Zvedák zahradního traktoru



host - 55.92 (?) 
2.5.2015 0:57, zobrazeno: 6623x

Jsem krátce majitelem zahradního traktoru Wolf Garten 92.160H a budu muset řešit i jeho údržbu v situaci, že se pohybuji převážně o francouzských holích, moje pohybové a údržbářské možnosti jsou tím dost omezené a nějakou montážní plošinu (nebo jámu) nechci zřizovat... K sekání mám zatím jen plochu cca 1500 m čtverečních několikrát do roka... V nabídce Mountfieldu je ke koupi manuální, nebo hydraulický zvedák pro zahradní traktory... Má je někdo v praxi vyzkoušené? Ten rozdíl v jejich ceně není pro mě podstatný... Manuální provedení je funkčně jasné, jde mi spíše o Vaše zkušenosti se spolehlivostí té Moutfieldem nabízené verze s hydraulikou. Dá se na ni při pouze občasném použití spolehnout, nebo je to čínský šunt...? Má to někdo vícenásobně vyzkoušené...? Je podle Vašich zkušeností nějaká jiná praktická varianta (od jiného výrobce a prodejce) zvednutí zahradního traktoru k údržbě...? Díky za smysluplné odpovědi. Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 5.249 (?), 2.5.2015 10:48

Zdravím, v garáži nebo kůlně si vytvořte na stropě závěsné oko a pomocí kladkostruje nebo hupcuku zvedejte předek traktoru za nárazník. Můžete zvedat do polhy, kdy se ještě zcela bezpečně nepřeváží dozadu. Pro vyčištění lišty, nebo výměnu nožů stačí i podstatně menší úhel nadzvednutí předku. Pozor na baterii. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.17 (?), 13.5.2015 0:12

Zdravím,  já používám koléblový zvedák, který se založí pod přední kola. Jeho použití je jednodušší, mám přístup k obou nožům stejný. Také cena kolébkového zvedáku je příznivější. Při zavěšení pod strop pozor na zadní čelo, které by se mohlo deformovat. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.13 (?), 22.5.2015 13:27

Používám hydr.zvedák na zahr.traktor asi dva roky. Sekání a čištění je několikrát za sezonu, na podzim větší údržba. Provedení se mi zdá docela spolehlivé, zatím zvedá bez problémů. Výhoda je, že nemusíte hledat ve stodole trám, na který pověsíte traktor nebo sebe. Počítejte s tím, že při čištění žacího ústrojí si je nejlepší lehnout na zem, aby jste se dostal k oběma nožům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika