Volně vedená meruňka



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
9.5.2010 7:48

Hlavně v požadavcích na půdu a stanoviště. Broskvím nevadí těžké humózní půdy a poradí si i s vyšší spodní vodou. Meruňka zase vyžaduje vzdušné půdy a větší sucho.
Takže když máte vedle meruňky prosperující broskev, tak to neznamená, že meruňka Vám půjde stejně dobře.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 254.11 (?), 6.5.2010 15:15, zobrazeno: 4631x

Dobrý den,

v literatuře jsem se dočetl o vhodnosti pěstování v okrajových oblastech meruňky volně vedené po jižní stěně. Koupil jsem kontejnerovanou meruňku Lemeda a mám i vhodnou stěnu. V naší lokalitě (ostravsku ve 320mnm) se meruňkám "daří", ale nevím, jestli by nebyly lepší výsledky. Každá zkušenost nebo názor jsou vítány.

Děkují Kamil

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 8.5.2010 19:50

Taky jsem z ostravska, že by se tady meruňkám dařilo, to bych zase tak netvrdil. Je tady těžká půda, dosti vody, pozdní přízemní mrazíky a stromky často "odcházejí" bez zjevných důvodů. 
Přesto si myslím, že výběrem a úpravou stanoviště a vhodnou podnoží (slivoně) se dá meruňka slušně pěstovat i na severní moravě. Sám řežu stromek první 3-4 roky (zakládám a tvaruji korunku), později jen korunu prosvětluji a zakracuji dlouhé letorosty. Zatím to funguje, ale u řezu starších meruňek asi opravdu platí - čím méně, tím lépe.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 8.5.2010 20:47

v cem je nejvice odlisne pestovani-hlavne naroky mezi merunkou a broskvoni? jsme v 340mnm a broskvone rostou sami, plodi a neomrzaji, kaderavosti take po skrovnu, za to merunky se tu uchyti takna 5let a dost..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 9.5.2010 7:48

Hlavně v požadavcích na půdu a stanoviště. Broskvím nevadí těžké humózní půdy a poradí si i s vyšší spodní vodou. Meruňka zase vyžaduje vzdušné půdy a větší sucho.
Takže když máte vedle meruňky prosperující broskev, tak to neznamená, že meruňka Vám půjde stejně dobře.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika