ULA



host - 26.22 (?)
31.3.2022 19:18
Dobrý den, nevíte, kde by se nyní dala sehnat meruňka Ula? V Uherskem Ostrohu píší, že pro letošek vyprodáno. Předem děkuji. Markéta
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 249.55 (?), 3.1.2021 21:15

Omlouvám se, ale tohle jsem nějak nepochopil. Pokud dle Vás je Harlayne odolná ke 3 rasám PPV, jak se tedy nakazí na pozemku, kde je v porostu jeden z nich? Šlechtitelé se snaží už dlouho PPV porazit buď přenosem polygenní odolnosti k PPV typu rezistence-imunity, jež je prokázána právě u Harlaynu, anebo šlechtěním na hypersenzitivitu, jako např. u švestek Jojo či Jofela, kde nedochází k šíření viru v rostlině. Pokud vím, tak Harlayne je vysoce odolná k PPV-D, PPV rekombinant a PPV M, jež je velice agresivní a je rozšířený v jižní Evropě. Ve šlechtění Betinky (Le-3276), jsou oba komponenty tolerantní k PPV D (Vestar x Stark Early Orange), aspoń pokud jsem dával ve škole pozor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.22 (?), 31.3.2022 19:18
Dobrý den, nevíte, kde by se nyní dala sehnat meruňka Ula? V Uherskem Ostrohu píší, že pro letošek vyprodáno. Předem děkuji. Markéta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 1.4.2022 9:20

U Davida, pokud ještě nějaké má. Musela by jste si pro ni ale dojet k Mladé Boleslavi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.135 (?), 1.4.2022 23:19

Zkuste občas kontrolovat jejich webové stránky, minulý rok se mi povedlo meruňku ULA sehnat a dokonce mi ji poslali domů (což běžně nedělají, pokud mají jen na prodejně a ne v e-shopu). Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.4.2022 9:47

Pán, co tady sháněl Fardao, senhnal u Davida Farhial. Ale měl to k Davidovi pár kilometrů, Vám by se asi jet nechtělo, že. Záleží odkud jste. Jinak David "vyrábí" každý rok desítky UL pro různé prodejce, takže by nějakou mít doma měl. Dobrou zkušenost s tím, co píše předřečník, mám s Ostrohem také. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.22 (?), 6.4.2022 21:54
Děkuji oběma za informace. No k Boleslavi je to daleko :-), jsme od Brna a kousek od Ostrohu mame rodinu. Jejich web tak nějak sleduji, ale zatím jsem neměla štěstí. Potřebuji vysadit meruňku letos, loni mi odešla 10 let stará Bergeron na mrtvici a potřebuji obnovit nějakou odolnější. Jsme v 480m JZ svah. Pokud se mi nepodaří Ula, tak zvažuji asi Darinu... Je na pana Davida nějaký kontakt prosím? Markéta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 6.4.2022 22:31

Dobrý večer. Nemám svolení zveřejňovat žádné kontaktní údaje. Zkuste to přes pána ve vlákně Pozdní odrůdy meruněk na poslední straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.135 (?), 8.4.2022 21:16

Dobrý večer, meruňky mám kousek od Hodonína, a zatím nejlépe se daří odrůdě Soledano, která by mohla být i do horších oblastí. ULA meruňku jsem vysadil v roce 2022, a to jak u Hodonína, tak ve východních Čechách, zhruba 400 m.n.m. Bude tedy možnost srovnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.135 (?), 9.4.2022 9:06

opravuji: rok výsadby 2021.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 9.4.2022 9:45

A já znovu opakuji, že na straně č.5 ve vlákně Pozní odrůdy meruněk je kontakt na spojení se šlechtitelem ULY panem Davidem (přes tento uvedený kontakt).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika