Vyžínač Partner Colibri II S - problém



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.13 (?)
13.7.2011 19:27
Po doplnění Vaší směsí se problém hned projevil, nebo až po nějaké době sečení např 5 -10 min?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
ski1961 - (6) - 150.99 (?), 13.7.2011 14:42, zobrazeno: 24767x

Dobrý den,

     vlastním několik dní vyžínač Partner Colbri II S. Prodejce nalil nádržku benzinem, vyzkoušel a vše bylo v pořádku.

   Po vyjetí nádrže jsem již dolil svůj namíchaný mix Natural 95 + olej Cinol Garden 2TC v poměru 1:50, jak sdělil prodejce. Od nalití mnou namíchané směsi je problém se startováním. Když náhodou motor naskočí a po přidání plynu nezhasne, tak motor se po přidání plynu stále dusí a zahlcuje a nejde do otáček. Někdy do otáček vyskočí, ale po chvíli se začne znovu dusit.

    Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Všiml jsem si také, že prodejce, který nalil v prodejně benzin, tak tento měl zelenou barvu a tahle náplň jela bez problému. Mnou nalitý namixovaný benzin má barvu spíš bezbarvou, možná trochu nažloutlou, ale v žádném případě ne zelenou. Jak je toto možné?

     Předem všem děkuji za jakoukoliv odpověd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.7.2011 15:21

Zdravím, směs má vždy barvu podobnou použitému oleji. U Garden 2T by správně složená směs měla být opravdu do zelena a to dost výrazně. Poměr 1:50 odpovídá množství 1 litr oleje na 50 litrů paliva, tedy 1 dcl oleje na 5 litrů paliva. Vámi popsaná barva směsi odpovídá přinejmenším poměru 1:100 a výše, tedy menšího množství oleje. Chování motoru napovídá jednak možným nečistotám v palivu, případně "bohatému" seřízení karburátoru. Otázkou je zda se vám podařilo s vaší směsí pracovat delší dobu, nebo nikoliv. Rozhodně se podívejte na barvu samostatného oleje, palivo nakupte u čerpačky kde je větší provoz a to co máte v nádrži, co si na palivo pouze hraje vylijte. Pokud motor nebude regovat změnou chování na novou směs, odvezte stroj k prodejci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ski1961 - (6) - 150.99 (?), 13.7.2011 15:41

Pro RadekB :

Radku, děkuji za názor. Dle toho, co píšete by ta barva měla znamenat málo oleje. Já používám nádobku, kterou jsem si koupil u prodejce na míchání benzinu, která je jen na 1 litr. Více míchat dopředu nechci, protože ten litr je na 3x dolít a cca 3 hodiny práce. Takže tam nešlo ani nic zkazit, nebot je tam ryska, kde končí litr benzínu a dále jsou tam trysky na olej, takže jsem dolil jen k rysce 1:50 a promíchal. Je pravda, že ten olej Garden 2TC nemá moc tmavou barvu. Takže málo oleje mohu vyloučit, ale ta barva toho benzinu vůbec neodpovídá té zelené barvě. Vůbec si to neumím vysvětlit. Benzin je koupený u OMV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.7.2011 19:09

To OMV by nemělo být špatné, ale... Barvu jste viděl v odměrce? Dostal jsem litr Cinolu 2TC na odzkoušení, ale zatím jsem ho nemíchal. Trochu nerozumím té nádobce, chcete říct, že nádobka má rysku na olej podle poměru a horní rysku na benzín? Fakt je, že směs v menším množství výraznou barvu nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.13 (?), 13.7.2011 19:27
Po doplnění Vaší směsí se problém hned projevil, nebo až po nějaké době sečení např 5 -10 min?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ski1961 - (6) - 150.99 (?), 13.7.2011 19:27

Ano Radku, koupil jsem si k tomu míchací plastovo nádobku, kam se vejde jen litr, tam je ryska a pak jsou nad touto ryskou další rysky na domíchání směsi, takže jsem dolil na rysku 1:50 a hotovo.

    Jinak jsem už telefonicky zjistil v Husqarně, kde jsem kupoval vyžínač, jak je to s barvou toho benzinu. Je to jednoduché. Benzín má barvu opravdu podle toho, jaká je barva oleje. Olej Husqarna je zelený, proto byl ten benzín zelený. Když prý se koupí olej Stihl, tak ten je prý červený a proto bude barva benzínu červená. Nu a tenhle Cinol garden je skoro světlý, proto ten benzín je skoro bezbarvý, spíš trochu nažloutlý. Takže to je vysvětlení barvy benzínu.

   Nicméně mi nebyli schopni poradit, proč motor po mém benzínu nestartuje a dusí se, musí to prý vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ski1961 - (6) - 150.99 (?), 13.7.2011 19:29

Pro JS :

  Ano, problém se projevil ihned po doplnění mnou namíchaného benzínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.13 (?), 13.7.2011 19:40
Nesetkal jsem se s tím, že by tyto oleje spolu nějak reagovaly a vytvářely úsady a pod. V nových přístrojích jsou také zbytky paliva, někdy i barvy, možná se něco dostalo do karburátoru. Není až tak velkou výjimkou, že seřízení od výrobce u nás nevyhovuje. Na to, kdy se problém projevil jsem se ptal z důvodu přidření motoru. Chyby v přípravě směsi nedělají jen začátečníci, využijte možnost reklamace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.7.2011 19:50

Nejde o reakce olejů, jde o barvu směsi a tu jsem nyní udělal, CINOL 2TC + 0,5 litr NA 95 a barva je mírně do zelena, nikoliv však jako z olejů HQ, či plné syntetiky STIHL. Seřízení od výrobce musí "sedět", jinak by Colibřík nešel na palivo od prodejce. Nyní se již přikláním více k nečistotám v karbci, možná spíš mohly reagovat negativně jednotlivé benzíny, tedy některé jejich složky. Ještě mne napadlo taková hloupost. Nebylo náhodou to palivo od prodejce Aspen?? To je takový sajrajt, že větší jsem nepotkal, jen za poslední týden jsem čistil 7 strojů!  Ale co je podstatné, vždy se po něm musí karbec znovu seřídit! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.58 (?), 13.7.2011 20:02
V této chvíli je to nepodstatné, ale seřízení už vícekrát sedělo tak, že to jelo nádržku a potom byly nutné korekce. Sedí to na směs a hlavně benzín od výrobce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika