Meruňky, monilioza 2014



host - 245.32 (?)
13.4.2014 13:45

Mám 5ti letou merunku Pincot, Veecot a Orangered. Sev.Morava 300m n.m-

letos měly asi po 6 květech, tak jsem nestříkala. Ale loni 2x Baycorem. Asi jsem udělala chybu-má ještě cenu ted stříknout Baycorem? Já tu moniliozu nepoznám, ale ty zaschlé plodonosné trny + kejotok z nich to asi bude? Jinak lístky rostou a vše co nevyrašilo jsem odstranila, ale některé větve jsou vyholené a rostou lístky jen na koncích.Děkuji za radu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 13.4.2014 12:14

Spíš je to tím, že spousta pěstitelů se nezajímá o to, že existují nějaké choroby atd. Když jsem se pár lidí ptal, tak vůbec nevěděli, že nějaká monilie existuje a proč nestříkají, tak jejich odpověď bývá, že je to zbytečné, že to neúčinkuje a nebo, že si s tím strom poradí sám a pak když uhyne, tak to prostě přisuzují úplně něčemu jinému, například : Tady se meruňkám nedaří atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 13.4.2014 12:46

Dnes mně máma pobavila. Koukala na něco v TV a paní ing. Dušková s panem Kopřivou povídali něco na způsob, že stříkat se musí, jinak z úrody nic nebude. Takže po 30 letech mého chemického snažení na zahradě jsem dostal konečně od ní požehnání, protože to říkala paní ing. Dušková, pan Kopřiva a ke všemu v televizilaugh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.4.2014 13:14

Asi to bylo v dnešním Receptáři príma nápadů, protože tam nějaký pán radil stříkat proti monilii laxa broskvoně dvěma postřiky.A to dokonce v květu, a při dokvétání-no fuj, co na to ty včeličky?...a to bude príma meďíček! Já bych doporučoval když už,tak před květem, a po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.32 (?), 13.4.2014 13:45

Mám 5ti letou merunku Pincot, Veecot a Orangered. Sev.Morava 300m n.m-

letos měly asi po 6 květech, tak jsem nestříkala. Ale loni 2x Baycorem. Asi jsem udělala chybu-má ještě cenu ted stříknout Baycorem? Já tu moniliozu nepoznám, ale ty zaschlé plodonosné trny + kejotok z nich to asi bude? Jinak lístky rostou a vše co nevyrašilo jsem odstranila, ale některé větve jsou vyholené a rostou lístky jen na koncích.Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.14 (?), 14.4.2014 9:31

Platia ho majitelia hnojivových a farmaceutických firiem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.14 (?), 14.4.2014 9:29

A postrehol ste aj v TN posledné dni správu, že väčšina studní na západnom slovensku je kontaminovaná dusíčnanmi a voda z nich je nepoiužiteľná ani na hnojenie?

N.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.27 (?), 27.4.2014 13:53

Dobrý den.Mam dotaz, co delat s takovou merunkou?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 27.4.2014 15:52

Asi odstranit vsetko odumrete az do ziveho dreva a rany zatriet. Ak este nejake zive drevo ma...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.111 (?), 27.4.2014 19:43

Dnes jsem koukal na sousedku, velká meruňka, chemicky neošetřovaná, uplně v pohodě..   možná něco malého, ale žádný viditelný problém. A moje dvě meruňky o 15 metrů vedle zápasí s moniliózou velmi těžce.

To je odrůdou nebo čím to je?  Nechápu to a závidím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.27 (?), 27.4.2014 19:56

Asi to bude také odrudou.Z 25 stromu to mam na 6ti.Ostatni celkem v pohode.Nikdy sme je chemicky neošetřovali. Ted už budem asi muset.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika