Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer Jano! Som rád, že sa Vám Leskora páči. Keď Vám zarodí a ochutnáte jej dobre vyzreté plody, pochopíte, že menšia veľkosť plodov je iba malý handycap. Chuťovo sa k nej iba ťažko hľadá konkurent. Leskora ma prekvapila aj nadmernou úrodou. Konáre boli doslova obalené červenopomarančovými rukávmi. Škoda, že som nenarobil viac výraznejších fotiek, kde by táto záplava plodov potešila srdcia marhuliarov. Pružnosť dreva je skvelá, žiadny konár sa nezlomil a dnes sú všetky opäť v pôvodnej polohe. Rozmýšľam, či teraz konáre mierne zakrátiť, ale vzhľadom k veku stromu už zrejme letný rez robiť nebudem. Predlžovací rast je už minimálny, skôr sa predlžuje bočný rodivý obrast. Som veľmi zvedavý, ako sa Leskora predvedie v budúcej sezóne a do akej miery bude mať nadmerná úroda vplyv na zakladanie kvetov pre budúci rok. Keď prechádzam vinohrady s marhuľami v okrese Senica alebo pozerám do prídomových záhradiek, zisťujem, že máloktorá marhuľa má bohate nasadenú úrodu. Pritom v tomto roku bolo u nás počas kvitnutia marhúľ teplo a Zmrzliaci násadu plodíkov neohrozili. Voľba odrody je zrejme prioritná. S opelením Leskory to nebude také tragické, ak je počas kvitnutia teplo, rozdiely medzi začiatkom a koncom kvitnutia jednotlivých odrôd sa vyrovnávajú, takže verím, že Vám Leskoru opelí aj tá susedkina. Tak nech sa Vám darí!smiley

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika