Hnědnutí a usychání okrajů listů



host - 232.54 (?) 
6.10.2015 21:24, zobrazeno: 7693x

Letos jsem zaznamemenal zvláštní nemoc na meruňkách, která se u mne zatím nevyskytovala, nebo ne v hojné míře. Hlavně u nově vysazených mladých meruněk jsem v červnu a červenci zaznamenal usychání a hnědnutí okrajů listů. Zelený střed listů zůstal a byl jak okousaný. Jedna mladá Velkopavlovická byla zasažena tak, že v pozdnějším létě vyhnala nové větvičky a nové lístky. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to nějaká houbovitá choroba? Pav.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 225.175 (?), 9.10.2015 15:37

Letošní mimořádně teplé a suché léto bylo plné překvapení.

Usychání a hnědnutí okrajů listů jsem také zaznamenal, domnívám se, že se jedná o následky sucha. Na jaře budeme moudřejší. Pupeny pro jarní kvetení jsou zachovány.

Rašení nových letorostů je běžné, jabloně dokonce vykvetly, hlavně mladé stromky! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.101 (?), 9.10.2015 21:45

Také si myslím, že to bylo letošním počasím.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.210 (?), 9.10.2015 16:42

Jedná se se o houbovou chorobu hnědnutí listů meruněk, napadá i třešně a višně.Ze starších odrůd jsou touto houbou poškozovány nejvíce Paviot a Velkopavlovická.Přímá ochrana-postřik dva až tři týdny po odkvětu(Horizon, Talent,Signum, Dithane apod.)Za vlhkého počasí postřik po deseti dnech zopakovat.Napadené listí je nutno shrabat a spálit, jinak je zdrojem infekce v následujícím roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika