Weibang WB 506, Mega 4750 LKT, nebo neco jineho?



Jakubmatty - (7) - 90.130 (?)
17.4.2009 22:01

Dobrý den,
pan nejspíš neví o čem píše.Sekačky Weibang mají pouze motory Briggs and Stratton 675 series a ne žádný čínský motor bolens. Bolens mají sekačky MTD tomu odpovídají i ty kolečka. Nejspíše jste si spletl sekačku Weibang se sekačkou MTD. Kolečka všech sekaček Weibang mají oboustraná ložiska se sendvičovou konstrukci kol.(dvojitý plast se speciálním pogumovaným protiskluzovým povrchem). A koš 75 litrů se mě nezdá taky zrovna malý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 29.98 (?), 15.4.2009 15:18

Omlouvám se za laický dotaz, ale co to znamená "placatá sekačka"? Jde o maximální výšku sečení nebo o nějaký zvláštní typ sekačky?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 15.4.2009 14:41
Ještě k tomu weibangu. Tam, kde jsem kupoval sekačku, je i půjčovna, takže jsem měl možnost si vyzkoušet některé sekačky a weibang má slušný výkonný motor (bolens), prý nebyl ani na jedné půjčované sekačce (ani na rotavátoru) opravován, údajně s nimi nejsou problémy, ale co je šílené, jsou kolečka. Ty prý mění 2x ročně, což se nedivím, protože jsou jako z kočárku pro panenky. A pokud si správně pamatuji, tak má celkem malý koš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.17 (?), 15.4.2009 16:36
Ta placata sekacka je Toro. Ma velmi nizke sasi takze mezi nozem a vrchem skeletu je o proti jinym sekackam klinoviteho tvaru malo mista. Jiz to zde nekdo take psal. Je to spise pro americky zpusob upravy travniku. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.151 (?), 15.4.2009 22:09

3.83 : s Vaším tvrzením souhlasím, ale tohle vlákno je snad o sekačkách do 13000,- Kč? V tomto segmentu je opravdu Honda předražený výrobek. Mé zkušenosti nevyplývají z řečí souseda, ale z mého vyzkoušení a "ohledání" dané sekačky. Ale máte pravdu, o tomto se těžko diskutuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.60 (?), 16.4.2009 1:43
Tak jsem koukal, ze se da jeste koupit zlute Alko 6000 br nebo 8000 Bulldog. Obe maji sasi z plastu, ale mozna se vam s devitiletou zkusenosti sveri Chemicky Ali. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.102 (?), 16.4.2009 10:41

možná by zadavateli mohla vyhovovat MTD SPK 53 HW s motorem kawasaki 6HP. Teď je v hobimárketech s veverkou v akci. nemáte ji někdo? máme doma veterána MTD a i když je americká, vysokou a mokrou trávu seká dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.98 (?), 16.4.2009 17:43

Fakt je, že Al-ko (jakékoliv) nebo to MTD SPK 53 HW by pro mě mělo určitou výhodu v tom, že bych to nemusel kupovat přes eshop. Lamborghini, u nás pokud vím nikdo neprodává. Našel jsem na webu místního prodejce, který nabízí AL-KO Power Line 4700BR DOV za 11300,-. Papírově vypadá srovnatelně s tou MEGOU, cena je asi i 500,- vyšší. Když je to "Power Line", tak by to asi mělo být cosi lepšího ;). Máte s ní někdo zkušenosti?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.53 (?), 16.4.2009 19:26
Sekacka je to hezka, ale zarazilo me, ze k mulcovani pridavaji pouze klin na ucpani vyhozu. O mulcovacim nozi nic nepisou. Ja jsem k sekacce dostal dva noze - mulcovaci a sberaci. Pokud dodavaji pouze jeden univerzalni tak bude sekacka hur sbirat i mulcovat travu, protoze oba noze maji rozdilny tvar. Psal jste, ze mate zahradu ve svahu, tak si osobne zkontrolujte zda jsou kola pevna aby se vam ve svahu nekroutila. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.98 (?), 17.4.2009 17:48

Díval jsem se na to mulčování a podle všeho je to tak, že zatímco jiné značky mají na mulčování speciální nůž, AL-KO má nůž univerzální - kompromisní a řeší to tím klínem. Samotné mulčování mě moc netrápí, spíš by mě vadilo, kdyby ten nůž kvůli té univerzálnosti hůř sekal.

Našel jsem si příspěvky Chemického Alího a tak nějak mi došlo, že jedině AL-KO 6000BR :).

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jakubmatty - (7) - 90.130 (?), 17.4.2009 22:01

Dobrý den,
pan nejspíš neví o čem píše.Sekačky Weibang mají pouze motory Briggs and Stratton 675 series a ne žádný čínský motor bolens. Bolens mají sekačky MTD tomu odpovídají i ty kolečka. Nejspíše jste si spletl sekačku Weibang se sekačkou MTD. Kolečka všech sekaček Weibang mají oboustraná ložiska se sendvičovou konstrukci kol.(dvojitý plast se speciálním pogumovaným protiskluzovým povrchem). A koš 75 litrů se mě nezdá taky zrovna malý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika