Aku pily greenworks - zkusenosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 140.103 (?) 
8.3.2015 22:29

Je to stejné jako u akuček, také máte 12V, 18V, a 18V je lepší, má větší výkon. 80V Greenworks podle tabulek bude díky této baterii srovnatelná výkonově jako 2KW benzínovka, což už je dostatečný výkon i na pořezání silného kmenu viz video kde zanoří celou lištu 45cm a pila to zvládá. Další výhoda je v ceně, pořád se budu pohybovat hluboko pod cenou aku nářadí u Stihl a Husqvarny a cena náhradních baterií je také téměř na polovině, zase na druhou stranu se servisem to bude horší, ale to je daň za nizší cenu.

Četl jsem recenze na 40V i na 80V a popisují stejný problém jako zde pán ve vláknu, kde 2Ah baterie má problém a pila se zastavuje. 4Ah baterie toto nedělá, takže při koupi tu 2Ah pokud můžu radit neberte. 80V 2Ah to dělá také jak je vidět ve videu, a chce to rovněž vzít 4Ah a více. Mají se vyrábět 4Ah, 6Ah a možná i velkokapacitní multipacky na záda jako nabízí Husqvarna a Stihl za šílené ceny kolem 30 000Kč. Jednu akučku už mám a je to bezvadný pomocník, takže když jsem se dozvěděl o těchto mašinkách na 80V, tak je prostě musím mít, kromě sněžné frézy a plotostřihu jsem zvědav i na ostatní příslušenství jako foukač, křovinořez a sekačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 10.211 (?), 9.3.2015 0:25

...urcite by som netvrdil, ze 80 V normalne nekope a mozno to chytit rukami. Vobec by som to verejne nepisal na tomto fore,...este sa najde niekto... 80 V vas moze zabit, iste, pri priaznivych podmienkach. Nakoniec to moze aj tych 40... Takze opatrnost namieste a citajte navod na pouzitie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.124 (?), 4.10.2015 19:38

Má větší výkon motoru. Z akumlátorů se dá dostat určitá maximální velikost proudu, která limituje výkon motoru. Při dvojnásobném napětí a tomto proudu je ale výkon 80V motoru dvojnásobný než 40V motoru. Na druhou stranu se při stejném výkonu odebírá z 80V akumulátoru poloviční proud a tím se získává trochu na kapacitě (akumulátor, vybíjený polovičním proudem má o trochu více jak dvojnásobnou dobu vybíjení).

A také při baterii 80V/4Ah je k dispozici dvojnásobek energie, čili i výdrže pily na jeden akumulátor, i když cena aku 80V/4Ah je tedy děsivá (cca 8000 Kč), ale co, nakonec to odpovídá dvojnásobku 40V/4Ah (3800 Kč).

80V aku se mají zřejmě dodávat s hodnotami 2Ah, 4Ah a 5,75 Ah. Rychlost nabíjení je díky nabíječce "rapid" co do shodné energie více jak trojnásobná ve srovnání se 40V nabíječkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika