Wolf-garten Expert 92.160 H



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 210.21 (?) 
31.5.2015 22:46

Zdravím,

tak s těmi čepy předních kol jsem to měl tak, že jedna strana byla namazaná, druhá ne! Zjistil jsem to hned po zakoupení (díky diskusi). Přimazal jsem i ložiska kol, maznice jsou z vnitřní strany, Tím ale šlendrián MF neskončil, což jsem zjistil až mnohem později, když jsem objevil vůli v předních kolech. Vůle vznikla tak, že kola se posouvala na čepech ze strany na stranu, protože tam nedali vymezovací podložky! Tak tvrdší materiál kroužku ložiska vydřel čep. Když jsem to při posezoní prohlídce reklamoval, nebyla reklamace uznána, protože se nejedná o montážní závadu! Reklamační technik napsal, cituji: Kola jsou volně nandána na čepech bez přesahu, což umožňuje snadnou manipulaci. Jedná se o běžné konstrukční řešení u všech zahradních traktůrků i ostatních výrobců. Jako vstřícný krok byl pohyb kol částečně vymezen (podložkami). Takže příčinu uznali, závadu však neodstranili! Každý strojař ví, že valivé ložisko musí být na čepu uloženo podle tolerančního systému ISO v příslušném tolerančním poli, aby nedocházelo k protáčení vnitřního kroužku ložiska.  To ale není případ MF. Ještě k tempomatu, ten nemusí každý model mít, já ho nemám. Další příště Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Din - (7) - 55.92 (?), 1.6.2015 21:44

Přeji hezký den.

My tu zmiňujeme ne zcela zásadní a řešitelné problémy pro poučení dalších možných majitelů zmíněného zahradního traktoru a může to pro někoho vyznít, jako varování před jeho koupí... Ale tak tomu není, jde jen o snahu předat přesnější informace o tom, s čím jsme se u něj v provozu setkali a jak se s tím ,,popasovali"..., zásadní věci fungují, tak jak mají... Za ty peníze by mělo být samozřejmě vše OK, ale je to o lidech, o jejich odpovědnosti a přístupu k práci... Jinde se hlavně jen vychvalují plusy a o mínusech se v rámci konkurenčního boje mlčí... Přitom jako celek se jedná o nadstandartně kvalitní stroj s vyváženými užitnými vlastnostmi, který výrazně vyčnívá z řady podobných ve své konstrukční i cenové kategorii...! Rok jsem hledal nejvhodnější řešení sekání pro svou zahradu a přilehlý pozemek, na chvíli vyzkoušel (ne u mě) několik obdobných strojů, mluvil s jejich majiteli, k tomu i se dvěma majiteli Wolfa tohoto typu a prošel diskuzní fóra s výsledkem, že problémy se sestavením jiných traktorů se v jednotlivých případech podobaly těm, o kterých píšem u zmiňovaného Wolfíka... Jen zdůrazňuji, že Wolf Garten Expert 92.160H je optimálním výsledkem mého hledání pro moje konkrétní potřeby, podmínky a finanční možnosti a spousta jiných zájemců o zahradní traktor má zase ve svých terénních podmínkách jiné požadavky třeba na šířku sečení, výkon motoru, konstrukci, vybavení, značku, možnosti servisu, cenu... Těch možných kombinací, variant traktorů a uživatelských prostředí je spousta a každý se s tím za své peníze musí prokousat buď ke své spokojenosti, nebo mrzutosti přes mnohdy opravdu agresivní a zavádějící reklamní manýry výrobců a prodejců... Svými příspěvky nechci na diskuzi rozpoutat nějaké hádání a přesvědčování o tom, co je univerzálně nejlepší, byla by to blbost... Přeji majitelům jiných mašin, ať jim v pohodě sečou k jejich spokojenosti... Din

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Expert - (2) - 210.237 (?), 12.10.2015 22:31

Když jsem sbíral první podzim listí, to už jsou dny krátké, tak mě chybělo zpětné světlo-couvačka. Nejen pro nacouvání ke kompostu a vysypání koše, ale hlavně na čištění koše, zadní stěny traktoru a konce tunelu. Proto jsem uvažoval o montáži couvačky. Protože mě nejsou známy technické parametry zdroje proudu traktoru, tak jsem změřil odběr proudu u předních světel (0,6 A). Když tedy odběr proudu couvačky nepřekročí tuto hodnotu a budu přepínat přední nebo zadní světlo, obojí najednou nepotřebuji, tak se vlastně nic nezmění.  

Obrátil jsem se na místní servis MF, zda mohu montáž couvačky provést, abych neztratil záruku. Dostal jsem odpověď, že pokud nebudu vrtat do kostrukce, tak nemají námitky. Vrtal jsem pouze otvor pro umístění páčkového přepínače do černého plastového panelu nahoře vpravo od počítadla. Použil jsem přídavnou auto couvačku (viz obrázek) a do ní ledku 5W (odběr 0,4 A). Ledka musí mít diody po stranách, aby světlo mělo velký rozptyl od skla kolmo dolů a tím osvětlilo i zadní stěnu. Světlo používám i pro couvání s přívěsem Pokud máte někdo zájem napiště vaši email adresu, pošlu podrobný popis montáže a obrázky uložení a zapojení kabeláže.

Máte někdo také nějakou úpravu na traktoru? Napiště příspěvek. Petr

Zpětné světlo na traktor Expert
Zpětné světlo na traktor Expert
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.34 (?), 5.9.2016 17:18


Zpětné světlo je dobrá vychytávka. Mám také dvě:

1) z nepoužívaného byciklu jsem namontoval "tachometr" BC 700. Snímač je umístěn na zadní ose kol v pravo. Mám přehled hlavně o ujeté vzdálenosti + další funkce. Mám tak statistiku za sezonu.

2) bočnice přípojného vozíku VARES jsem jednoduše zvýšil vložením profilů do rohových výztuží sajten a a na ně nasadil z plachtoviny ušitý "koš" cca 1m3.  používám ke svozu listí.

Jinak jsem s traktorem spokojený, někdy ovšem přeženu výšku (příliš nízkou) sečení a pak se ucpává tunel. Na to jsem si pořídil úzké hrabičky (do tunelu) na delší násadě cca 80cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Expert - (2) - 210.41 (?), 18.10.2015 12:15

Včera byla v TV Prima zpráva, že na základě rozhodnutí evropského soudu má být zavedeno povinné pojištění(ručení) na zahradní traktory. Stalo se tak na základě případu, který se udál ve Slovinsku ve stodole. Nikolv při sečení. Vím, že nepřísluší kritizovat rozhodnutí soudu, ale mám za to, soud má rozhodnout o vině a případné náhradě škody. Takto učinil dopředu ze všech uživatelů těchto traktorů viníky. Zajímalo by mě kolik případů zranění (škod) bylo v posledních letech třeba jen u nás způsobeno druhým osobám při práci s zahrad. traktory. Já jsem o žádném neslyšel a připadá mě absurdní zavést p. ručení na základě jediného případu. Pojišťovna bude jistě chtít doklad, že traktor je způsobilý a pojedeme napřed na STK! Jak tato další absurdita EU dopadne?  Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 20.10.2015 12:53

nic platit nebudu a na svém pozemku si budu jezdit s čím budu chtít, za chvíli se bude platit daň i ze stavebních koleček, stát nás jenom ždímá a zase má málo, na EU kašlu a jak dopadl volný pohyb lidí vidíme denně v tv

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.66 (?), 1.7.2016 11:56

Zdravím,

rád by som sa na niečo spýtal. Neprečítal som úplne celú diskusiu, ale v príspevkoch, ktoré som čítal som odpoveď zatiaľ nenašiel. Wolf-garten Expert 92.160 H sme kúpili v MTF ešte v r. 2014. Zatiaľ má niečo vyše 50 Mth nabehaných s priemernou spotrebou cca. 2 l / 1 Mth. Kosí sa zhruba 3 týždňová tráva. Kúpili sme náhradné nože, aby sme pôvodné mohli nechať nabrúsiť. A tu nastal problém. Ak sedíte na mieste vodiča, tak nôž, ktorý je vľavo pod vodičom som uvoľnil a vymenil úplne jednoducho. Povoľuje sa v smere kosenia noža a vyhadzovania smerom k tunelu. Nedarí sa mi však povoliť a vymeniť ten druhý. Logika síce hovorí, že by sa mal takisto povoľovať v smere kosenia a vyhadzovania - čiže opačne ako ten druhý, ale asi to tak nie je. Pýtal som sa na to v servise Mtf a bolo mi povedané, že Wolf Garten je v tomto oproti ostatným záhradným traktorom výnimkou a ten druhý nôž sa vraj neuvoľňuje v smere ako vyhadzuje trávu, ale opačne, čiže do rovnakej strany ako ten prvý. Má s tým niekto skúsenosti, vie mi to potvrdiť, alebo vyvrátiť. Menil už niekto sám nože? Nerád by som niečo poškodil. Vďaka za odpovede. Celkovo zatiaľ so záhradným traktorom, až na malé detaily veľká spokojnosť. Robustný, kvalitné spracovanie, výborná spotreba. A ešte jedna vec ma vlastne napadla. Naozaj na tých prvých traktoroch, ktoré predávali bolo treba doliať olej do prevodovky cez hadicu, ku ktorej sa dá dostať od batérie? Ako skontrolovať jeho hladinu, alebo či je ho dostatok? Miestny úrad kúpil rovnaký záhradný traktor a tí, ktorí ho obsluhujú mi vraveli, že v servise dolievali olej do prevodovky, lebo od kúpy ho tam bolo málo. Môže to byť pravda?

Vďaka za odpovede.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.34 (?), 3.7.2016 23:06

Zdravím, oba závity matic nožů jsou pravé. Traktor r.v. 2012, zakoupeno 2013. Také jsem s tím při první výměně nožů měl problém. Domníval jsem se také, že jeden je pravý a druhý levý, jak popisujete, což mě potvrdili i "odborníci" v MF. Takže jsem se řádně zapotil, než jsem na to přišel.

Ke druhé otázce, množství oleje v převodovce, jsem již psal v diskusi o hydrostatické převodovce a také k podobnému traktoru MTD 180. Já jsem měl také málo oleje v převodovce a projevovalo se to tak, že při jízdě stálou rychlostí se ozýval kvílivý zvuk. Opět "odborníci" v MF tvrdili, že je to v pořádku. Množstí se kontrluje tak, že musí být olej vidět v průhledné hadici jen málo nad kolínko. Použít motorový 10W40, ověřeno i jinde než v MF. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.40 (?), 9.7.2016 7:56

Zdravím Vás, kde prosím najdu tu zmiňovanou hadici a jakým způsobem se olej do převodovky dolévá? Děkuji. VSa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.77 (?), 9.7.2016 16:10

Zdravím, podrobně jsem to popisoval v těch posledně zmiňovaných příspěvcích. Takže : u vyústění vyhazovacího tunelu na zadní stěně traktoru vymontujete zajišťovací kolíky a tunel co nejvíce vytáhnout (zpět se musí nasadit přesně do krytu žacího ústrojí). Na horní straně převodovky uvidíte zmiňované kolínko a hadici, aby šla vysunout vzniklou mezerou je dobré vyndat baterii a třmen na kterém je položena. Na jejím horním konci je odvzdušňovasí ventil, ten se vytáhne po odstranění spony a tudy olej dolít. Protože teče pomalu, dolévat po malých dávkách a čekat až zateče, cca 1/2 hodiny a jen mírně nad kolínko, aby byl vidět. Ventil se potom musí zajistit, já jsem použil plastovou stahovací pásku. Fušéři to dělají drátem. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika