Mají se otrhat květy z loni zasazených stromků?



host - 154.176 (?)
15.4.2009 7:07

Minulý rok v březnu jsem zasadil meruňky (Bergeron, Karola, Maďarská, Sabinovská, Velkopavlovická, Leskora). Všechny krom Karoly poprvé kvetou. Počítám, že mé meruňky většinu květů shodí a když ne, tak sám většinmu otrhám. Počítám, že nechám na každém stromku 3 plody na zkoušku 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 116.7 (?), 14.4.2009 8:40, zobrazeno: 9493x

Dobrý den,

zdravím všechny diskutující; loni na jaře zasazené meruňky (i broskve) máme obalené květy, jsou to již hezké, silné stromečky - mám je otrhat úplně všechny, nebo jich mohu několik ponechat? Nebo mám otrhat až malé plůdky? Děkuji, Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 14.4.2009 13:02

Počkejte, jak odkvetou. Nějaký plůdek bych tam nechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 14.4.2009 13:58

Loni na jaře zasazené stromky jednu sezónu rostly, takže budou již zakořeněné.  Pokud měly stromky loni dobré přírůstky, tak bych, vzdor místním odpůrcům,  provedl v době květu výchovný řez - u broskvoní se trochu liší. Tím se počet květů zredukuje. Po odkvětu bych pár plůdků asi nechal - možná se tím růst zpomalí, ale první plody jsou první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 14.4.2009 23:40

Měl jsem meruňku BERGERON.  Jako zákrsek hned první léte začala plodit.  Přes to že jsem polovinu plůdků odstranil, měla šedesát meruněk. Nádhera. Pak ještě jednou. Další rok zašla. Předpokládám že vyčerpáním. Nestačila tvořit ani přírůstky, ani jinou závadu jsem na ní nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.176 (?), 15.4.2009 7:07

Minulý rok v březnu jsem zasadil meruňky (Bergeron, Karola, Maďarská, Sabinovská, Velkopavlovická, Leskora). Všechny krom Karoly poprvé kvetou. Počítám, že mé meruňky většinu květů shodí a když ne, tak sám většinmu otrhám. Počítám, že nechám na každém stromku 3 plody na zkoušku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.7 (?), 15.4.2009 8:11

Děkuji všem rádcům, meruňky prořežu a nechám několik plůdků na ochutnání. I když - mám obavy, že dnes ráno bylo trochu pod nulou, tak kdo ví, jestli nějaké plůdky budou. Zdraví Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 15.4.2009 23:08

Již v příspěvku o slivoních jsem uvedl že v prvních letech raděj ukazuji hezkou korunku než pár hezkých modrých švestek.Ona trpělivost se zcela jistě vyplatí.Pan Skála nebyl daleko od pravdy, může se stát i takováto věc.Já to přirovnávám k dítěti, které udělá první tři krůčky a já bych jej hned poslal pro pivo.Svůj názor nechci nikomu vnucovat, vžy říkám,,Každý je strůjcem štěstí svého,,Foto : meruňka kterou uvádím má 4léta a teprve vloni jsem ji povolil porod pár hezkých Velkopavlovických děťátek.Já beru stromky jako živé tvory, už dost se je natrápí příroda tak proč bychom je měli ještě trápit my.Řezání, střihání, jim tak neubližuje jako nutit je aby předčasně rodily.Toť vše Ahoj   Děda Hary!

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.4.2009 23:13

Dědo Hary! S tou výchovou mladých s vámi souhlasím, ale na tom sousedním stromku vedle meruňky jsem si všimnul, že asi budete pro ty vnoučátka vyrábět praky podle těch vidlic na konci větví. Nic ve zlém! Jen taková dědkovská poznámka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika