Jak ořezat meruňku



Dandenka - (41) - 168.243 (?) 
23.7.2022 6:27, zobrazeno: 1249x
Máme 20 let meruňku. Na jaře, když byla v pupenech jsme jí prořezali křížící se větve. Kvetla hodně, ale díky mrazíkům skoro vše pomrzlo a máme pár dozrávajících meruněk. Hodně se ale rozvětvila na konci starých větví a rozkošatěla se letorosty. Jak jí teď ořezat, aby byla koruna menší a řídší, ale aby příští rok plodila? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 12.8 (?), 23.7.2022 20:15

Možná budou úplně jiné rady, než s čím přicházím já. Moje zkušenost pramení z jediné odrůdy a v tom může být i případný rozdíl. Moje meruňka je Hargrand a pokud jsem nedodržel následující doby, na jaře pak skoro nekvetla.

Meruňku zastřihuji výhradně od počátku otevírání květů na jaře a maximálně do 15.6. Zbytek roku potřebuje klid na vytváření květních pupenů. Na jaře stříhám to, co se mi nehodí do mé představy o koruně, trochu s ohledem na rozkvétající - plodící větve. Ty co nechci, ale jsou nakvetlé, alespoň zakrátím na jakésy "plodonosné výhony" (cca do 30cm) a můžu je zkorigovat znovu příští jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.243 (?), 24.7.2022 6:08
Řezali jsme také na jaře a u takto staté meruňky jen celé větve. Z vaší odpovědi je patrné, že také zakracujete. Zkusíme zkrátit cca o třetinu podle květů a uvidíme, jak se s tím popere. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika