Meruňky 2022-2



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
14.3.2022 20:03, zobrazeno: 12542x

Pane 234.55, na Vaše přání jsem ještě jednou vyfotil ty pupeny Orangered a Tsunami. 

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Wonder Cot
Wonder Cot
Candella
Candella
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.7.2022 12:30

Dobrý den. Tady u mě sem tam spadne nějaká ta Veselka a vyfotil jsem i plod podivné Soledane. Spadlá, měkká Veselka je docela chutná, utržená je dosti navinulá. "Soledane" celkem ujde, ale není to nic před čím bych smeknul natož kleknul. Po deštích není chuť už tak koncentrovaná u ničeho.

Big Red
Big Red
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka

"Soledane"

"Soledane"

"Soledane"
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 4.7.2022 8:27
Dnes první ochutnávka Velké rané, bohužel včely našly už i začínající Pinkcoty a vůbec jimi nepohrdnou, nakonec bude možná všechno na kvas... Pokud se to kvůli včelám bude dát vůbec sbírat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.7.2022 14:16

Nepřispějete nějakými fotkami, milý pane z Buchlova? Velké rané i Pinkcotu. Martin se odmlčel a Jirka(FM) to úplně "vychladil", nebo-li poslal k ledu. Vyfotil jsem i to, co teprve bude zrát. "Perle" je nějaká lednická "tuctovka", nebo nevím, co, ale pochybuju, že je to Perla nebo Perle Cot. U Veselky je to čekání na "Godota" a už mě to přestává bavit. Plně vyzrálé plody jsou výborné, ale většina jich spadne ještě nezralých. Letošních "pár plodů"(mimo Goldrichu) je velkou výhodou, degustace úplně postačí. Dříve meruňky s větším podílem červené barvy nějak lépe vybarvovaly, třeba i Kioto bylo skoro celé červené, letos opět asi ne, uvidíme. 

Goldrich
Goldrich
Veharda
Veharda
Early Orange
Early Orange
Candela
Candela
Kioto
Kioto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 4.7.2022 14:55
Pane Petře, internet sleduju přes televizní obrazovku a přístroj přidávat fotky nedovede. Můj starý blog kde fotky i měruněk byly provozovatel zrušil, a nový blog je z technických důvodů nějak zablokovaný, z toho důvodu ani neuvažuju, že bych si pořídil nějaké zařízení, které by fotky přidat umělo. Nepřemýšlel jste o založení blogu? Píšete pěkně, úmíte to poutavě podat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.137 (?), 4.7.2022 19:09

Vzhledem k tomu že z těch mokrých pytlů nad hlavama co se pravidelně každých 2,5 dne roztrhnou, nálada značně klesla.

Nicméně, Leskora z většiny obraná, začínají měknout Perle cot - tady je vidět Petře že tvoje Perla je opravdu Perla.

Perle coty už nějaký ten týden pastelově září z dálky. Dneska první ochutnávka těch co rozežraly mravenci a začalo hnít. Jinak nepraskají po deštích jako Leskory, jak je vidět vůbec nevymrzly na jaře - obsypané, barva nádherná, chuť je u prvních plodů slabší, jen středně šťavnaté, méně sladké, chybí zcela meruňková (Leskorová) chuť, žádná vůně, jeden trochu měkčí plod byl dobrý s chutí tropického ovoce. Snad ještě bude slunce aby dozrály, a taky to přeplození je moc, ale nechal jsem to ať se ukáže. V porovnání s Magic cotem ten byl lepší, avšak jediný dobře vykrmený plod. Foto - Perle cot. MH

Perle cot
Perle cot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.137 (?), 4.7.2022 19:11

Perle cot. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.137 (?), 4.7.2022 19:14

Bělomasá Vanilla cot, by měla zrát někdy jako VP, zatím teda tvrdá. MH

Vanilla cot
Vanilla cot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 4.7.2022 19:17

Big Red začíná vybarvovat, čekal jsem návaznost na Leskoru, tak asi ne? MH

Big red
Big red
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 4.7.2022 19:20

Regal Aprisweet. Má to prý být chuťový zázrak. smiley MH

 Regal Aprisweet
Regal Aprisweet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika