Co po česneku



host - 225.188 (?)
12.7.2014 18:13

mám celkem bezúdržbový ovocný sad a ze zeleniny si vybírám jen čeho sním kvanta (rajčata, česnek) a na to se zaměřuji (chalupa), teď řeším česnek na vyvýšeném záhoně, jeho mulčování či dovoz černozemě na vylepšení půdy, tu igelitku hrášku mi snad nahoře odpustí:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 147.131 (?), 7.7.2014 20:36

Fajn, na hrášek chodím s igelitkou na pole a fazolky stojej pár kaček mražený, salát by teď nepřežil vedra a musel bych furt zalejvat=sežrali by vše slimáci, po česneku jedině zelené hnojení a se svazenkou bych mohl si myslím v klidu sadit na stejné místo znovu(moje idea)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.26 (?), 7.7.2014 21:43

Takové zázraky svazenka nedokáže. Je potřeba střídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.7.2014 22:01

ani hořčice s prokazatelně desifekčními účinky to nedokáže, aby mohl být česnek sázen v ten samý rok po sklizni česneku.

Při 100% ním zdravotním stavu v době sklizně je možné sázet obrok, při výskytu 2% nekaranténních hnilob (čerň, botrytida, fusarium,...) je dobré nechat 3 roky, při výskytu nad 2% nekaranténních hnilob, 4-6 sezón a při výskytu karanténních chorob je otázkou zda 8-10 a více let včetně aplikace desinfekcí na bázi dusíkatého vápna nebo formaldehydu.

Svazenka nedezinfikuje. Je však univerzální přerušovací plodinou, protože není hostitelem většiny patogenů kulturních rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.131 (?), 8.7.2014 1:35

Perfektní, díky za info, dám roční pauzu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 14.199 (?), 8.7.2014 7:32

A proč tedy máte zahradu, když zeleninu dílem kradete, dílem kupujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.188 (?), 12.7.2014 18:13

mám celkem bezúdržbový ovocný sad a ze zeleniny si vybírám jen čeho sním kvanta (rajčata, česnek) a na to se zaměřuji (chalupa), teď řeším česnek na vyvýšeném záhoně, jeho mulčování či dovoz černozemě na vylepšení půdy, tu igelitku hrášku mi snad nahoře odpustí:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.7.2014 14:39

Ze zdravotního hlediska je příbuzná plodina to nejhorší co jste mohl udělat.

Nejlepší je dát cokoliv ze skupiny brukvovitých (brokolice, květák, saláty, zelí,... ředkvičky) nebo miříkovitých (karotka, kudrnka,...).

Plno lidí dává po česneku hořčici se zarytím měsíc před výsadbou jahod. Protože, jahody jsou na stanovišti 3 roky a dýl, mají jistotu, že jim nevyjde česnek po česneku dříve než za 4 roky, protože po jahodách otočí v osevním sledu ještě ranné brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika