim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 25.3.2014 12:36

Daníku, když po zatížení má pila trochu zvýšený volnoběh, tak se po chvilce vrátí na správné volnoběžné otáčky, nebo to tak zůstane napořád?

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika