Weibang WB 506, Mega 4750 LKT, nebo neco jineho?



Jakubmatty - (7) - 90.130 (?)
18.4.2009 22:06

Dobrý den pane Martine,
pokusím se Vám trochu popsat z mých zkušeností sekačku Weiband WB 506 SP a sekačku MeGA 4750 LKT.

Sekačka MeGA 4750 LKT. Velkou předností této sekačky je bezesporu motor Lamborghini 700. Tento motor má jeden z největších kroutících monentů 14,53 Nm při 2800 otáčkách, obsah motoru je 200 ccm s moderním OHV rozvodem. Jak všichni dobřevíte je velikost kroutícího momentu právě pro sekačku to nejpodstatnější, tudíž má tento motor bezesporu velkou výhodu, dalším specifikem tohoto motoru je katalizátor, který je umístěn na pravé straně motoru a dává motoru sekačky nezaměnitelný hluboký kultivovaný zvuk. Jinak podstatné věci jako jsou ložiska v kolech centrální nastavení výšky sečení, mulčování, velký sběrací koš tato sekačka má. Záběr sekačky je 47 cm.


Sekačka Weibang WB 506 SP 3 in 1. U této sekačky bych vyzvedl zpracování.Protože u této značky Weibang je velice dbáno na kvalitu a provedení všech detailů. Málokdy se vidí uchycení náprav k šásku sečení kovovým plocháčem a prošroubováno šroubem s podložkou a matkou na konci (ne dratkem a ne žádným samořezem ne žádným plastovým držákem) Dalším plusem co tato sekačka má a u této kategorie sekaček je to málo k vidění je zadní gumová zástěrka, kterou zákazník ocení, při sečení vyšší trávy.Oproti 4750 LKT má tato sekačka navíc výhoz do boku takže schrnuto: sběr do koše(koš má 75 litrů), výkoz do boku a mulčování.(3 in 1). Motor Briggs and Stratton series 675 Quantum. Technologicky zastaralý motor s rozvodem SV ale držák, který je lety prověřen myslím nikoho nemůže také urazit.Obsah motoruje 190 ccm. Jako vcelku vychytávku u této sekačky bych uvedle třecí spoju, která funguje na principo prokluzu fibr. podložek. Samozřejmostí u této sekačky jsou ložiska v kolech, centrální nastavení výšky sečení. Kolečka u této sekačky jsou právě naopak velice bytelná. Doporučuji se podívat někde na obchodech, kde tuto sekačku uvidíte.Zajisté mě dáte za provdu.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu usnadnil výběr sekačky :-).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Jakubmatty - (7) - 90.130 (?), 18.4.2009 22:06

Dobrý den pane Martine,
pokusím se Vám trochu popsat z mých zkušeností sekačku Weiband WB 506 SP a sekačku MeGA 4750 LKT.

Sekačka MeGA 4750 LKT. Velkou předností této sekačky je bezesporu motor Lamborghini 700. Tento motor má jeden z největších kroutících monentů 14,53 Nm při 2800 otáčkách, obsah motoru je 200 ccm s moderním OHV rozvodem. Jak všichni dobřevíte je velikost kroutícího momentu právě pro sekačku to nejpodstatnější, tudíž má tento motor bezesporu velkou výhodu, dalším specifikem tohoto motoru je katalizátor, který je umístěn na pravé straně motoru a dává motoru sekačky nezaměnitelný hluboký kultivovaný zvuk. Jinak podstatné věci jako jsou ložiska v kolech centrální nastavení výšky sečení, mulčování, velký sběrací koš tato sekačka má. Záběr sekačky je 47 cm.


Sekačka Weibang WB 506 SP 3 in 1. U této sekačky bych vyzvedl zpracování.Protože u této značky Weibang je velice dbáno na kvalitu a provedení všech detailů. Málokdy se vidí uchycení náprav k šásku sečení kovovým plocháčem a prošroubováno šroubem s podložkou a matkou na konci (ne dratkem a ne žádným samořezem ne žádným plastovým držákem) Dalším plusem co tato sekačka má a u této kategorie sekaček je to málo k vidění je zadní gumová zástěrka, kterou zákazník ocení, při sečení vyšší trávy.Oproti 4750 LKT má tato sekačka navíc výhoz do boku takže schrnuto: sběr do koše(koš má 75 litrů), výkoz do boku a mulčování.(3 in 1). Motor Briggs and Stratton series 675 Quantum. Technologicky zastaralý motor s rozvodem SV ale držák, který je lety prověřen myslím nikoho nemůže také urazit.Obsah motoruje 190 ccm. Jako vcelku vychytávku u této sekačky bych uvedle třecí spoju, která funguje na principo prokluzu fibr. podložek. Samozřejmostí u této sekačky jsou ložiska v kolech, centrální nastavení výšky sečení. Kolečka u této sekačky jsou právě naopak velice bytelná. Doporučuji se podívat někde na obchodech, kde tuto sekačku uvidíte.Zajisté mě dáte za provdu.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu usnadnil výběr sekačky :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.205 (?), 19.4.2009 18:09

No je to džungle. Tady prodejce opakovaně potvrzuje, že na tom Weibangu žádná třecí spojka není a přitom o kousek výše má napsáno že je.
 . Nakonec, i bez té spojky by to mohla být dobrá sekačka. O 4750LKT na jiném vláknu píšou, že se těžko staruje. Takže to vypadá přece jen na ten Weibang. Nebo mi poradíte něco úplně jiného?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 19.4.2009 20:44
Pokud jde o třecí spojku, tak si nepředstavujete klasickou spojku, kterou můžete odpojit pohon nože při vysýpání koše, ty jsou v trochu vyšším segmentu sekaček. U weibangu jde pouze o jakýsi člen, který se při nárazu nože na překážku ustřihne, nebo proklouzne. Maličkost, ale celkem užitečná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.16 (?), 19.4.2009 22:11
V tehle cenove relaci zadne zazraky necekejte. Pokud se uz rozhodnete pro jakoukoli znacku, zjistete si u prodejce dostupnost nahradnich dilu. Predevsim pojezdova kola (cca 250kc za kus) a pojezd (cca 2000kc). Jsou servisy, ktere vam nahradni dil dle katalogoveho cisla poslou domu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.206 (?), 22.4.2009 20:13

Dobrý den

přečetl jsem si váš příspěvek a zaujal mě ten motor u sekačky MeGa 4750LKT.Já sehnal motor Lamborghini, ale na sekačce DRUPOL 5220LKT.Nevíte jestli náhodou nemá stejný problém s drhnutím podvozku na nerovném terénu jako sekačka v příspěvku víše uvedeném?A ještě jedna drobnost, DRUPOL je český vírobce a MeGa...?

           Předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.205 (?), 20.4.2009 23:03

Co byste řekli na Stiga Turbo 53 S BW?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.121 (?), 22.4.2009 20:33

Na to pozor, sekačky Drupol vyrábí pro tuto firmu právě italská Mega Group, je to shodný model s Mega 5220 LKT. Takže tam problémy budou zřejmě stejné.

Stiga Turbo 53 S BW je fantastická sekačka, za tu cenu je úplně super. Používá osvědčenou techniku a velká kola zajistí perfektní ježdění i s vypnutým pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.205 (?), 26.4.2009 20:55

Nakonec jsem se rozhodl pro osvědčenou značku a koupil Stiga Turbo 47S Honda. Uvažoval jsem také o Stiga Turbo 53 S BW, ale nemohl jsem o ní najít niž bližšího a ani prodavač na prodejně mi k ní neřekl nic víc, než že ji má na skladě . Váš příspěvek se tu bohužel objevil, když už jsme měl koupenou tu 47S. Pro 47S jsem se rozhodl kvůli jednak kvůli značce, jednak kvůli nízké hmotnosti. Dnes, po prvním sečení, jsem trochu na pochybách, jestli jsem udělal dobře a jestli jsem neměl vzít tu silnější. Jak jsem se zmiňoval na začátku, mám zahradu na svahu a celkem hrbolatou. Dost často musím sekačce pomáhat, aby se vůbec rozjela. Jinak ovšem seče podle očekávání spolehlivě, motor startuje na první zatáhnutí a benzín v nádrži snad vůbec neubývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.59 (?), 26.4.2009 21:26
Dost me zarazilo, ze musite sekacce pomahat pri rozjezdu. Vykon motoru ma minimalni vliv na pojezd. Mate spravne serizene spinani pojezdu? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.205 (?), 26.4.2009 22:38

Sekačku mi dodali sestavenou až na zahradu, tak bych řekl, že by spínaní pojezu mělo být seřízené. Zkusím se na to podívat. Nemusím sekačce pomáhat vždycky, jen když se rozjíždí přímo do hustší trávy nebo když to je trochu do kopečka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika