Betinka🍑



Stránky: 1,  2   
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?) 
8.12.2023 8:35, zobrazeno: 1880x

Betinka marhulka má s ňou niekto skúsenosti, pozeral som videá na YouTube tam ju majú vysadenú na Ukrajine. 

Betinka
Betinka




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.12.2023 9:05

mám jí 4. rokem, víc je ve vlákně Betinka a Adriana. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 9:38

Psal mi pan Mart. že Betinku zlikvidoval kvůli časnému kvetení a zmrznutí. Dodal, že s Adrianou je to stejné a já dodám, že roub Candely na tom nebyl také lépe. Na zahradě on.line, se údajně píše, že meruňka Fardao rozkvétá o 14 dní později. Fardao nemám, ale Farhial a Farclo ze stejného "pytle" rozhodně tak pozdě nekvetou a zdá se, že budou také zmrzat. I když samozřejmě nekvetou tak časně, jako falešné Fardao se Spomyšle, což je jakási raná odrůda. Podobně pozdě, nevím jestli zrovna o 14 dnů, kvete falešná Vesna, ale plody nejsou nějak zvlášť chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.12.2023 10:43

Já mohu srovnat jen Betinku a Karolu, které mám od sebe 5 metrů. Sedmnáctiletá Karola loni na jaře zmrzla celá, dozrálo asi 5 plodů. Na nesrovnatelně menší čtyřleté Betince přežilo a dozrálo 12 plodů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 9.12.2023 14:04

Ďakujem za príspevky pánov P.P. a Waltra pýtali sa na ňu kámoši záhradkári nič som o týchto odrodách nevedel, takže sadiť ich určite nebudú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 17:43

Pan PP pěstování meruněk na Křemešnické vrchovině vzdal, když prohlásil, že je to pouze a jenom trápení zahrádkáře. Je to škoda, protože jsme tím pádem přišli o dalšího pěstitele meruněk, který by sem mohl umístit příspěvky i s případnými fotkami. Pokud jde o rezistenty Adriana, Betinka, Candela a Sophinka, tak poslední z nich si pořídil doktor MV, ale pochybuju, že nás s výsledky pěstování seznámí zde na tomto fóru. Ale typoval bych, že Sophinka déle rozkvétat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 9.12.2023 18:54

Odstup, satane! Vzdal, protože zahrada je v neobyčejně blbé poloze, kde vše teplomilné, pokud není nalepeno na zeď, nevyhnutelně zmrzá. Fotky nebudou, těch pár merulí si koupím. Mimochodem, letos byla taková úroda hroznů, že jsem upatlal i trochu vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 21:53

Fotky tedy jedině u příbuzných v Polabí. Taky by to nebylo špatné. Mít tak kopec jako Petr z H, že. Ale tam je to nejvýš 450 metrů. Největší senzace by samozřejmě byla vypěstovat meruňky tam, kde se jim nedaří. Ovšem všechno má svoje limity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 8.166 (?), 9.2.2024 11:17
budou letos nějaké meruňky?
Betinka
Betinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.2.2024 11:39

Těžko říct, pane Waltere. Narašené je to všechno dost a nejvíc ty cizí choulostivé odrůdy, i když tyhle české rezistenty také, jak vidno na vaší fotce. Já z těch čtyřech mám jen tu Candelu, o které mně pan profesor Krška z VŠÚO Hlovousy napsal, že je z nich skutečně nejchutnější, ale je to slabě rostoucí (sloupovitá) meruňka. Možná právě proto mně ten roub tak málo rostl. Ten nový stromek se minulý rok sotva ujal a přírůstky jsou sotva 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika