Meruňka - Baycor



Vajsovka - (6) - 70.240 (?)
24.4.2009 10:03

Vyčetla jsem, že kromě Horizonu je možné použít Rovral Flo, Sporgon nebo Baycor. Jenže mě ta meruňka ani nevyrašila, má jen pupeny a takové všelijaké, že vůbec nevím, zdali se rozvinou. Zkoušela jsem stříhat, a uvnitř vypadají živě, tak teď nevím. Vlastně ani nevím, zdali jde o moniliovou spálu nebo ne. Jen už na ní nechci jen koukat a každý den doufat, že se něco pohne. Chtěla bych jí pomoc, ale vlastně něvím, co jí je. Jen se domnívám, že by mohlo jít o tuto spálu.

Myslíte tedy, že stříkat meruňku, když není v květu nemá význam?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Vajsovka - (6) - 70.240 (?), 24.4.2009 10:03

Vyčetla jsem, že kromě Horizonu je možné použít Rovral Flo, Sporgon nebo Baycor. Jenže mě ta meruňka ani nevyrašila, má jen pupeny a takové všelijaké, že vůbec nevím, zdali se rozvinou. Zkoušela jsem stříhat, a uvnitř vypadají živě, tak teď nevím. Vlastně ani nevím, zdali jde o moniliovou spálu nebo ne. Jen už na ní nechci jen koukat a každý den doufat, že se něco pohne. Chtěla bych jí pomoc, ale vlastně něvím, co jí je. Jen se domnívám, že by mohlo jít o tuto spálu.

Myslíte tedy, že stříkat meruňku, když není v květu nemá význam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.230 (?), 24.4.2009 10:07

Já si myslím, že to mon. spála opravdu bude, protože když jsem to poprvé uviděl na naší Leskoře, tak jsem si myslel taky, že je po ní, ale stalo se to několikrát a vždy se z toho dostala, a to jsem ji ani nijak neřezal. Myslím, že postřik teď je už zbytečný, jinak já používám Horizon, pouze jedenkrát při kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vajsovka - (6) - 70.240 (?), 24.4.2009 10:20

To jsou docela pozitivní zprávy. Děkuji.

Zkusím tedy ještě vyčkat a doufat, že se z toho dostane a vyraší a pokud ano, tak pak zasáhnu postřikem. To čekání je ale náročný, už jsem se s ní loučila, teď mám aspoń ještě nějakou naději. Snad to dobře dopadne!

Děkuji, potěšil jste mě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 24.4.2009 12:09

Myslím, že vyraší. Příští rok to bude chtít postřik /Baycor aj./. Na poupata a pak při opadu plátků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 26.4.2009 1:43

Paní Lenko,
to, že meruňka je narašená a nechce vypučet není určitě moniliový úžeh a postřik je zbytečný. Občas se mi něco podobného stává u mladých, rok dva zasazenývh stromků, zkoušel jsem stomek vytáhnout, namočit a znovu zasadit, ale většinou odešel nebo maximálně obrazil na kmínku a časem bylo po něm. Pak už jsem to přestal řešit a čekal, zda se stromek zbráborá, občas se zadařilo, ale... Nicméně na Vašem místě bych jej ještě nechal, nic s ním nedělal a nějaké dva týdny počkal. Minulý rok mi to udělala 5ti letá Victoria gigant, nechal jsem ji tak až do června, ale spíš jsem ji neměl čas vykopat. Takže jsem Vás nijak nepotěšil, ale jak jsem uvedl, občas se to stane a pro nás bezdůvodně, ale těch důvodů může být více, nevhodné místo, sucho, přemokření, přehnojení,špatná půda,neduživý stromek,nevyvinutý nebo poškozený kořenový systém a jné, v podstatě je to mrtvice stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 26.4.2009 9:50

Mít také trochu štěstí při nákupu stromku.Všimněte si, jak často se se sazenicemi všeho druhu manipuluje.Hned jsou nabízeny ve školce, hned na trhu, nebo se s nimi přejíždí z obce do obce.Nejlépe se ujímá stromek vyrytý ze školky a tentýž den přesazený.A tak tomu zdaleka není.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 26.4.2009 11:07

Ano, i tohle je jeden dosti podstatný faktor úspěchu či neúspěchu a ta  "klika" k tomu patří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 27.4.2009 16:18

Pokud to je Baycorem, tak je meruňek spousta, poprvé. Zatím to tak vypadá. Uvidím, co dál budou dělat větvičky. Zatím žijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 1.5.2009 1:45
Zdravím, chodím už týden po "zahradě",nadávám jak špaček a kroutím hlavou jak zajíc v zimě /na zem dáte břitvu a za ní mrkev--přichází zajíc anad bř, kroutí hlavou se slovy-hmmm mrkev a v zimě, to jsem ještě neviděl/. To že mi u Veecota odešla jedná větev mi nevadilo, šla do zahrádky. ALE za další týden po odkvětu mi ranilo dalši silnou větev a postpně to vzalo půl koruny 7-let. Veecota. Za zhruba týden jsem zjistil, že je špatná větev na 10-let. Bergeronu a včera jsem viděl, že odešla i jedna kosterní v. u VP, stáří přes 20 let. Jsou od sebe asi po 20 metrech, že by za to mohl ten fučák, co ted byl? Utěšuji se tím, že u Veecota, který to chytil nejdřív některé větve začínají znovu obrážet. Pěkný den všem-Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.205 (?), 1.5.2009 7:21

Dobrý den,

děkuji Vám za podněty, nicméně Leskora se opravdu nevzpamatovala, tak jsem ji včera vykopala, podnož - Myrobalán byla naprosto v pořádku, ale přechod mezi podnoží a roubem byl uhnilý a tudíž i zbytek stromu docházel a usychal. Okolní zahrádkáři usoudili, že byla meruňka zasazená moc do země a asi měli pravdu. Jak jsem se i tady časem dočetla, má vždy kousek podnože koukat ven ze země. No, chybami se člověk učí. Na podzim vysadím novou. 

Děkuji všem za příspěvky! Krásný sváteční den!

Lenka Vajsová 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika