Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



host - 102.213 (?)
2.5.2016 6:51

Včera jsem to postříkal Talentem a budu doufat v zázrak.

Ale je divné odkud se ta choroba vzala. Na žádných stromech nenechávám mumifikované plody a všechno listí shrabu a kompostuji. Všechny rány zatírám štěpařským voskem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 234.120 (?), 1.5.2016 11:48

Tento rok bol tlak moníliového úžehu veľmi silný. Mohli by ste posúdiť ako sú odrody Maďarská, Hargrand a Orangered odolné na moníliový úžeh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.159 (?), 4.5.2016 21:28

Letos je to strasne, odchazeji i mlade stromky po POSTRIKU Horizonem, opravdu tragedie v kombinaci s nulovou urodou po mrazech. Dlouho jsem nic takoveho nevidel. Fakt spatne letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.101 (?), 1.5.2016 13:14

Nikdy jsem proti úžehu meruňky nestříkal a letos se mi to vymstilo.

3 roky starý Pinkcot na julienu který krásně zakvetl, je asi už na vykopání.

Uschly 3 kosterní větve, které jsem odstranil až u kmínku. Terminál teké uschnul. Nechal jsem jen zdravé větve a po týdnu jsou opět další suché.Ze všech ran teče klejotok. Je to opravdu k pláči. Dá se stím ještě teď něco vymyslet, nebo jen ořezávat, dokud bude co?

Odnesl to i bergeron a maďarská, Hargrand a Radka nejeví žádné známky napadení nemocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 1.5.2016 13:52

Tady bez chemické ochrany pěstovat meruňky nelze. I tak se po chladném počasí v minulém týdnu nějaké napadení zase objevilo. Hlavně na Goldrichu. Vám doporučuji urychleně chemicky ošetřit všechen zdravý porost. Všechno napadené řezem odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 1.5.2016 13:58

Řekl bych, že pokud je houba prolezlá ve dřevě, nic už strom nevyléčí. Menší napadení lze řešit odstraněním větve, ale když už se jedná o kosterní větve, akorát si nakazíte ostatní stromy. Takto zahradničí můj soused - už 3 roky ořezává torzo merunky na které každý rok vyroste pár zakrslých lístků a doufá v zázrak. A zázrak je, že moje meruňky 5m za plotem od něj letos nic nechytly (Cu koncem zimy, pak Horizon+Zato před květem a po odkvětu). Zatím 100% čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.213 (?), 2.5.2016 6:51

Včera jsem to postříkal Talentem a budu doufat v zázrak.

Ale je divné odkud se ta choroba vzala. Na žádných stromech nenechávám mumifikované plody a všechno listí shrabu a kompostuji. Všechny rány zatírám štěpařským voskem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.50 (?), 2.5.2016 22:04

A ako je to s moníliovým úžehom u Orangeredu?

Akú chuť má Hargrand?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.5.2016 11:43

Orangered mám letos v pořádku. Bude to možná tím, že málo kvetl, takže riziko infekce pro malé množství květů bylo menší. Co se týže Hargrandu, tak bych uvítal hodnocení alespoň 10 zdejších pisatelů. Vzpomínám na vesměs pozitivní zkušenosti v jiných vláknech, mimo pana Vysloužila. Plůdky Hargrandu přežily řádění mrazů skvěle. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 4.5.2016 21:40

ja jsem prozatim z odrudy Hargrand nadsen, sice jej nemam dlouho, ale je videt, ze je to nejlepsi odruda, chutna, odolna a plodna, vysadim na podzim cca 30 stromů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 5.5.2016 8:07

NOVÝ DOTAZ:

Stříkala jsem, vypadá to celkem dobře, je i nějaký plůdek i přes ty mrazy. Ale na pár větviček jsem nedostříkla, vysoko v koruně jsem viděla asi 3 slabé proutky postižené moniliosou. Co teď s tím? Co se stane, když to tam nechám? Mám tam posílat manžela se štaflemi, ať to uřízne a postříká?

Sousedé mají monilosu na meruňkách masivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika